Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • biga

    senior tag

    válasz evko #540 üzenetére

    Szakszerű, és kultúrált hibaleírás volt. Örülünk, hogy ilyen cizelláltan megosztottad velünk, hogy neked nem jött be ez a router.

    [Szerkesztve]

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

  • biga

    senior tag

    válasz evko #549 üzenetére

    Azt hiszem egyszerű user error esete forog fenn. Miért nem veszel számodra szimpatikus routert? Vagy miért nem viszed vissza oda, ahonnan vetted és kész? Kifogtál egy rossz példányt, vagy egyszerűen csak nincs jól beállítva, te meg ez alapján leírod az egész márkát. Nekem hogy leírjalak legalább 3 hozzászólásod kellett. Ez pont 3x annyi, mint ahány smc routert a leírásod alapján kipróbáltál.

    Ne válaszolj, megértettem. Nyílván én vagyok hülye...

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

  • biga

    senior tag

    válasz evko #559 üzenetére

    Na jó, csak azért is válaszolok (bár valószínűleg megbánom). Tudod majd egy évtizede foglalkozok többek között számítógép hálózatokkal, építek ki ilyeneket, karbantartom őket. Ez idő alatt több száz vagy ezer különböző hálózati elem ment át a kezeim között, közöttük volt hibás is, sőt még néha szériahiba gyanús is. Végigszereltem az elmúlt évtized legelterjedtebb tipusait, márkáit stb. Konfiguráltam még a jó öreg TokenRingeket, szereltem ki tudja hány ezer BNC, majd később UTP csatlakozást. Nyögtük a WiFi első szárnypróbálgatásait, és küszködtünk az elsőkkel, mert közel nem volt zökkenőmentes az átállás.
    Ma is ezt csinálom, és tapasztalataim szerint egy adott árkategóriában szinte mindegy milyen márkájú eszközt veszel, kb. ugyan olyan tudásuak, ugyan annyira megbízhatóak. Hiszed vagy sem, pl. az SMC egy igen jó ár/érték arányú router a piacon, hasonlóan a konkurens Dlinkekhez, meg a kicsit drágább Linksysekhez, Netgearekhez stb. Jelenleg (mint az elmúlt kb másfél évben minden nap, szinte szünet nélkül) is egy SMC router mögül írogatok neked. Ha lenne pénzem, valószínűleg Cisco-t vennék, de nincs. Ezért SMC-t veszek, mert az volt a legolcsóbb, mikor vettem. Ellenben be tudom állítani, és képes vagyok használni is. És nem esek kétségbe akkor sem, ha esetleg elromlik, mert ez előfordulhat. (bizony méregdrága Cisco AP-t is vittünk már vissza idióta hibával).

    Ezek tükrében újra kijelentem, szerintem keresd meg a routered dobozát, vidd vissza, hogy be lehessen vizsgálni, hogy valóban annak van-e baja, cseréltesd ki, ha igen, vagy tanulj meg routert konfigurálni ha nem (vagy keress szakembert, nem szégyen az).

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

  • biga

    senior tag

    válasz Cypher7 #565 üzenetére

    Direkt ugyan annyi a mérete mindig. Valójában a hasznos info általában kisebb lenne, de ''töltelékkel'' töltik ki akkorára, amekkora. Ez (szinte) minden fw-nél, BIOS-nál így van. Ezek nem driverek, hanem komplett image-ok! A méretnek értelemszerűen a firmware valós méretéhez kell igazodnia.

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

  • biga

    senior tag

    válasz Alvin_ti4200 #579 üzenetére

    Saját tapasztalatom szerint a DHCP-vel csínján kell bánni ebben a kategóriában. Mindenkinek, ha tehetem ajánlom, hogy ha általában fixen be van kötve egy gép egy routerbe, akkor minden esetben állítsunk fix IPO-t neki (egyrészt mert gyorsabb is a hálózat felépítése, na meg csökkentem a hibalehetőségeket). Persze WiFi-nél ez egy kicsit problematikusabb, hiszen azokat tipikusan több helyen használják. Sokszor segít az is, ha a DHCP leggyakoribb 192.168.2.100-255-ig tartó tartományát szűkítjük, de vegyük figyelembe azt, hogy egy korábban kiosztott IP még jó darabig foglaltként lehet jelezve a DHCP szerver számára. (tehát mondjuk 3 DHCP-s géphez ne csak 3 IP-nyi legyen a szabadon kiosztható tartomány). A te esetedben is kipróbálnám ezeket a lehetőségeket.
    Az, hogy nem hoz be bizonyos lapokat nagy valószínűséggel a portkezelés valamilyen hibáját jelzi. (feltételezve, hogy nem valamilyen szoftveres nyavaja, és a hiba a router körül van). Portforwardokat le kellene ellenőrizni, ha van, végső esetben egy resetet is megkockáztatnék (ez nem egyszerű! Általában egy sima resetre nem resetelődik, ez általános router betegség. Sokáig kell nyomni azt a nyomorult resetet, és közben nagyon bízni benne, hogy meg is történik. Ha lehet, áramtalanítva)

    Bár ritka, de találkoztam vele: olcsó routerek néhány esetben hajlamosak voltak túlmelegedni! Ha lehet, akkor minél szellősebb helyen álljon a router, por nagy mennyiségben ne jusson bele. (ez minden routerre igaz egyébént, bár pl. Cisco-t még nem láttam túlmelegedni :P ).Ritka, de meg tud tőle hülyülni a router.

    A hibák esélyét növeli az, hogy igazábol a modemek is hajlamosak kikészíteni egyes routereket. Van itt a fórumon olyan, akinek én magam cseréltem már vagy 3-4 routert (több márkát is kipróbálva), és igen jó esély van rá, hogy a modem is ludas a dologban. Tudomásom szerint most a routere és a modem között egy switch van. Azóta - egyenlőre - nincs gond. De ez csak tipp, még sosem mértem rájuk.

    evko: azt hiszem, már elmondtam, hogy a te esetedben mi lenne a megoldás. Nem értelek téged. És azon elgondolkoztál már, hogy mi van, ha esetleg tényleg benned van a hiba? (pusztán elgondolás szintjén, hiszen a problémádra már ajánlottam megoldást). Naponta találkozok a hozádd hasonló mentalitással, aki úgy jön be egy akármilyen problémával, hogy nagy hanggal, köpködve, hogy azt hiszem ő még nem látott ilyet? Azt hiszem, hogy ő nem ért hozzá? Ez igenis sz@r! Néha igazuk van, és tényleg sz@r (hiszen minden elromolhat), bár a hangnemet ez nem magyarázza. De legtöbbször kiderül, hogy nincs semmi baja, csak egy két dolog nem jutott az eszébe. Érdekes látvány ilyenkor, ahogy szépen mennek össze az ilyen emberek, ahogy szembesülnek vele, hogy bizony van még mit tanulniuk. Nem mondta senki, hogy az informatikát csak úgy tudni fogja az ember, mint ahogy autót vezetni csak úgy magadtol tanulsz meg hipp-hopp. És mivel ez nem készség szintü dolog, természetesen nem szégyen, ha nem ért hozzá az ember. Megjegyzem, nem ismerem a tapasztalatodat a témában, csak az írásmódod miatt tűnik nekem az előbb említett emberekhez hasonlónak a szitu. (Megismételném azért, hogy szerintem vidd vissza oda, ahonnan vetted, és nézesd meg ott is. Több szem többet lát)

    [Szerkesztve]

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

  • biga

    senior tag

    válasz evko #594 üzenetére

    Előre is elnézést, hogy ilyeneket mondok, de neked (miután több alkalommal segítettek közvetlenül neked is, sőt, te is azt mondod, hogy sok beállítást kipróbáltál, és még sem megy, ennek ellenére még mindig nem vitted el, hogy egy (másik?) szakember is megnézze neked, vagy legarozza) innentöl kezdve már csak a következő javaslatom van (figyelj, mert a sorrend fontos!):

    1. keresd meg a routered minden leírást, dobozát, lemezét, kábelét
    2. csomagold össze az egészet
    3. pattanj járműre, vagy sétálj el abba az üzletbe, ahol vásároltad a modemet
    4. szólítsd meg a legközelebbi illetékes szakembert a témában
    5. add a kezébe a szépen összecsomagolt routeredet
    6. és őszinte arccal mond a következőt: ''Szeretném visszahozni az önöktöl vásárolt routert, mert túl hülye vagyok ahhoz, hogy ilyen összetett feladattal megbírkózzak, mint egy router beállítása, illetve nagyszerűségem tiltja szakember segítségét kérni, plána (ha hibás) legaranciáztatni.''
    7. hagyd el a helyiséget
    8. majd járműveddel keresd meg az első utadba eső szakorvost, aki ilyetén mértékű idegbetegségedböl kigyógyít (szerintem még van remény).
    9. ráérő idődben a szanatóriumban szakíts időt arra, hogy egy számítógépet keress, és legalább egy hsz. erejéig beírsz ide, hogy bocsánatot kérj minden jelenlévőtöl a stílusodért.

    Megjegyzés: úgy döntöttem, hogy innentöl kezdve nem olvasom el a hsz-aidat, így teljesen felesleges akár nekem is válaszolnod. Tőled ezért a hsz-ért nem kérek elnézést!
    A többiektöl azonban elnézést ezért a hsz.-ért.

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

  • biga

    senior tag

    válasz evko #601 üzenetére

    Tudom megigértem, de csak hogy tiszta vizet öntsünk a pohárba:

    Itt is elmondtam, hogy (ha a korábban mások által javasolt alapbeállítások nemsegítenek), akkor mit tegyél: [link]
    aztán itt a végén megint jeleztem, hogy ha valóban minden lehetőséget kipróbáltál, akkor mit tegyél: [link]

    Ha meg azt hiszed, hogy van egy örök érvényű, minden esetre megfelelő beállítás, akkor tévedsz. Általában (az esetek 90%-ban, legalább is a SOHO-ban) az alapbeállítás jó mindenhová. Ahová nem, arra nincs recept, finomhangolgatni kell, míg be nem áll. Mégis, milyen konfigra gondolsz? Főleg, hogy te magad mondtad, hogy már mindent kipróbáltál.

    Arra a megjegyzésedre, hogy aki ilyen helyen dolgozik, az halálra keresi magát, még reagálni sem tudok a nevetéstöl, bár örülök, hogy ilyen értékesnek látod a munkámat (a főnökeimnek is szólhatnál). És hogy - akár ha sokat is keresnék - mi köze van ennek ahhoz, hogy nem a legdrágább cuccokat veszem: LOL :D Gondolom pl. a Mercedes autógyár dolgozóinál is az a természetes, ha mindenki S osztályú mercivel megy dolgozni, akár telik rá neki, akár nem ugye? :C

    [Szerkesztve]

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

  • biga

    senior tag

    válasz Alvin_ti4200 #579 üzenetére

    Még valamit hozzáfűznék ehhez a problémához, ami hirtelen eszembe jutott, és okozhatja azt, hogy egyes lapok megjelennek, néhány meg nem (pl. kifejezetten chello-nál találkoztam nem egyszer ilyennel). Klasszikus beállítás, mikor a routeren külön nincs beállítva DNS (a szolgáltató az IP címmel úgy is kiosztja alapon), a klienseken meg az átjáróként, meg DNS-ként is csak a routert adjuk meg. Normál esetben ez így ebben a formában működik. De néhány esetben ilyen hibát okozhat (bár szerintem a szolgáltató sara :F , mert nem kellene előfordulnia). Ilyenkor hasznos volt a klienseken a DNS-be a szolgáltató által adott címeket megadni, illetve a routerben is (ha erre külön ad lehetőséget) beállítani. Egy próbát megér.

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

Új hozzászólás Aktív témák