Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz Cs1csó #16326 üzenetére

    Köszönöm az újabb részletes információt! :R

    - A szkennert/nyomtatót, ahogyan az 5.1 erősítőt is természetesen elegendő az UPS szűrt részébe csatlakoztatni, de a fentebb említett "elegem van a hosszabbítókból" elv miatt mindenképpen az UPS berendezéssel szeretném áram alá helyezni őket.

    Szóval olyan eszköz volna ideális, amelyen van legalább 6 "Schuko" csatlakozó, és abból legalább 3 akkuval védett (PC, monitor, modem).

    - Az eszközök fogyasztásáról kérdeztél...

    A PC-m terhelés alatt ~120 Watt maximum.
    A monitor 30 Watt
    Az 5.1 hangrendszer 69 Watt.
    A "Lenovo T450" maximális terhelésen 36 Watt.
    A "UPC Connect Box" modem ~12 Watt.

    Összesen tehát jelenleg maximum ~300 Watt fogyasztásról beszélünk.

    - Nagyon köszönöm a kiegészítést az internet vonalvédelemre vonatkozóan! Természetesen az "RJ 45" csatlakozóra gondoltam, és abból is szükséges 2 az UPS eszközön, mert az egyiket a számítógép, a másikat a tévé használja. (Igaz, kényelmi szempontból alkalmaztam két kábelt, mert együtt a kettő természetesen nincsen használatban.)

    Viszont, ha jól értem, és jól gondolom, hiába védem az UTP kábeleket, ha a modem koax kábele nincsen védve túlfeszültség ellen.

    "A koaxnak van speciális kis eszköze ami direkt villámtól védi a koax kábelre kötött eszközöket: [link]"

    Ez pedig tökéletes megoldásnak tűnik. :K Nem tudtam, hogy létezik ilyen.

    - A modem koax csatlakozó dugaljába kell ezt bedugnom, majd pedig abba a koax kábelt?

    FYKI:
    - A tévé, BD lejátszó, házimozierősítő, videorecorder, stb. részt természetesen külön konnektorba csatlakoztatott, ilyen túlfeszvédett-koaxvédett elosztóba tervezem csatlakoztatni. ;)

    "Ahogy írtam, ezek a jobb kávzi UPS-ek és jobb PC tápegységek jól elvannak egymással."

    Mekkora esélyem van arra, hogy esetleg mégsem fog működni a PC-m egy "kvázi szinuszos" UPS-sel?

    Egyébként a Fortron-t éppen azért kérdeztem, mert jól ismerem a tápegységek piacáról. :K

    A kérdés az, hogy például egy ilyen megfelelő lehet-e számomra!? -->

    Fortron UPS NanoFit 800

    Mert árban világbajnok. (Azért nem mindegy, hogy ~30.000, vagy 80.000 forintot kell kiadnom a célra.)

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák