Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz kutga #3776 üzenetére

    Az bizony nagyon valószínű. :) A jobb darabokért 12.000-14.000-et ad Szakáll.
    (Ha jól emlékszem, akkor még annál többet - 18.000-24.000 - is, de ahhoz már egy küldetés teljesítése mindenképpen szükséges.)

    Egyébként nem 100%, hogy minden kitörés után, minden lehetséges helyen találni fogsz képződményeket, de tapasztalataim szerint Zaton-ban a legjobb a "spawn".

    Főleg a "Bojler-anomália", a mocsár, a "Cirkusz-anomália", valamint a "Karom anomália" jó helyek.

    No és persze a leégett falu melletti barlangok. (Ott általában 2-3 képződmény is van egyszerre.)

    Az esetek döntő többségében itt mindig van képződmény egy-egy kitörés után. A lényeg, hogy amint véget ért a kitörés, máris vitesd el magadat az egyik helyre a fentiek közül.

    Jó trükk, hogy a "Bojler-anomáliánál" kezdesz. Ott 2-3 képződmény is lehet. Ha van képződmény, felveszed gyorsan, visszafutsz a Szkadovszk-hoz, s gyorsan átviteted magadat a Cirkusz, vagy Karom anomáliához (ezek gyakorlatialg egymás mellett vannak).

    Ha ezeken a helyeken begyűjtöttél pár képződményt, akkor már nyugodtabb lehetsz.

    Másik trükk, hogy kitörés után rögtön a "Cirkusz-anomáliához" mész, majd az ahhoz közel lévőkön végighaladva begyűjtöd a lehető legtöbb képződményt.

    Harmadik trükk, hogy gyorsan elfutsz a kiégett faluig (ott maximum 1 képződmény lehet), s a "teleport kapun" keresztül a Cirkusz-anomáliához átugrasz. A folytatás az előzőekben ismertetett módszer szerint.

    Ha ügyes vagy, még azelőtt szerzed meg a képződményeket, hogy odaérne bármelyik "konkurens" Sztalker, vagy bandita.

    Volt olyan, hogy egy kitörés után az összes helyen be tudtam gyűjteni az artifact-ot a fenti módszerrel. (Ez persze azért elég ritka.)

    A kiégett falu melletti barlangokat érdemes a "felfedezés" végére hagyni mindig. A tapasztalataim szerint azokat egyáltalán nem szokták kifosztani.

    Viszont a fent említett többi anomália igen népszerű. Ha nem vagy gyors, egy kitörés után nem fogsz ott semmit találni.

    Jupiter szektorban sokkal rosszabb a helyzet. Legalábbis nekem volt olyan, hogy akár 10-15 kitörés után sem volt a főbb helyeken újraképződött "artifact", pedig azonnal ott voltam. (Nem arról volt tehát szó, hogy más sztalkerek kifosztották a területet.)

    "Aquila non captat muscas."

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz kutga #3776 üzenetére

    Velessel is megtalálhatsz mindent, de a Svaroggal navigálni is tudsz az anomáliákban, nem kell csavart dobálnod, meg átlátszó anomáliákat hesszelned hogy mikor szaladsz bele. Gyorsabb lesz a gyűjtögetés. A Seasoned Stalker + Artifact Hunter pedig az esélyeket növeli. Főleg mnőségben, de néha mennyiségben is. A Seasoned Stalker a legkönnyebb achievement, csak el kell ballagni minden nevesített (és mint a wikiben is írtam, 2 nem nevesített - Cement Factory és Jupiter) anomáliához és meg is van. Az Artifact Hunter már nehezebb, mert oda szerencse is kell, mnden artifactnak legalább egyszer ki kell potyognia hozzá.

Új hozzászólás Aktív témák