-
PROHARDVER!
Ismert ventilátor gyártók termékeinek adatlapjai:
Új hozzászólás Aktív témák
-
PuppZ
csendes tag
smirdex: A 10mp gondolkodási idő talán annak köszönhető, hogy kicsit magasabb feszültségnél indul el a venti. Gondolom eddigre eléggé felmelegszik a táp, hogy a ventilátor indulási értékéig emelje a feszt. De ez csak tipp.
Én pont azért vettem a Nexust, mert feszültségben és áramerősségben megfelelt a Yate Loon-nak, csak max fordulatszámon kicsit kevesebb (de tűrhető) levegőt visz.
Speciel 4 tűs csatlakozása van, de a föld és a 12V egymás melletti, szélen, azokat rádugtam a két tüskére, a másik kettő lóg a levegőben. Majd szabályozza magának a táp a hőérzettől függően. Pont az volt nehéz szülés, hogy korlátozott mozgástérben, rossz rálátással, kicentizett vezetőpecekkel (vagy hogy hívják azt a kialakítást, ami a hibás bekötést hivatott akadályozni?) betaláljak a csatival a helyére. Állandóan egy lyukkal melléugrott, míg végre sikerült. Jó játék, erre azért készüljön fel lelkileg, aki szerelésre adja a fejét. -
PuppZ
csendes tag
Megvolt a műtét. Nem volt egyszerű szülés a rendelkezésre álló szűk helyre, milliméterre kiszámolt méretek mellett betotózni a csatlakozót és eltüntetni a Nexus plusz kábelhosszát, de sikerült. Eddig úgy néz ki, hogy minden rendben. Felpörög, hűt, és talán némi zajcsökkenés is megfigyelhető.
-
PuppZ
csendes tag
Kieg.: Nexus D12SL-12 PWM-re esett a választás. A leírása szerint 0.3A-es, max. 2000rpm-en 26.9dB zaj mellett 76CFM.
-
PuppZ
csendes tag
Köszönöm a választ. A Coolink szimpatikus. Illetve találtam egy NoiseBlocker XLP nevű jelöltet, csak annál se találom, hogy hány amper kell neki.
Olvasgatva hozzászólásokat a témában, úgy látom, hogy rá lehet pakolni 3-4 eres jószágokat is a 2 tűre, akár a néhai venti csatlakozófejét felhasználva, csak a mikéntje nem tiszta még. Ugye az aktuális kapott feszültségtől függ a fordulatszám. Nyilván ez fix lesz, illetve nem PWM-el, hanem hőérzékelő adatai alapján szabályoz a táp. Vajon nyári 40 fokban képes lesz kihajtani a ventiből a szükséges légmennyiséget? Mert forogni nyilván fog, különben nem lenne népszerű darab. -
PuppZ
csendes tag
Sziasztok!
Egy 3 éves Chieftec GPS-550AB-A tápom van, nemrég kezdett kerregni benne a venti, a sokat emlegetett Yate Loon D12SH-12. Cserére "halk" Scythe Slip Stream 12cm-el szemezek. Viszont a 88CFM-es 1600rpm-es 0.41A-t eszik a YL 0.30A-ével szemben, ami nyilván gondot okozhat. Van egy 68CFM 1200rpm-es 0.26A-es példány is. Talán szóba jöhet még az Arctic Cooling F12-es jószága, aminek nem találtam az A-es értékét, viszont a honlapon írt 74CFM-el szemben az ott linkelt pdf doksi csak 57CFM-et ígér.
A táp 75%-os hatásfokkal dolgozik, vagyis ha jól értem, akkor úgy 137,5W teljesítménnyel képes fűteni.
Várom a véleményeket.
Szerk.: Végül is 3 évet kibírtam a YL hangja mellett, de egyetlen értelmes beszerzési lehetőségnek az eBay látszik, ahol postával együtt 16-17 (kb. 3600Ft) dollár alatt nincs.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Milyen légkondit a lakásba?
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Gigabyte alaplap topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- TCL LCD és LED TV-k
- Autós topik
- PlayStation 5
- Házimozi belépő szinten
- További aktív témák...
- Noctua NF-F12 industrialPPC-3000 PWM 120mm - 1db
- COOLER MASTER MASTERFAN SF360 ARGB HŰTŐ
- FÉL ÁR ALATT! Lian Li UNI FAN SL120 RGB 1db-os és 3db-os ventilátor szett garanciával
- Ventillátorok 120/140mm és tápkábel modding kitűnő árakon! Extra -10% kedvezmény!
- Minőségi SUNON 24V 3800RPM 12CM Dupla golyóscsapágy, inverteres, brutális, ujj lekapós
- AKCIÓ! HP USB C G5 Essential (5TW10AA) dokkoló hibátlan működéssel garanciával
- Szinte új, minőségi, állítható ritkítóolló
- LG 65BX - 65" OLED - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox Ready!
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A13/Samsung Galaxy A33/Samsung Galaxy A53
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB DDR5 RTX 4070Ti Super GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest