Hirdetés

2019. április 21., vasárnap

(#7151) Dhampir

Dhampir
(PH! félisten)

Первый снег (Московское небо)

"Én nem vagyok nélkülözhetetlen? Történelmet és irodalmat tanítok. Mióta nélkülözhetőek ezek?"

(#7152) Kaszas1990

Kaszas1990
(lelkes újonc)

Hello mindenki megjott a jo hir! S.T.A.L.K.E.R.: Lost Alpha Developer's Cut – Holnap újra nekivághatunk a Zónának vagyis Aprilis 26 jelenik meg hurrraaaaaaa... :))

https://www.pcguru.hu/hirek/stalker-lost-alpha-developers-cut-holnap-ujra-nekivaghatunk-a-zonanak/41059

(#7153) capulet75

capulet75
(PH! addikt)

Nem spoilerezhetek, de jó lesz. :K

Keresek Thermalright Ultra Extreme 120 copper editiont.

(#7154) Kaszas1990 válasza capulet75 (#7153) üzenetére

Kaszas1990
(lelkes újonc)

Hogy erted, h nem spoilerezhetsz ne mond, h volt lehetoseged kiprolbalni? :)

(#7155) capulet75 válasza Kaszas1990 (#7154) üzenetére

capulet75
(PH! addikt)

De, volt, illetve most is van. :)

(#7156) Balathruin válasza capulet75 (#7153) üzenetére

Balathruin
(PH! kedvence)

(#7157) Dhampir válasza Balathruin (#7156) üzenetére

Dhampir
(PH! félisten)

Egy ismerős arc sztorija jutott eszembe. Egyik barátja nagy titokzatosan bejelentette, hogy komoly változás állt be a családi életében, ámde nem akarta eddig szétkürtölni... mire a történet hallgatója totál kiakadva megjegyezte, hogy már az egész város régóta tud róla. A barátja pedig nagy titokban tartotta, meg volt lepődve. :D

"Én nem vagyok nélkülözhetetlen? Történelmet és irodalmat tanítok. Mióta nélkülözhetőek ezek?"

(#7158) T. M.

T. M.
(senior tag)

Remélem hamar lesz hozzá honosítás is.
Hosszú hosszú órák várnak a zónában újra :D

(#7159) MBazsee

MBazsee
(tag)

Várom már, de felmerült egy kérdés.
Ha telepítem a DC-t, akkor újra kell kezdenem a játékot az elejéről, vagy használható a korábbi mentés?

"Tényleg olyan az AMD proci, mint a dinnye. Sosem tudni mennyi mag van benne." - Picturemaker

(#7160) Erdő válasza T. M. (#7158) üzenetére

Erdő
(tag)

A fi csoport honlapján az van, hogy "95 % - Developer's Cut állapotfigyelés", ami nekem azt sugallja, hogy hamar lesz.

Wind of Time magyarítás: https://drive.google.com/drive/folders/0B73H3Id1W-adb2d4cnVZLTMxVXc

(#7161) Kaszas1990 válasza MBazsee (#7159) üzenetére

Kaszas1990
(lelkes újonc)

Tobb mint valoszinu, h uj jatekot kell kezd mivel jopar dolog megvaltozot benne! :)

(#7162) M@trixfan

M@trixfan
(PH! addikt)

Végre, végre végre! Nagyon rég óta nem volt ilyen érzésem, majdnem olyan mint amikor kijött a HL2. Már alig várom, hogy Cordonban látogatásomat tegyem és belemerülhessek a zóna világába! Ez a durva, hogy egyik mostani játék sem rendelkezik ennyi velővel, nem túl hízelgő az ipara nézve...

twitter: MatrixfanLive

(#7163) Sensut válasza M@trixfan (#7162) üzenetére

Sensut
(őstag)

Viszont van egy csomó más Stalker mod is, amivel éveket el lehet tölteni :K Na persze a LA, az eddig is különleges volt a hangulata miatt :R

(#7164) D4M13N

D4M13N
(fanatikus tag)

(#7165) Dhampir válasza D4M13N (#7164) üzenetére

Dhampir
(PH! félisten)

:C

1:39-től a dobtáras sörétes pupu nem rossz, a CoP-ban is jól jött, csak soká tart betárazni szorult helyzetben.

(#7161) Kaszas1990

Remélhetőleg. :)

(#7160) Erdő

Nekem még ráér, nem kell a kiadást elkapkodni, lényeg, hogy perfekt legyen. :D

[ Szerkesztve ]

(#7166) Mans20 válasza D4M13N (#7164) üzenetére

Mans20
(PH! addikt)

Aki még nem vitte végig az első verziót annak jó lesz. Sajnos én nem vagyok köztük.

(#7167) PeL

PeL
(PH! addikt)

Kint van :)

1.3003-ra kell telepíteni. Régi mentéseket szvsz felejtsétek el, ha nem akarjátok tönkrevágni az újításokat.

[ Szerkesztve ]

(#7168) M@trixfan válasza Sensut (#7163) üzenetére

M@trixfan
(PH! addikt)

Direkt kivártam a LA-val, lényegében ez az eredeti változat ha annak idején nem lett volna leak. A modokkal kapcsolatban sajnos vannak fenntartásaim. Amik nem adnak új történetet már eleve kevésbé érdekelnek. Némelyikben olyan elborult dolgok vannak a videók alapján, hogy már semmi köze az igazi Stalker játékokhoz. Ilyen téren nagyon jó lenne egy aktualizált komoly összefoglaló a modokról valaki hozzáértő embertől! Sokszor csak kapkodom a fejem, hogy miről beszélnek egyesek a Stalker topikokban.

twitter: MatrixfanLive

(#7169) capulet75 válasza Balathruin (#7156) üzenetére

capulet75
(PH! addikt)

Dezodortol kaptam hozzáférést pár hete, még én sem vittem végig. Semmi titokzatoskodás nincs, csak nem ildomos spoilerezni.

[ Szerkesztve ]

(#7170) havenday

havenday
(tag)

nem engedi letölteni, csak tagoknak, azt írja :F

(#7171) PeL válasza havenday (#7170) üzenetére

PeL
(PH! addikt)

És meddig tart egy regisztrációt csinálni moddb-re? :) Egyébként egy darabig még úgysem lehet letölteni mert egyetlen mirror van jelenleg és eléggé túlterhelt...

(#7172) Mans20 válasza PeL (#7171) üzenetére

Mans20
(PH! addikt)

Én azt sem tudom honnan szerezzem be az alap játékot amire a modot kell tenni.

(#7173) PeL válasza Mans20 (#7172) üzenetére

PeL
(PH! addikt)

Alapjáték: [Part 1] - [Part 2] - [Part 3] - [Part 4] vagy [Torrent]

Patchek:

[1.3003 Patch]
[1.4000 Developer's Cut]
[1.4001 Developer's Cut Patch]

(így sorrendben kell rátelepíteni az alapjátékra)

Sztem ez így mehetne is 1. hsz-be. Ja igen, már van patch is a developer's cut-ra :D

[ Szerkesztve ]

(#7174) capulet75

capulet75
(PH! addikt)

Mivel már játszható és tölthető, beszélhetünk róla. Nehéz lesz. Már stalker szinten is bedurvult az AI. :) 35kg a max súly, ez később növelhető lesz. Persze nyilván sokan átírják majd, de szerintem nagyon sokat dob a játék hangulatán hogy nem vagy egy tank, 874652 lőszerrel minden fegyverhez, és tíz páncélzattal.
lesz még sok változás, dx10 meg 11 is, bár a 11et nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#7175) PeL válasza capulet75 (#7174) üzenetére

PeL
(PH! addikt)

Én nekiállok sztem Master szinten, elvileg ott nem lesz NPC számláló és radaron sem látszódnak az enemyk :D

Itt egy Google Drive link a DC update-hez annak aki nem akar moddb-re várni:
https://drive.google.com/uc?id=0B5JZfTh0H3a-UHRVeUU3eXhLcGc&export=download

[ Szerkesztve ]

(#7176) capulet75 válasza PeL (#7175) üzenetére

capulet75
(PH! addikt)

vicces lesz :)

(#7177) D4M13N válasza capulet75 (#7174) üzenetére

D4M13N
(fanatikus tag)

Hát a CoC nehézben Alpha csapattal nem volt egy sétagalopp,és a Misery-t is órákig nyüstöltem de csak nem lesz annyira hardcore. A súlykorlát meg mindig jó ha van. Az teszi ilyen nehézkessé,hogy a loot válogatás megy,meg eldugdosni hogy később egy másik fordulóval még eladjunk egy adag makarov pisztolyt hogy legyen páncélra pénz :)

(#7178) Balathruin válasza capulet75 (#7169) üzenetére

Balathruin
(PH! kedvence)

Igen tudom, írtad hogy tesztelő vagy. :)

Én várok vele, majd a teljes DC-t szedem le. Remélem a Dx8 se volt elfelejtve, a végleges játékokra az is vissza volt vágva és a hangulatot se hozta annyira.

PeL: Masteren kívül nincs más nehézség a STALKER-ben. :K

[ Szerkesztve ]

(#7179) Dhampir válasza capulet75 (#7169) üzenetére

Dhampir
(PH! félisten)

Jogos, nem lett volna ildomos.

(#7174) capulet75

Ja, nálam egy talált sörétes vált be szinte mindenre, csak alig lehetett szerezni hozzá töltényeket.

[ Szerkesztve ]

(#7180) capulet75

capulet75
(PH! addikt)

Nem voltam hivatalos értelemben tesztelő, csak kaptam hozzáférést a 1.400-hez. Már a tesztelés vége felé, így én már bugmentesen élvezhettem a játékot.

Van egy jó pimpelt shotgun, én is azt használom. Sima söréttel a legjobb. De tényleg nehéz a gém. :)

[ Szerkesztve ]

(#7181) Erdő

Erdő
(tag)

Egy darabig nem jött le a 1.4001-es patch, mert túlterhelt a moddb, utána meg bejelzett rá a vírusirtó. Lehet, hogy érdemes várni egy kicsit... már csak azért is, mert rögtön a kiadás napján patch is van.

[ Szerkesztve ]

Wind of Time magyarítás: https://drive.google.com/drive/folders/0B73H3Id1W-adb2d4cnVZLTMxVXc

(#7182) Plazmacucci

Plazmacucci
(PH! nagyúr)

Megvárom míg egyben tölthető.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7183) PeL

PeL
(PH! addikt)

No mentem egy kört vele. Két negatív tapasztalatot ami rögtön feltűnt meg is osztok (pozitívat majd később ha játszottam többet):

Max grafikára nem érdemes feltolni. i5-6500 3,2 GHz CPU-val, 8GB RAM-al, GTX 1060 3GB videókártyával 15-20 fps-t ment a gépen 1920x1080-ban max graffal. Kicsit visszább véve a fű sűrűség és fű látótávolság csúszkáján már játszhatóbb lett a helyzet bár így is sokszor 40 körül van az fps számláló. Teljesen stabil 60 fps-t csak akkor tudtam kihozni ha kikapcsoltam a Sun rays-t teljesen. Akár high-on van akár low-on, drasztikusan eszi az fps-t. Viszont nem csúnya így sem.

A másik dolog amit észrevettem hogy nincsenek lépéshangok, és nem lehet klasszikus fps módba kapcsolni sem mint a régebbi verzióban, látszik a test ha lenézel a lábadhoz és ebben a módban régen is bajok voltak a lépéshangokkal, régen sem használtam.

Továbbá nálam a skills fül a PDA-ban továbbra sem aktiválható, nem tudom nem-e csak később nyílik meg.

[ Szerkesztve ]

(#7184) capulet75 válasza PeL (#7183) üzenetére

capulet75
(PH! addikt)

.

[ Szerkesztve ]

(#7185) ericdrawen74

ericdrawen74
(fanatikus tag)

dezowave!

Gratulálok a munkátokhoz, volt egy kis időm belenézni. Úgy érzem, nagyon megérte várni rá!

mert vétkesek közt cinkos aki néma... (Babits Mihály: Jónás könyve)

(#7186) Heroes fan

Heroes fan
(őstag)

Jön a fordítás a játékhoz.

(#7187) PeL

PeL
(PH! addikt)

Szerintem is várjatok még néhány napot amíg lemegy ez a hotfix hullám. Írta dezodor hogy az 1.4001-es hotfix elcseszett valamit és letörölt két nagy db fájlt a játékból de holnapra kijavítják a reportolt problémákkal együtt, gondolom a kiadás miatti nagy kapkodások közepette félrement valami. Még jó hogy nem merültem bele komolyabban a játékba :)

Egyébként nem tudom hogy csak nálam van ez és lehet-e köze a fenti dolognak hozzá de DX10 és DX11 módban Cordonon néhány helyen hosszú fehér csíkokat látok. DX9 módban nincsenek ott, meg ha a többi módban kikapcsolom a sun shadows-ot akkor is eltűnnek.

[ Szerkesztve ]

(#7188) Dhampir válasza PeL (#7187) üzenetére

Dhampir
(PH! félisten)

+1

Nem szabad hűbelebalázs módjára kapkodni. :K

(#7189) Plazmacucci válasza Dhampir (#7188) üzenetére

Plazmacucci
(PH! nagyúr)

Dezoéknak.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7190) Erdő válasza PeL (#7187) üzenetére

Erdő
(tag)

Le is szedték a moddb-ről az 1.4001-es patch-et. Ezek szerint jön a 2-es...

(#7191) Balathruin válasza Erdő (#7190) üzenetére

Balathruin
(PH! kedvence)

Inkább a teljes játékot töltik fel, legalábbis azt írták.

(#7192) Dhampir válasza Plazmacucci (#7189) üzenetére

Dhampir
(PH! félisten)

Mindig érdemes várni a letöltéssel.

(#7193) Mormota9

Mormota9
(lelkes újonc)

Sziasztok!

Esetleg erre a hibára van megoldás?
Ha bekapcsolom a "sun shadow" beállítást akkor úgy villog a kép mint a mellékelt videóba.
Viszont nélküle nincs napfény, és így elég "egyhangú" a pálya.

Video

Üdv,
Attila

(#7194) Dhampir válasza Mormota9 (#7193) üzenetére

Dhampir
(PH! félisten)

Korábban is ilyen hibát tapasztaltál? Nálam anno AMD alatt csak az ég beégése történt meg Kordonban.

(#7195) PeL válasza Mormota9 (#7193) üzenetére

PeL
(PH! addikt)

Elvileg ott a megoldás a videó leírásban, próbáld ki sztem.

(#7196) Mormota9 válasza Dhampir (#7194) üzenetére

Mormota9
(lelkes újonc)

A sima Lost Alpha-nál nem volt ilyen hiba.
Viszont mintha valahonnan ismerős lenne a hiba, mintha találkoztam volna vele de nem tudom mikor.
Most is AMD-t használok, és mindig is ez volt csak más konfigok.
Anno amikor megjelent a Stalker SOC akkor pont nVidia-m volt.
Konkrétan akkor nem volt égbolt, de egy 6500-as kártyától még az is csoda, hogy elindult a játék.

(#7197) Mormota9 válasza PeL (#7195) üzenetére

Mormota9
(lelkes újonc)

Igen, láttam.
De sajnos "gamedata" könyvtár nincs a játékba. Lejjebb írták kommentekbe is.

(#7198) kekeeci válasza Mormota9 (#7197) üzenetére

kekeeci
(senior tag)

Ha nincs, hozd létre.

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#7199) PeL

PeL
(PH! addikt)

Beszéltem dezoval, azt írta holnap délután/este fele kint lesz az 1.4002-es teljes repack amit csak fel kell durrantani és elvileg gond nélkül menni fog. Reméljük ezúttal nem csúszik megint homok a gépezetbe :)

(#7200) Dhampir válasza Mormota9 (#7196) üzenetére

Dhampir
(PH! félisten)

Anno ezzel a sivító Inno3D GeForce 6600GT-vel szenvedtem végig a ShOC-ot. :)

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.