- Milyen videókártyát?
- Nagyon erős ajánlattá kezd válni a SteamOS
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Fájdalmasan gyenge kijelzőt válaszott a Switch 2-höz a Nintendo
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- OLED TV topic
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Így nézz tévét 2025-ben: új ajánlások, régi szabályok
- Hobby elektronika
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
Új hozzászólás Aktív témák
-
biga
őstag
Na jó, csak azért is válaszolok (bár valószínűleg megbánom). Tudod majd egy évtizede foglalkozok többek között számítógép hálózatokkal, építek ki ilyeneket, karbantartom őket. Ez idő alatt több száz vagy ezer különböző hálózati elem ment át a kezeim között, közöttük volt hibás is, sőt még néha szériahiba gyanús is. Végigszereltem az elmúlt évtized legelterjedtebb tipusait, márkáit stb. Konfiguráltam még a jó öreg TokenRingeket, szereltem ki tudja hány ezer BNC, majd később UTP csatlakozást. Nyögtük a WiFi első szárnypróbálgatásait, és küszködtünk az elsőkkel, mert közel nem volt zökkenőmentes az átállás.
Ma is ezt csinálom, és tapasztalataim szerint egy adott árkategóriában szinte mindegy milyen márkájú eszközt veszel, kb. ugyan olyan tudásuak, ugyan annyira megbízhatóak. Hiszed vagy sem, pl. az SMC egy igen jó ár/érték arányú router a piacon, hasonlóan a konkurens Dlinkekhez, meg a kicsit drágább Linksysekhez, Netgearekhez stb. Jelenleg (mint az elmúlt kb másfél évben minden nap, szinte szünet nélkül) is egy SMC router mögül írogatok neked. Ha lenne pénzem, valószínűleg Cisco-t vennék, de nincs. Ezért SMC-t veszek, mert az volt a legolcsóbb, mikor vettem. Ellenben be tudom állítani, és képes vagyok használni is. És nem esek kétségbe akkor sem, ha esetleg elromlik, mert ez előfordulhat. (bizony méregdrága Cisco AP-t is vittünk már vissza idióta hibával).
Ezek tükrében újra kijelentem, szerintem keresd meg a routered dobozát, vidd vissza, hogy be lehessen vizsgálni, hogy valóban annak van-e baja, cseréltesd ki, ha igen, vagy tanulj meg routert konfigurálni ha nem (vagy keress szakembert, nem szégyen az).
Új hozzászólás Aktív témák
- 119 - Lenovo Legion Pro 5 (16ARX8) - AMD Ryzen 7 7745HX, RTX 4070 (48 hónap garancia!) (ELKELT)
- PlayStation Plus Premium előfizetések
- Frederick Forsythe: Isten ökle (nem olvasott)
- 100 - Lenovo Yoga Pro 9 (16IRP8) - Intel Core i9-13905H, RTX 4070 (ELKELT)
- Telefon szerviz helyben - Gyors javítás, akár 30 perc alatt!
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged