Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomy_cz

    senior tag

    válasz tomy_cz #36895 üzenetére

    Sziasztok visszatérnék a problémámra, valami még mindig nem stimm a vidéki 10MBit ADSL netemmel.
    Tehát kértem emailben az ügyfélszolgálaton, hogy köszönöm szépen nem kérek a NAT-olt IP címek nyújtotta biztonságból, amit úgy tűnik rendre be is állítottak, viszont az alábbiakat tapasztalom:
    Késő délutáni és esti órákban rendre megszakad a PPPoE kapcsolatom, terheléstől függetlenül. Fizikai dolgokat már kicserélgettem, más modem, más router, szűrők...csak egy PC használata, de nem oldódott meg, ugyanaz a jelenég. Nem hinném, hogy fizikai probléma van.

    Amikor megszakad a PPPoE, a router logjában, sorra NAT-olt IP címeket találok, mint pl 10.64.67.249 stb...
    Ezeket az IP-ket folyamatosan kapom, de egy-egy ilyen IP kb 2 másodpercig marad, utána ismét újat kapok, előfordul, hogy közvetlenül mellette lévőt, tehát 10.64.67.250-et. Ez változó, hogy éppen meddig tart a sorozat, de sokszor beletelik 10percbe is mire a sok NATolt IP után kapok egy Publikus IP-t is.
    Sajnos addig amíg nem kapok "rendes" publikus címet, addig nincs is netkapcsolat, mert ugyebár folyamatosan bontódik a PPPoE.
    Kipróbáltam, ha manuálisan bontom a PPPoE-t, akkor is ez a hiba.
    Ellenben ha éjszaka próbálom, akkor nem tapasztalom a hibát! Kb 50x lebonottam a kapcsolatot éjszaka, de ilyenkor folyamatosan Publikus IP címet kapok, nyoma sincs NATolt ipknek.

    Lehetséges emiatt hibabejelentést tenni? Bár kétlem, hogy foglalkoznának vele...
    Próbáljam meg, a vonalat finomhangolni ezen leírás alapján?

    MTU állítgatást próbáltam, 1492, 1480, 1472-t, de nem segített.

    Valamilyen tanácsot tudtok adni, mivel próbálkozzak?

    http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

Új hozzászólás Aktív témák