Hirdetés

2019. április 22., hétfő

(#8151) hajbel válasza Kaszas1990 (#8150) üzenetére

hajbel
(őstag)

Kösz szépen, amint odajutok, kipróbálom. :R

The Verge professional PC building guide: "You'll need a Swiss Army knife that hopefully has a phillips head screwdriver."

(#8152) Yutani

Yutani
(PH! nagyúr)

Hello stalkerek! Lost Alpha modhoz milyen grafikau modot/tuningot javasoltok a lehető legjobb minőség eléréséhez? A legutolsó DC verzióval játszom, ehhez kellene valami overhaul.

Régi ISA SB és GUS hangkártyákat keresek saját részre, nem kereskedni! Privizz, ha van valamid! ABIT AU10 is érdekel! #tarcsad

(#8153) Yutani válasza Yutani (#8152) üzenetére

Yutani
(PH! nagyúr)

Vagy elég csak mindent a maximumra állítani a Launcherben? :)

Régi ISA SB és GUS hangkártyákat keresek saját részre, nem kereskedni! Privizz, ha van valamid! ABIT AU10 is érdekel! #tarcsad

(#8154) Aarpok válasza Yutani (#8153) üzenetére

Aarpok
(őstag)

Ha bírja a géped tolhatsz mindent maxra bár sokaknak jó gépe van és azokon sem akart olyan jól futni maximum beállításokkal ;) Módot nem tudok hozzá.

Аарпок

(#8155) capulet75

capulet75
(PH! addikt)

A Patriarch küldi után jön egy blowout, ez követően az összes monolit ellenséggé válik. Elrontottam valamit?

Keresek Thermalright Ultra Extreme 120 copper editiont.

(#8156) PeL válasza Aarpok (#8154) üzenetére

PeL
(PH! addikt)

Leginkább továbbra is a fű távolság és sűrűség maxra húzása nyírja ki az fps-t

(#8157) Aarpok válasza capulet75 (#8155) üzenetére

Aarpok
(őstag)

Nem rontottál el semmit nálam is így volt mindig a fene se tudja miért így lett megoldva talán Dezot kéne kérdezni erről.

(#8156) PeL Igen ez a rákfenéje az LA -nak :O

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#8158) Kaszas1990 válasza Yutani (#8153) üzenetére

Kaszas1990
(lelkes újonc)

Ajanlom neked a Static Lighting illetve maximalis felbontas meg grafika es nem nagyon lesz problemad vele. Noha parszor igy is ugy is kifagy de ezt mar nem tudod amugy sem kikuszobolni. :)

(#8159) Sensut válasza capulet75 (#8155) üzenetére

Sensut
(őstag)

Nem rontottál el semmit, sajnos úgy látszik, hogy ezt (sem) javították, és már nem is fogják. Ez a feladat egy valami féle "anomália" a játékban, már többször is tárgyaltuk. A legjobb, ha egyszerűen nem vállalod el a feladatot mindjárt a pálya elején, amikor a monolitos leállít az úton azzal, hogy kövesd. Csak ne figyelj rá és kész. Nem befolyásol semmit.

(#8160) shield válasza Sensut (#8159) üzenetére

shield
(őstag)

Csak nem hagynak benne ilyen hibákat szégyenszemre. Gondolom azért még néhány apró javítást kiadnak.
Érdeklődtem a Ficsoport oldalán a fordítással kapcsolatban, de még nem kaptam választ.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://stalkermods-hun.atw.hu/> http://www.stalker.nhely.hu/ > http://stalker.esy.es/

(#8161) Aarpok válasza shield (#8160) üzenetére

Aarpok
(őstag)

Pedig ez már elég rég része a játéknak ha eddig nem csináltak vele semmit szerintem ne is fognak. Ott azzal hogy jön a kitörés és ellenség lesz a monolit le van tudva a feladat. ;)

Аарпок

(#8162) capulet75 válasza Aarpok (#8161) üzenetére

capulet75
(PH! addikt)

Nem. Elvileg utána lenne még egy extra mission.

(#8163) Aarpok válasza capulet75 (#8162) üzenetére

Aarpok
(őstag)

Elvileg de nem jött nekem se sose :(

Аарпок

(#8164) martin0297

martin0297
(kvázi-tag)

Hali. Tegnap én is előkotortam a 1.4007 verziót.. A Garbage részre már átjutottam Cordonból és azon a részen kb 5perc után crashel a game. Állandóan. Nem tudok tovább haladni, újraraktam stb.. Ugyan az. Mi lehet ennek az oka? Valaki tapasztalt hasonlót?

Ha valamit megbeszéltünk, tartsd be, ha nem kell a termék- avass be engem.

(#8165) kekeeci

kekeeci
(senior tag)

Érdekes dolog ez.
A topik már több mint hat éve megy, egyébb STALKER-rel foglalkozó topikok több mint tizenöt éve, és még mindig le kell írni, hogy a hibajelenségekkel kapcsolatos kérdésekhez a kérdező mellékeljen már logot, vagy legalább a log-fájl végét másolja be.

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#8166) martin0297 válasza kekeeci (#8165) üzenetére

martin0297
(kvázi-tag)

Mellékeltem volna logot, ha lenne. A játék nem lép ki az asztalra, úgy fagy le, hogy a felh.fiókomból kijelentkezés nélkül semmit nem tudok tenni ellene. Gondol egyet és megáll, vagy marad a pillanatnyi kép, vagy elfeketedik az egész képernyő.

Egyébként hosszas küzdelem után úgy néz ki, hogy végre sikerült megoldanom. Valószínűleg mentésfájl problémám volt, valahogy corrupt lett, és ez okozhatta a sorozatos fagyásokat. Újratelepítettem mégegyszer az egész játékot, töröltem az összes meglévő mentést és nekiálltam. Már Agropromi részen vagyok keresve Strelok búvóhelyét, eddig semmi hiba.

Ha valamit megbeszéltünk, tartsd be, ha nem kell a termék- avass be engem.

(#8167) pszihopata85 válasza martin0297 (#8166) üzenetére

pszihopata85
(kvázi-tag)

Nekem 1.4007-ben nincs ott Strelok könyve a hideout-ban. Nálad sincs ott?

"Annyiszor van igazam, ahányszor csak akarom. Nem? De! NÉÉÉGY!!" Laár András

(#8168) cheatergs válasza pszihopata85 (#8167) üzenetére

cheatergs
(senior tag)

Strelok flash-jére gondolsz Agrpoprom alagsorában?

Mindig minden mindegy

(#8169) pszihopata85 válasza cheatergs (#8168) üzenetére

pszihopata85
(kvázi-tag)

Az nem csak akkor kéne odakerüljön amikor a könyvet megtalálod?
Amúgy igen, így a pendrive-ot sem találom.

(#8170) cheatergs válasza pszihopata85 (#8169) üzenetére

cheatergs
(senior tag)

Streloknak nincs könyve a Lost Alphában. Az USB-t kell megtalálni, meg a kulcsot.

Ennyi infó elég hozzá:
[link]

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#8171) pszihopata85 válasza cheatergs (#8170) üzenetére

pszihopata85
(kvázi-tag)

Ez az általad linkelt oldalról van:
"The player needs to find the Novel "Deep Darkness", Strelok's flash drive and leave the underground."

A "Deep Darkness"-t nem találom.
Ebbe a videóban bemész a hideout-ra és ott a szekrény mögül felveszed a könyvet, akkor jelenik meg a "find the flash drive" task, gondolom ez után jelenne meg csak a szellőzőben a flesh.
A videóban 1.4000-es verzióval tolja. Úgy emlékszem 1.4005-ben simán megtaláltam ezeket.

Nálam most ugyanúgy megy minden mint a videóban, csak nincs ott a könyv és szerintem emiatt a flash sem.

(#8172) pszihopata85

pszihopata85
(kvázi-tag)

Úgy látom nálam korábbról indul a probléma:

Hiába vagyok Strelok hideout-jában, még aktív a "Get information about Strelok from Serity" és a "Get info from Mole" taskom is.

Ti találkoztatok már ilyennel? Megoldást tudtok?

(#8173) cheatergs válasza pszihopata85 (#8172) üzenetére

cheatergs
(senior tag)

Elvileg át sem juthatsz Agropromba anélkül, h ne segítenél Seriynek a Garbage-ban a banditák kinyírásánál. Ő küld Mole-hoz.

Mole-lal meg 2x kell beszélni.
Először követni kell, miután megmentetted, majd kint a terepen megint megszólítani, h beszéljen az alagsorról.

Mindig minden mindegy

(#8174) pszihopata85 válasza cheatergs (#8173) üzenetére

pszihopata85
(kvázi-tag)

Mole egyszer magától dumál (nincs párbeszéd ablak), utána elmegy a lejárathoz ott megint beszél majd még meg is szólítom, ott írásban is beszélgetünk de semmi task változás...

1.4007-el nektek nincs ezzel probléma?

(#8175) cheatergs válasza pszihopata85 (#8174) üzenetére

cheatergs
(senior tag)

Nekem nem volt gondom.

Próbálj meg beszélni megint Seriyjel Garbage-ben, hátha ott akadt el a script.

Mindig minden mindegy

(#8176) pszihopata85 válasza cheatergs (#8175) üzenetére

pszihopata85
(kvázi-tag)

Korábban próbáltam vele is többször, de nem történt változás.
Amúgy két modot használok: weight limit és hogy lehessen akármikor aludni

(#8177) cheatergs válasza pszihopata85 (#8176) üzenetére

cheatergs
(senior tag)

Pdg, ha nem bug, akk vmi párbeszéd kimaradt.

Próbáld backupolni a fájlt defaultra, és ha az se megy, akk én kifogytam az ötletekből.

Mindig minden mindegy

(#8178) capulet75

capulet75
(PH! addikt)

Ok. Elvileg vége a bulinak, megint a Cordonnál vagyok. Van értelme tovább játszani?

[ Szerkesztve ]

(#8179) Sensut válasza capulet75 (#8178) üzenetére

Sensut
(őstag)

Jön a freeplay. Állítólag lesz több NPC és mutáns a pályákon, és néhány új mellék feladat is, de itt én is mindig megálltam és sosem vettem rá magam, hogy újra nekivágjak Cordontól csak úgy céltalanul.

(#8180) pszihopata85 válasza cheatergs (#8177) üzenetére

pszihopata85
(kvázi-tag)

Valami bug lehetett, most újra toltam onnan hogy Garbage-n a hangár közelébe értem volna, és most updatelődtek is szépen a taskok.
Pedig reméltem hogy itt már nem lesznek ilyen bug-ok.... :W

(#8181) Yutani

Yutani
(PH! nagyúr)

Sziasztok! A Sin csoport vezetőjének megbízásából kell az X-18-ba mennem Sötét Völgyben. Azt az épületet előtte a Monolith birtokolta, de jöttek a katonák, nekem meg menekülni kellett. Most visszatérve rengeteg katona van, nagyon jól lőnek és szívósak. Igen nehéz oda bejutni, ráadásul mintha oda spawnolnának, elkezdtem őket írtani, és még mindig nagyon sokan vannak. Mit tudtok erről a helyzetről?

(#8182) pszihopata85 válasza Yutani (#8181) üzenetére

pszihopata85
(kvázi-tag)

Elfogynak egy idő után, én leszedtem az összeset.
Amúgy változó hogy hányan vannak, ha beállsz katonákat irtani amikor rajtaütnek a Monoliton, akkor könnyebb dolgod lehet, ha pedig a Monolith győz lehet vissza is engednek majd banditaruhában a bázisra.

(#8183) Lomha 8V válasza Yutani (#8181) üzenetére

Lomha 8V
(PH! addikt)

Elfogynak azok, csak szimplán rohadt sokan vannak; ott okosan kell taktikázni.

(#8184) cheatergs válasza Yutani (#8181) üzenetére

cheatergs
(senior tag)

Vsz a legjobb megoldás, ha még az army vs monolith meccsbe te is beleszólsz (jó kis team free for all).

Egyrészt eleve az épületben v, jó helyen (monolith főnök irodája jó kiindulópont, mivel a katonák csak jönnek 1-esével, így sarok mögül jó részüket az elején le lehet szedni), másrészt hatalmas összeget lehet lootolni harc után (csak szét kell szórni a pályán található tatyókban, h utólag be lehessen gyűjteni).

Nem respawnolnak, viszont járnak föl-alá a bázison, ezért bukkannak fel korábban kitisztított helyen is.

Mindig minden mindegy

(#8185) Yutani válasza cheatergs (#8184) üzenetére

Yutani
(PH! nagyúr)

Köszi urak! Végül az lett, hogy bekommandóztam az épületbe, ahol a labor bejárat van. Az átszakadt födémeknél (ahol anomália van és lent a labor bejárata) az emeleten találtam egy 100%-os LR300-at a lyuk mellett, szóval érdemes volt császkálni egy keveset. Néhány monolitost és katonát kinyírtam, aztán lementem a laborba, most ott bolyongok. A vérszívós jelenet már megvolt és el is intéztem a dögöt egy sörétessel, amit szintén még fent az emeleten találtam a födémben lévő lyuk mellett.

(#8186) Duracellm...

Duracellm...
(PH! kedvence)

Urak ezt válaszolja meg valaki!

Bent vagyok az x16-ban, az álomban ahol be kellene kapcsolni 3 kapcsolót...
A probléma az, hogy a legalsó szinten járkáló katonák lőnek rám, ahogy meglátnak. Ugye az álom miatt nincs mivel visszalőni. (Master fokozaton hiába balettozok a 2-1es szint között ugrálva/futva kerülni a golyókat, még a levegőben odaveszek)

Mondjátok azt, hogy haragszanak rám, mert rossz viszonyom velük és úgy kell eljutni ide, hogy nem bántom őket. Vagy nem elég elegáns nekik az alap stalker ruhám, vegyem le az álomba lépés előtt?

A Wind of time elég agybeteg, amiatt haladok ilyen lassan az LA-val... :D

[ Szerkesztve ]

(#8187) capulet75 válasza Duracellm... (#8186) üzenetére

capulet75
(PH! addikt)

meg kell várni amig körbemennek, leugrani a felette levő szintről, átkapcsolni, és visszamenni fel

(#8188) Duracellm... válasza capulet75 (#8187) üzenetére

Duracellm...
(PH! kedvence)

Ezek hárman nem a megszokott körbe-körbe billegő zombi-katonák. Ezek rendes katonák, futva szóródnak szét azon a kis területen, oldalaznak a tiszta célponthoz, pontosan lőnek ahogy kell.
Próbálkoztam elcsalni őket, leugrani a kapcsolóhoz, majd irány a lépcső.. de amint megállok a kapcsoló előtt már jobbról-balról jönnek és ennyi.

LA-DC verzió, korábbi részekben a lassan billegő, 2m-en sebző zombikkal semmi bajom nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#8189) capulet75 válasza Duracellm... (#8188) üzenetére

capulet75
(PH! addikt)

nekem is ez volt de meg tudtam csinálni így

(#8190) Duracellm... válasza capulet75 (#8189) üzenetére

Duracellm...
(PH! kedvence)

Már nem is tűnik oly reménytelennek a feladat. Köszönöm!

(#8191) Yutani válasza Yutani (#8185) üzenetére

Yutani
(PH! nagyúr)

Jól megszívattam magam az X-18 laborral. A födémen keresztül mentem le, megcsináltam lent a küldetéseket, majd jönnék ki, de nem tudok, mert a hátsó kódos ajtót nem nyitottam ki, mert ugye nem azon keresztül jutottam le. Visszatöltöttem egy korábbi állást, elkommandóztam a hátsó ajtóhoz, aztán lehetett megcsinálni megint a dokumentumgyűjtést és a fájl letöltést. Persze másodjára gyorsan ment. :DDD

(#8192) capulet75 válasza Duracellm... (#8190) üzenetére

capulet75
(PH! addikt)

lol jó hát most mit mondjak, a lépcsőn nem megy, nekem így sikerült. töltsd fel a mentésed vhova oszt megcsinálom neked

(#8193) Dhampir válasza Duracellm... (#8186) üzenetére

Dhampir
(PH! félisten)

Talán nem is muszáj sietni, mert mi lesz azután, ha véget ér a jó kis játék.

Például a Csernobili Krónikákkal ( Chernobyl Chronicles) érdemes lehet játszani, érdekes, fordulatos kis mod.

[ Szerkesztve ]

(#8194) sklopp válasza Dhampir (#8193) üzenetére

sklopp
(őstag)

Csak rettenten rövid. Pedig ígéretes mod. Jó volt.

(#8195) Aarpok

Aarpok
(őstag)

A Ficsoport nekilendült az 1.4007 fordításának :C

Аарпок

(#8196) galaktikus válasza Aarpok (#8195) üzenetére

galaktikus
(fanatikus tag)

:DD :DD :DD

(#8197) Duracellm... válasza capulet75 (#8192) üzenetére

Duracellm...
(PH! kedvence)

Be kellene kalibrálni az irónia detektorod, mert az egy valódi köszönöm volt.
5-6 újratöltésből sikerült sérülések nélkül kiviteleznem, az instrukcióid alapján.

Köszönöm!

(#8193) Dhampir: Egy upgradelt PMm-el és néhány gránáttal is végig akarom vinni. Pisztolyt-kést váltogatva ebben a verzióban már nem lehet megkergetni a szörnyeket, ezért kell a gránát.

(#8198) cheatergs válasza Duracellm... (#8197) üzenetére

cheatergs
(senior tag)

Azért PM-mel nekimenni egy giantnek v bemenni a bloodsucker denbe sztem nevezhető extrém sportnak. :DDD

Mindig minden mindegy

(#8199) shield válasza Aarpok (#8195) üzenetére

shield
(őstag)

Bizony lesz belőle valami. :C
Én még csak a leges legelső kiadással játszottam, azóta nem igen követtem a dolgokat.
Az 1.4002 és a 1.4007 között van annyi eltérés, hogy érdemes külön-külön végigjátszani?
Ja, meg van a DC 1.4005, most ahhoz is kell külön fordítás vagy benne lesz?
Megköszönném ha felhomályosítanál. :D

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://stalkermods-hun.atw.hu/> http://www.stalker.nhely.hu/ > http://stalker.esy.es/

(#8200) Sensut válasza shield (#8199) üzenetére

Sensut
(őstag)

A DC-k között semmi eget verő különbség nincs, csak a szövegek változtak néhol, ezért is nem találnak a verziók magyarításai. Rengeteg a javítás, kivettek néhány előzőleg bajt keverő küldetést és most utólag kigyomlálták azt a sok fölösleges dolgot a könyvtárból, ami mindvégig terhelte fölöslegesen a játékot (pld. sosem használt textúrák százai). Az utolsó verzióba még bekerült egy opció, ami arra szolgál, hogy be lehet népesíteni az alapjátékot is (nem csak a freeplayt), viszont ez bekavarhat a játékmenetbe. Ugye korábban sokan panaszkodtak, hogy üresek a pályák, hát ezt hívatott kiegyensúlyozni ez a lehetőség, de csak saját felelősségre! Néhány új csomagot is beloptak az utolsó verzióba (fegyverek, őszi Zóna...), talán ezek miatt is kell egy vadonatúj magyarító csomag.

(#8201) capulet75 válasza Duracellm... (#8197) üzenetére

capulet75
(PH! addikt)

Szivesen és sry.

(#8202) Aarpok válasza shield (#8199) üzenetére

Aarpok
(őstag)

Nem igen tudok erre mit mondani ugyan is csak az 1.4002 vel játszottam.Szerintem játsz majd az 1.4007- el amint meg lesz hozzá a fordítás.

Аарпок

(#8203) shield

shield
(őstag)

Ha eddig elvoltam nélküle, akkor már kibírom míg a srácok megcsinálják a fordítást. Megy ez már nekik gyorsan.

(#8204) Adiking

Adiking
(fanatikus tag)

Sziaszok,

Felraktam a 07-et, bemásoltam a magyaríást, nem indul. A következő hibát hozza:

Expression : FS.exist(fn,"$game_textures$",buf,".ini")
Function : CGameFont::Initialize
File : GameFont.cpp
Line : 75
Description : c:\program files (x86)\s.t.a.l.k.e.r. - lost alpha\gamedata\textures\ui\ui_font_hud_01.ini

Kicsit elszomorodtam, leszedtem a 05-öt, magyarítottam, ugyan ez.
Most megpróbáltam a 02 DC-vel (a magyarítás ehez "hivatalosan" jó) és megint chras-el indíásnál. :O

Tudtok segíteni?

Köszönöm,
Ádám

[ Szerkesztve ]

(#8205) cheatergs válasza Adiking (#8204) üzenetére

cheatergs
(senior tag)

A 4007-hez még készítik a magyarítást, szal amit te földobtál hozzá, az a 4002-höz való (azt hiszem ahhoz adtak ki utoljára). A patch-ek meg, ugye, nem kompatibilisek egymással, így perpill nincs magyarítás a Lost Alphához.
Ha mindenképp honosítással tolnád, akk várnod kell pár hetet/hónapot.

Mindig minden mindegy

(#8206) shield válasza Adiking (#8204) üzenetére

shield
(őstag)

Nem hiszem, hogy annyit kellene várni.
Alapszöveg magyarítása: 99% – Szövegellenőrzés, korrektúra.
De itt meglehet nézni. http://www.ficsoport.hu/

(#8207) cheatergs válasza shield (#8206) üzenetére

cheatergs
(senior tag)

Jó, de én 2 hete írtam, szal a "heteket" már bejött. :)

Mindig minden mindegy

(#8208) shield válasza cheatergs (#8207) üzenetére

shield
(őstag)

Persze, hogy pár hétbe bele kerül. Nagyon sok mindent átvariáltak a modban, ahogy olvastam. Így az egészet újra végig kell nekik nézni, és ez csak az alapszöveg.
Akkor még vissza van a - Kiegészítő feliratozás, - Feliratszövegek javítása, programozás, paraméterezés.
Én is nagyon várom, remélem bele húznak a srácok.

(#8209) Aarpok válasza shield (#8208) üzenetére

Aarpok
(őstag)

Szerintem csak az alapszöveg lesz megcsinálva ugyan is a többire azt írták határozatlan időre felfüggesztve.

Аарпок

(#8210) shield válasza Aarpok (#8209) üzenetére

shield
(őstag)

A "határozatlan időre felfüggesztve" az még az előző verzióból maradt ott.
Bízzunk benne, hogy megcsinálják FULL-ra. :D

(#8211) Aarpok válasza shield (#8210) üzenetére

Aarpok
(őstag)

Bízni azt lehet.😉

Аарпок

(#8212) miklos3391

miklos3391
(lelkes újonc)

Tudja valaki mi a teendő, ha crashel a magyarítás telepítése után?

Az a szél, amelyik nem fúj, az nem szél.

(#8213) cheatergs válasza miklos3391 (#8212) üzenetére

cheatergs
(senior tag)

Patch-kompatibilitás ellenőrzése. Emlékeim szerint a 4002-höz készült utoljára, azóta when it's done a 4007-hez.

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#8214) miklos3391 válasza cheatergs (#8213) üzenetére

miklos3391
(lelkes újonc)

Köszönöm a választ!

Az a szél, amelyik nem fúj, az nem szél.

(#8215) HDAdriano

HDAdriano
(újonc)

Sziasztok!

Nemrég telepítettem a Lost Alpha 1.4007-et torrentes verziót. A játék indításnál azt az üzenetet dobja fel, hogy a gamedata\config\system.ltx fájl nem található. Megpróbáltam megkeresni, de már a gamedata mappa teljesen hiányzott. Ilyenkor mi a teendő, segítenétek? Valaki esetleg fel tudná tölteni a gamedata mappát?

Válaszotokat előre is köszönöm :)

(#8216) HDAdriano válasza HDAdriano (#8215) üzenetére

HDAdriano
(újonc)

*bocsi most vettem észre, hogy a config mappa hiányzik, és már nem tudtam szerkeszteni*

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.