Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
aleister
veterán
válasz
Csillag01
#48
üzenetére
"Alapon minden."
Ez mondjuk probléma.
A ZEN4 úgy közelíti meg az üzemidő alatti OC-t (ami az Intelnél a boost clock), hogy addig húzza a cpu-t, amíg egy előre beállított hőmérsékletet el nem ér. Ha ez 95 fok, akkor addig, ha 60, akkor addig. Ezért van az, hogy az általad említett "legkomolyabb vízhűtéssel" is felmegy 90 fok fölé is akár. A különbség az, hogy míg mondjuk stock coolerrel tud 4.7 GHz-t, addig egy komolyabb hűtéssel 5.3-at.
Mivel a gyári beállítsok nem mindig optimálisak, ezért ezeket célszerű manuálisan belőni. Ezzel megoldódik a hőmérséklet kérdése. Itt pont egy MSI lapon lövik be 63 fokra a cpu-t. Igaz ez még ZEN3, ha jól látom, de tök ugyanígy működik itt is.A lassú boot idő a memory training miatt van. Ezt alapesetben az első indításkor kellene csak, hogy elvégezze a BIOS. Ilyenkor valóban hosszabb ideig tart a folyamat. 30-60 másodpercig simán. Viszont ezt követően már nem kellene, hogy lefusson a procedúra, és másodpercek alatt fel kéne, hogy álljon az oprendszer.
Nekem csak akkor indul lassan a gép, ha áramszünet volt (vagy kihúztam pl költözés miatt a PC-t a konnektorból). Úgy néz ki valamiért a CMOS nem tárolja ezt el, mint a többi BIOS beállítást. De ilyen ritkán van.
Ez is ki/bekapcsolható BIOS-ban, így ha valamiért nálad rosszul működik, akkor könnyen orvosolható a probléma.Egyébként BIOS-t frissítettél az alaplapon?
Új hozzászólás Aktív témák
- HIBÁTLAN iPhone 11 128GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4411, 100% Akksi
- BESZÁMÍTÁS! Apple iPad Air 5 10.9 64GB WiFi tablet garanciával hibátlan működéssel
- GYÖNYÖRŰ iPhone XR 128GB Red-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3984, 100% Akkumulátor
- Meta Quest 2 Virtuális valóság szemüveg! 128GB
- Amazfit GTR Mini okos óra
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs



