Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Piftuka #16321 üzenetére

    Szia, nyomtatót "sima" szünetmentesre nem szokás csatlakoztatni elég komoly lehet az induló áramfelvétele, az meg hogy pont nyomtatás közben jöjjön az áramszünet nem valószínű, tehát azt inkább nem kötném rá, az 5.1-es rendszer fogyasztását jó lenne tudni, azt rá lehet kötni bár azt sem tartom túl fontosnak.

    A laptopot is rá lehet kötni, de ha az akkuja jó akkor az sem szükséges.

    A 2 UTP védelmet nem tudom hogy gondolod, nem tudom hogy van e amelyik ilyet tud jellemzően van egy RJ45-ös be/ki és esetleg rj11 be/ki csatlakozó.

    A jobb minőségű UPS-ek amíg van áramszolgáltatás csendesek, csak ha elmegy az áram és bekapcsol az inverter akkuról tudja táplálni az eszközöket.
    2 méteres kábel nem biztos, hogy lesz de lehet venni hozzá és akár a fali konnektor akár a UPS és a védendő eszközök közé lehet tenni hosszabbítós elosztót.

    A csatlakozó mindegy otthoni eszközöknek praktikusabb a schuko mint a C13-as csatlakozó, de átalakítóval megoldható.

    A UPS-t érdemes - a gyártók ezt írják az ajánlásukba - közvetlenül a fali konnektorba dugni, de nem gond ha a fali konnektor és a UPS közé teszel egy hosszabbítós elosztót akár oda tehetsz feszültésgvédőset is. Ami inkább fontos, hogy a fali konnektor és a hozzá vezető kábelek minőségiek legyenek és a végén egy megfelelő legalább 16A-es biztosíték legyen, ennek karakterisztikája mindegy ( C vag B)

    A szünetmentes és a védendő eszközök közé feszültségvédős elosztót ha a szünetmentes csak kvázi szinuszos nem szabad tenni (áramszünet esetén a UPS által adott kvázi szinuszt a feszvédős elosztó hálózati zavarnak érzékelheti és leoldhat) , és amúgy is fölösleges jobb ha már a UPS-t is védi tehát inkább a fali konnektor és a UPS közé tedd ha akarod.

    A UPS-ek nagy része - Line-interaktívak - tudják a feszültségszabályozást tehát védik az eszközöket a túl magas és a túl alacsony feszültségtől, ilyenkor bekapcsol az inverter és átvállt akkura. Ez jellemzően úgy működik, hogy a hivatalos 230V plusz-minusz 10% eltérést még engedélyez de a felett vagy az alatt bekapcsol.
    Természetesen Online típusnál ez a gond nem áll fenn, mert ott FOLYAMATOSAN az akkumulátorrol történik az eszközök ellátása a hálózati áramot a UPS csak az akku(k) töltésére használja természetesen ennek ára van: drágább az ilyen UPS, többet fogyaszt, hangosabb, és az akkuk is jobban amortizálódnak. [link] [link]

    Ezt a UPS-t ajánlanám: CyberPower CP1300EPFCLCD 1300VA 73k-tól
    Erre akár mindent "is" ráköthetsz.
    ( a PC-d monitorral max 270W-ot ehet, a modem elhanyagolható talán 10W, notebook-ot neked kell tudni de jellmezőne max 100-150W, a többit nem tudom.
    Amit linekeltem annak van CP 1500-as nagyobb testvére ami még többet tud tartani 85k-tól 900W-ot képes tartani meg merem kockázattni, hogy ez a teljes hóbelebancot elbírná még komolyabb terheléses fázisban is.

    HA olcsóbban szeretnéd megoldani azt csak KVÁZI szinuszos típussal lehet, de nagy teljesítményű ott is lehetséges:
    - CyberPower UT1500E 1500VA 37,5k-tól
    - Legrand Keor SP 1500VA 46k-tól
    - APC Back-UPS 1400VA 54k-tól

    Az első kettő ár/érték arányban jó és nagy teljesítményűek akár azokra is mehet minden

    Érdekes lenne egy konnektoros fogysztásmérővel egy kis terheléses tesztet csinálni, nekem van egy ilyen és arra világít rá, hogy a tényleges fogyasztás jóval alacsonyabb ellenben lehetnek kiemelkedő áramfevételi tüskék amik már megközelítik a "papíron" megadott fogyasztási értékeket.

    Ha komolyabb vonalvédelem kellene akkor arra talán az APC Smart csalát tagjai tudnak megoldást nyújtani de azok kb. 140k-tól indulnak. [link] [link]

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Piftuka #16325 üzenetére

    A vezetékelés sok helyen probléma, gondolj bele 30 25-30 éve max volt egy tévé és kész. Most kész káosz a szórakoztatás: PC, noti, tablet, telefon, router, beltéri egység, töb tévé, házimozi rendszer stb.

    Egyszerűbbnek tartom én is a Schuko-t egy otthonban gyakorlatilag minden eszköz normál konnektoros.

    Nem nagyon tudok olyat amin 3 UTP van és még koax védelem is.
    Ami szokott lenni: egy Rj45 BE és egy KI, tehát ha az UTP kábelen jönne villám, feszültség akkor azt megfogja az UPS és a belőle kijövő netkábel már biztonságos persze ez csak akkor "100%"-os ha MINDEN eszköz védve van tehát ha a UPS-ből ami kijön UTP azt egy olyan router-be dugod ami szintén a UPS-re van kötve és az egy olyan PC-vel van összekötve ami szintén a UPS-re van kötve és ami a PC-re van kötve pl. monitor az is a UPS-re van kötve vagy ha a PC össze van kötve egy tévével is akkor annak is legalább egy feszvédős elosztó mögött kellene lenni. DE ha van egy külső HDD ami gyakran össze van kötve mondjuk a PC-vel vagy akár NAS szintén belső hálón - UTP kábellel - akkor annak is védve kell lenni minimum feszvédős elosztóval a lényeg SEMMI sem legyen direktbe a hálózatra kötve, mert elég egy eszköz és azon keresztül mindenhová elérhet a villám "szerencsés" esetben csak az adott eszközt teszi tönkre rosszabb esetben végigmenehet mindenen.

    UPS megoldások:
    - van UPS ami csak Rj11 modem védelem van (nekem volt ilyenem nem is tudtam használni mert Rj45 kellett volna
    - RJ 45-ös védelemmel ellátott - ez a leggyakoribb és a legpraktikusabb is.

    - lehet van koax védelmes is de nem nagyon ismerek

    A koaxnak van speciális kis eszköze ami direkt villámtól védi a koax kábelre kötött eszközöket: [link]

    Ahogy írtam, ezek a jobb kávzi UPS-ek és jobb PC tápegységek jól elvannak egymással.

    A Fortron (Magyarországon FSP) is jó a Legrand is egy komoly villamossági sokmindent gyártanak villanykapcsolóktól kezdve mindent. [link]

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Piftuka #16334 üzenetére

    Mekkora esélyem van arra, hogy esetleg mégsem fog működni a PC-m egy "kvázi szinuszos" UPS-sel?

    Passz, nincs tapasztalat minden PSU vs. UPS vonatkozásában. Mint írtam, a jobb PSU-k és a jobb UPS-ek (amiknek mondhatnám, hogy gyors az átkapcsolási ideje ( ms) mert a túl hosszú átkapcsolási időt sem bírja sok PSU, és a tiszta szinuszhoz közel a kvázi szinusza nem durva négyszögjeles.

    Ez nem rossz bár csak "OFFLINE'" típus ennek két hátránya van:
    1. nincs AVR mód tehát nem tud feszültséget szabályozni (a túlfeszültségtől véd de a +-10%-os eltérésnél többet nem tud korrigálni max ha túl nagy lenen a feszültség akkor átvált akkura így védi meg az eszközöket)
    2. az átkapcsolási ideje is hosszabb mint egy line-interaktívnak.

    A line-interaktív modernebb technológia. Van aki szerint az Offline technológiás UPS-ek megbízhatóbbak, mondhatnám "igénytelenebb" de a pozitív értelemben tovább bírják.
    Ezek lehet jobbak lennének:
    - Legrand Keor Multiplug 800VA 25k-tól de az ALZA-ban nem kapható ha jól látom
    - CyberPower BR1000ELCD 1000VA 37k-tól drágább mint a többi bár erősebb is, az ALZA-nál 40k.

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Piftuka #16339 üzenetére

    Ez a "BRG" nálunk nem is kapható nem is ismertem (ami hazánkban nem kapható azzal nem nagyon szoktam foglalkozni) de ez csak KVÁZI szinuszos tehát nem annyira jó mint a CP 1300 vagy 1500 (a 70-80k-s modellek)

    Ez az EATON nem rossz de VIGYÁZZ! mert ez konkrétan "francia" csatlakozós nem sima Schuko, tehát van egy "rúd" a konnektorba ami belemegy a francia csatlakozós konnektorba

    Amúgy drága is 100k körüli ami nem kibontott hanem zsír új.

    Ez jobb lenne: Eaton Ellipse PRO 1200 USB DIN 86k-tól

    (Csak az ALZA játszik? Nem Magyarországon élsz?)

    Dany76

    Nem kellene ennek problémának lenni, pl. ennek a UPS-nek csak egy schuko csatlakozója van, tehát ha több eszközt akar valaki rádugni akkor egy elosztós hosszabbítóval kell továbbosztani és a védendő eszközöket abba dugni.

    Ez a UPS család nem sikerült túl acélosra, ígéretesnek tűnt de volt már rá panasz.

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Piftuka #16355 üzenetére

    Villásdugóban van lyuk ott ahova a francia konnektor "pálcája" megy akkor nincs gond.

    Ha ilyen a kinézete akkor nincs gond.

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Piftuka #16364 üzenetére

    Remélem, zavaros, a "tiszta kimenet" egyértelműen a szinuszt jelenti, de itt az írják, hogy az AVR miatt ami a feszültségszabályozó de nem értem, hogy gondolják. Tiszta szinusz mellett is lehet a feszültség 230V-tól eltérő, tehát ami a konnektorból jön az tiszta szinusz de sok helyen (erről volt szó korábban pár hozzászólással lejjebb) inkább magasabb tehát 240V.
    Úgyhogy nem teljesen tiszta mi is a tiszta nekik.

    Ahonnan vennéd dobj rájuk egy emailt és kérdezd meg tiszta szinusz e de a gyártónak is írhatsz.
    Amúgy ezt jellemzően mindig ráírják hogy "PURE" vagy "SIMULATED" az a szinusz.

    [ Szerkesztve ]

  • frpeter

    Topikgazda

    válasz Piftuka #16364 üzenetére

    Hát ez nem azt jelenti, de a PRO széria amúgy tiszta szinuszos :)

    UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

  • frpeter

    Topikgazda

    válasz Piftuka #16370 üzenetére

    Ezzel arra akartak utalni véleményem szerint, hogy AVR (Automatic Voltage Regulation) miatt a kimenet eléggé szép, tehát elvileg nem ugrálgat több tíz voltokat összevissza hálózati üzemben.
    De vannak néha elég furcsa fordítások, tipikusan akkor, amikor a fordító azt sem tudja mit fordít :)

    [ Szerkesztve ]

    UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

  • zsolt501

    nagyúr

    válasz Piftuka #16384 üzenetére

    Nekem az [link] 1300-as verzió van 1 éve és eddig hibátlan, nem egy áramszünetet és apróbb áramkimaradást hidalt már át, és az AVR is szépen hibátlanul dolgozik benne, 1 év használat után tartási idő csökkenést sem jelez, a benne lévő ventilátor csak akkor dolgozik ha akkumulátorról működik, de akkor is alig észrevehető a hangja, szóval a kezdeti félelmeim, hogy este alvás közben zavaró lesz a működése ezt el is felejthetem.

    ''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

  • zsolt501

    nagyúr

    válasz Piftuka #16386 üzenetére

    Nincs mit.
    Semmi ciripelő hangja nincs, a sípolás (gondolom az áramszünetre gondolsz) az kikapcsolható így nem ad hangjelzést ha áramkimaradás lenne, így az sem zavaró az éjszaka, annyi, hogy áramszünet idején felkapcsol a kijelzője, de egy idő után az is lekapcsol automatikusan.
    A kijelző fénye lekapcsolható a menüben, és mint írtam, csak áramszünet idején kapcsol fel, illetve mikor te nyomkodod a rajta lévő gombokat.
    amikor a kijelző lekapcsol egyedül a power bekapcsoló gombja világít, van fénye, de nem zavaró, de én az egész kijelző és a bekapcsoló gomb elé raktam egy fekete lapot, így este semmi fény nem jön a szünetmentesből ki a karton lap miatt :)
    Nekem jelenleg 8 HDD-s nas van a szünetmentesre kötve, illetve egy ONT, egy Asus RT-AC86U, 5 portos swich, egy nagy kijelzős LED óra, ezt az egészet 60-70 percig tudja tartani, tudom ez eléggé nagy idő, de nekem az volt a lényeg, hogy hosszabb időt tudjon áthidalni.
    A NAS úgy van beállítva, hogy 30 perc után álljon le hosszabb áramszünet esetén.

    [ Szerkesztve ]

    ''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

  • zsolt501

    nagyúr

    válasz Piftuka #16388 üzenetére

    Én is gondolkodtam a 900-as verzióban, de az 1db akkut tartalmaz, ami miatt hamarabb degradálódik az akku hosszabb távon az 1500-as verziót én is sokallottam árban, viszont az 1300-as verzióban pakolható nagyobb akku és az elektronika is lekezeli ezt olvastam más fórumokon ahol a nagyobb akkut tették bele.
    A NAS-om nem nagy fogyasztású gép ez egy épített NAS a szünetmentes szerint az össz terhelés nevetségesen alacsony jelenleg 52VA 45W, igaz most nincs is hajtva semmi rajta, vagyis bőven lehetne rá pakolni.
    Volt rápakolva teszt erejéig egy HP lézernyomtató, de meg sem kottyant neki, illetve rápakoltam az Onkio erősítőmet is ez egy régebbi típus de ezt is bírta.
    Nekem a NAS és a hálózat szünetmentesítése volt a legfontosabb a többi nem.
    Ha jól tudom ezeken a LAN csatlakozó nem gigabites csak 10/100-as RJ45-ös, de ezt nem teszteltem.

    ''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Piftuka #16388 üzenetére

    A 900-as papíron 540W tartásra képes tehát az összfogyasztásod komolyabb terhelés alatt 400W alatt marad akkor simán elegendő, legyen némi mozgástér az esetleges magasabb induló áramtüskékre vagy az idővel fáradó akkura, nem árt egy kb. 30%-os mozgástér
    Többször hangsúlyoztam már ezek a UPS-ek elsősorban:
    - pillanatnyi áramszünetek áthidalására
    - tartós áramszünet - 3-5 percnél több - esetén ha nem vagy a gépnél le tudja állítani azt automatikusan - USB-s kapcsolaton keresztül a telepített vezérlőszoftver segítségével
    - a komolyabb feszültségingadozásokat - jellemzően 20%-nál magasabb, vagy alacsonyabb feszültség esetén beavatkozik - áthidalja, tompítsa

    djzolee91

    Az EATON jó, a CP-nek ez a nálunk új szériája is jó:CyberPower UPS VP700E LCD 700VA
    A többit vagy nem ajánlom vagy drágállom.
    Esetleg még egy Legrand Keor 600 vagy 800VA-es akár a multiplug a lényeg, legyen szoftveres vezérlés.

  • zsolt501

    nagyúr

    válasz Piftuka #16396 üzenetére

    Annyi biztos hogy a 2 db akkut egyszerre használja, az első és a második videón látszik miként is kell cserélni, illetve miként is van bekötve.
    [link]
    [link]
    Ez szerintem sokat elárul a működéséről.
    Hosszabb lehet egy akku élettartama abból adódóan is, hogy ritkábban fog teljesen lemerülni, illetve kisebb terhelés jut 2db akkura mint 1 db-ra igaz lényeges az akku kapacitása is.
    Annyi biztos hogy ha nagy a terhelés egy akkun akkor hamarabb elhasználódik, hamarabb eléri az élettartama végét.
    Én is betehettem volna a kisebbik verziót (900-as) de mikor én vettem akkor az 1300-as verzió akciós volt és elenyésző volt az árkülönbség, illetve az is a nagyobb testvér felé döntötte a mérleget, hogy már nem 1 db akku volt benne, hanem 2 db és a külföldi vélemények is igen pozitívak voltak.
    Én az 1300-as típust 56 ezerért vettem, és akkor a 900-as volt 45 ezer körül, így szerintem egyértelmű volt a nagyobb testvér felé a döntés.
    Ha APC-t akartam volna venni ezzel a kapacitással és tudással akkor kb. 3x drágábban kaptam volna meg.

    ''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

  • zsolt501

    nagyúr

    válasz Piftuka #16402 üzenetére

    2019 augusztus akkor volt akciós, azóta kissé elszállt az euró árfolyama.

    [ Szerkesztve ]

    ''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

  • zsolt501

    nagyúr

    válasz Piftuka #16405 üzenetére

    Drako.hu-n vettem, az árú keresőn is fenn van a boltjuk, igaz nem túl jó hírű a bolt, de bevállaltam utánvéttel, úgy voltam vele hogy egy próbát megér a bolt, pláne hogy ott volt akkor a legolcsóbb, minden magyar boltban minimum 10-15 ezer forinttal volt drágább, most ahogy nézem ott is jóval drágább lett.

    ''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Piftuka #16423 üzenetére

    EATON-t nem akartam írni, arra panaszkodott, igaz az egy alacsonyabb minőséget képviselő terméke volt. :DDD

    Ahogy nézem adott teljesítmény szintet nézve drágább a CP hasonló termékeinél. Van egy 850VA-es az OÁZIS-ban 54k-ért de lehet felbontott stb. darab, mert a többi helyen 73k vagy afeletti áron van.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák