-
PROHARDVER!
A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Pompi
nagyúr
OK, de valamit csak csinálsz a videóval, nem? Vagy úgy ahogy kijön a gépból úgy használod? Mert ha már vágod és átrakod valami más formátumba, akkor egy sharpness rárakása már nem annyira nagy durr.
Persze ha nem csinálsz vele semmit, akkor az más.
Amúgy persze tényleg érdekes, hogy hiába van elvben az állítás lehetősége a gyakorlatban nem működik. Szóval értem én a problémád, csak egy mentő javaslat lett volna. -
hito
nagyúr
Nem, nem ugyanaz felvenni és csak simán tartalomfogyasztani, mint felvenni, utómunkával vacakolni minden videóval órákat.
Igen, de mint írtam feljebb is, egyértelmű volt számomra, hogy az élességet fel tudom majd csavarni. Ha ez így lett volna, akkor megfelelt volna a Nex6, de mivel nem így lett (és az ok még mindig érthetetlen számomra a Sony részéről), ezért joggal lepődtem meg.Egyébként annyira nem dráma a helyzet. Simán használható videót rögzít, csak azzal a tudattal hogy más gép sokkal jobbat tol ki magából, nem valószínű, hogy hosszútávú lesz az együttműködésem vele. Amíg elcsereberézem, addig bővel elleszek vele, azért nem egy haladéktalanul az ablakon kivágom minőség.
-
Ipadipad
tag
szép jo estét
a6000-rel kapcsolatban tennék fel 1 kérdést
van benne ügye nfc támogatásakkor miért kell elötte wifi-n keresztül csatlakozni és miért kell hozzá playmemories alkalmazás ? tudtommal az nfc-hez böven elég volna ha bekapcsoljuk és hozzá érintjük a telefont,,, vagy netán itt másképp mennek a dolgok ?
mert számomra elég érdekes és furcsa hogy csatlakoznom kell elöször wifi-n aztán telefonon inditsam el a "playmemories" alkalmazást ,,, most ha netán valameik ismerösömnek szeretném átküldeni helyben a képet akkor ilyenkor megvagyok löve mert nincs feltelepitve neki a "playmemories" ?
-
Pompi
nagyúr
"kijelenthetjük, hogy videónál minden képjellemző hatással van a képre, kivéve az élességet."
Ezek a beállítások mind szoftveresen manipulálják a képet már a gépen belül, nem? Akkor ennyi erővel utólagosan a videó feldolgozásánál is lehet adni rá sharpnesst, nem? Ugyanúgy szoftveres megoldás, csak egy szerkesztő progival még jobban is tudod paraméterezni.
Ettől persze a "raw" élesség nem lesz jobb, abban lehet harmatgyenge a NEX-6, de ezt már tegnap is megírta Deadpapa, hogy a lineup-ból videó téren ez a leggyengébb darab, szóval eleve ezzel futottál neki a dolognak. -
hito
nagyúr
Ne is mondd! Egy jó kis GX7-ért odaadnám a fél Nex6-omat
Egyébként tényleg a GX7 az álom Pana vonalon, G6 kényszermegoldás lehet, mert jobban tetszik a retro kialakítás, mint a töpörített DSLR.
A6000 már olyan, mint amilyennek lennie kell, de az igazság az, hogy ebben a műfajban sajnos a Samsung az alpha és nem a Sony
Olyan borotvaéles képet még sehol nem láttam, olyan a fHD-je majdnem, mint egy 4k videó. De mivel Samsungnál nincs se digitális telekonverter, se videófelvétel közben állítható iso, EV nincs (ilyeneket vagy felvétel indítása előtt, vagy soha), így nem alternatíva hosszú távon.
Lesz egy kis időm bevágok ide OFF-ba egy NX300 vs Nex6 videó screenshotot, de csak erős idegzetűeknek
-
hito
nagyúr
válasz
Deadpapa #6284 üzenetére
Szerencsére nincs ilyen. Egyelőre minden ok.
Viszont mivel a videó nekem nagyon fontos, így egyből azt kezdtem el piszkálni. Azt vettem észre, hogy a képjellemzők közül a kontraszt és a telítettség szépen meglátszik a képen ha változtatom őket, az élesség valahogy nem. Megnéztem a -3 és a +3 élesség közötti különbséget a videó alatt és gyakorlatiag 0 a különbség. Ugyanakkor ha a telítettséget, vagy a kontrasztot babrálom, akkor szemmel látható a változtatás.
Nekem meg pont az élesség lenne a legfontosabb, mert abban bizony harmatgyenge a Nex6 videója.
-
hito
nagyúr
Ááá, ezt most megtartom
Vagy azért mondod, mert olyan szar és hamar el fogom adni?
Egyébként valószínűsítem, hogy elég jó áron fogok hozzájutni, úgyhogy emiatt egyelőre nem aggódom. Fél évig biztos bukó nélkül tudom ennyiért továbbadni 1hét alatt.
Ártémán kívül kell valamire kiemelten figyelni? Nex-et még nem vettem.
-
hito
nagyúr
Már úton van a Nex6-om, 1 óra múlva hozzák
Mit tanácsos megnézni vásárlás előtt? Valami Sony, vagy típusbetegség?
-
Deadpapa
aktív tag
válasz
konyi79 #6277 üzenetére
Elég sokat videozom.5100/6000 rel dolgozom.Nex 6 is volt nálam.Akkor még nem videoztam nem nagyon voltam benne.De van felvételem ami azzal készült és valamiért ami focusban van is gyengébb ugyan azzal az obival mint az 5100 es.Még ha csak a 28 mb vs 28 mb et vesszük is ,Egyedüli gyenge pontja az 5100 nek a kompaktsága.Nincs saru nincs kereső.De mivel videoról volt/van szó igy azok nem befolyásoló tényezők,És ami fontos szerintem a melegedés.Hamarabb adja meg magát a nex6 video közben.És akku is jobban birja az 5100 nem.Video közben még az akku a 6000 rest is veri.vagy 15-20 perc anyaggal.
Hito:Háát kreativ modokat sosem használok.Inkább laposképpel veszem fel amit akarok és utólag adom neki amit kér.Dronal is igy szoktuk!!
-
konyi79
addikt
válasz
Deadpapa #6274 üzenetére
Lehet P/A/S/M módokban videózni NEX6-tal is. Felvétel közben pedig állíthatsz rekeszt, iso-t mindent.
hito:
MegelőztélKövető fókuszban az 5100/6000 páros mai napig szerintem legjobb, ami még számíthat, ha nem manual fókusszal videózol. Ellenben a nex 6-on van már új vakusaru, arra mehet külső rögzítő is.
-
hito
nagyúr
válasz
Deadpapa #6274 üzenetére
"Nincs mód video variálására mint M S P"
Látom ezt a pixinfo szépen elintézte, jól bennemaradt ez a tárgyi tévedés a köztudatban. Összes módban indítható a videófelvétel. Felvétel közben a módoknak megfelelően állítható rekesz, zársebesség, ISO, EV és ezeknek kombinációja
Ha a képminőség tényleg rosszabb, az sajnálatos. Azért remélem kreatív mód piszkálással (kontraszt, telítettség, élesség) némiképp kompenzálható a gyengébb képminőség. Na mindegy, majd kipróbálom és megosztom a tapasztalatom.
Mennyit szaba érte adni garival és 16-50-es obival? Minden tartozék, doboza is megvan.
konyi79:
"Legjelentősebb előnye a videó, mivel már tud rögzíteni XAVC-S konténerben 50Mbps-mal."
Hopp, ez viszont tényleg elég lényeges különbség.
-
konyi79
addikt
A NEX6 megjelenésekor is egy nagyon eltalált frankó váz volt, és szerintem mai napig bőven megállja a helyét. Többször kántáltam már, itt is elsütöm: szerintem az a 16-os szenzor eddig a legjobb, amit a sony csinált aps-c méretben.
Videóhoz a korábbi AVCHD kodeket használja, annak minden előnyével és hátrányával együtt. Max bitráta 28Mbps
Az 5100 egy jóval alá poozícionált váz, persze mivel újabb, újabb szolgáltatásokat is tud. Legjelentősebb előnye a videó, mivel már tud rögzíteni XAVC-S konténerben 50Mbps-mal.
Minőség érzetre viszont egész más világ. -
hito
nagyúr
Sziasztok! NEX-6 házon belül milyen kategóriát képvisel videó minőségben? Használtan 16-50-össel kb. mennyit szabad érte adni, ha még egy kis gari is van rá?
-
konyi79
addikt
A 12 nekem még elmegy manualban, de a 21/1.4 pláne az 50/1.2 már messze nem komfortos af nélkül. Persze, biztos lehet veéük élni, de az 50-nél már annyira vékony a dof. Meg lehetne akkor már 55
-
tomiee85
senior tag
Jah és jön egy 50/1.2 is
500 dolcsi körüli áron még meg is gondolandó.
-
konyi79
addikt
Böngészve a rumor oodalt tűnik fel, az új jel átvitellel rendelkező adapterek nem csak az a7r2 esetén működnek, hanem talán mennek a6000 esetén is pdaf üzemmódban is?
Más. Ugyanott az új rokinon/samyang 24 f1.4, ez milyen érdekes üveg lenne, ha FE-re jönne ki, a 12f2-höz hasonló képpel!
Szerk: a leírásban 21mm van, nem tudom melyik lehet a valós.. -
Muerte68
addikt
válasz
konyi79 #6262 üzenetére
elolvastam le is töltöttem csak az utolsó hiányzot azért nem boldogultam.Köszönöm mindenkinek a segítséget-elnézést hogy töbször kérdeztem mert közben a gépet is újra kellet rakni
eddig megvoltam a gyári konverterekkel de ez kicsit zűrös volt nekem(a gép hibája miatt is)
mégegyszer köszönöm
A windovs hibája miatt nem tudtam felrakni a gyári progit,most már megvan minden -
-
konyi79
addikt
válasz
Muerte68 #6257 üzenetére
Gondoltam kikeresem már neked, pár napja felmerült hasonló probléma és ott pontosan leírtam mi kell hozzá. Hát ja, de látom azt is pont neked címeztem. Szóval szar ügy, most nem mondhatom jól meg miért illik visszaolvasni vagy a keresőt használni a fórumban.
No comment. -
rumos14
nagyúr
remélem, 300 dollárnál nem lesznek drágábbak! [link]
-
qMAGICq
tag
Sziasztok!
Kezdő fotósként, főleg portrék, közeli képekhez. Zoomot nagyon ritkán használom.
Sony a5000 néztem. Akciós 103e kittel.
Szerintwm első gépnek jó lehet wgy samsung s5 telwfon mellé.
Vagy érdemesebb a 2x annyiba kerülő a6000 ben gondolkodni? -
ccs2929
senior tag
Szia!
Nekem van pár db közgyűrűs képem régebbi időkből, manuális obikkal, mindegyik alatt megtalálod mi mivel készült. Elég macera tud lenni, mert tényleg papírvékony dof van így, nagyon sokat kell rekeszelni, és rohadt fényigényes a dolog. Statikus témára ok, ott lehet stackelni is akár, de élőlényt brutál nehéz. Sok türelem kell így hozzá, bár af-es közgyűrűvel lehet kevésbe türelemjáték.
1.
2.
3.
4.
5. -
.mf
veterán
"Közgyűrűs képeidet találok vhol?"
Ahhoz sok szerencsét, mert én sem találom őket
Nem vagyok makrós. Azért vettem, hogyha mégis megtetszene a makrózás, akkor ez egy elég olcsó belépő. Működni jól működött, csak macera a hajszálvékony fókuszsík még rekeszelve is, amiből a legkisebb rezdülésedre, leglágyabb szellőre kikerül a tárgy a fókuszsíkból. Kétszer használtam őket kb, a 10-est egy ideig a nagyobbik táskámban vittem magammal, azzal a felkiáltással, ha valami nagyon makrós témába belefutnék, meg úgyse foglal sok helyetA 30-as már eleve 1:1, nem? A 10+16 m43-on külön-külön is rengeteg, együtt, meg főleg egy direkt makróobival meg mikroszkóp... De kölcsön tudom adni, ha érdekel és Bp-i vagy.
Új hozzászólás Aktív témák
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Külpolitika
- Tőzsde és gazdaság
- Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) / Counter-Strike 2 (CS2)
- Pontosabb, erősebb zajszűrést hoz a Sony kényelmesebb formában
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Horgász topik
- Milyen routert?
- Kerékpárosok, bringások ide!
- HTPC (házimozi PC) topik
- További aktív témák...
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7800X3D 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Azonnali készpénzes Sony Playstation 4 Slim / PS4 Pro felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
- AKCIÓ! Asus Vivobook M1502IA 15 notebook - R5 4600H 8GB RAM 256GB SSD AMD Radeon Vega IGP WIN
- DDR5 16GB 8GB 32GB 4800MHz 5600MHz RAM Több db
- Veszünk: PS5 Fat/Slim/Digital/Pro konzolt, játékokat, Portalt stb. Kérj ajánlatot!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest