Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Borisz76

    veterán

    válasz oliwire #9946 üzenetére

    Mindenféle "cekaszos" elektromos fűtés pazarló.
    COP1-s értékű. Azaz 1 egységnyi áramból 1 egységnyi hőt állít elő.

    A klíma...azaz a hőszivattyú hatékonyabb.
    Külső hőmérséklettől is függ de COP2-3-4-t tud !
    Minél alacsonyabb a külső hőmérséklet, annál jobban romlik a hatásfoka....tehát a klíma sem csodafegyver.

    Az , hogy van napelem jó dolog de csak akkor ha jelenleg is az éves szaldó elszámolásban van még a rendszer !

    Ha már nincs éves szaldó , akkor bonyolódik a dolog.
    Háztartási méretű kiserőművek (HMKE)

    Kombinálva célszerű használni.
    Amíg odakint +5 , +6 fokok vannak, addig klíma.
    Alacsonyabb hőmérséklet esetén pedig gáz.

    Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

  • Dorian

    félisten

    válasz oliwire #9946 üzenetére

    Őszintén szólva egyik sem.

    Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

  • Dorian

    félisten

    válasz oliwire #9950 üzenetére

    Ha ott amúgy is lesz klíma, ami szintén árammal működik és meleget ad, akkor mi a fenének akarsz még valamit venni?

    Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

  • leslieke

    Jómunkásember

    válasz oliwire #9952 üzenetére

    Klíma mellé mindkettő pénzkidobás, de ha a látvány kell, akkor a kandalló.

    A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

  • Frankie50

    tag

    válasz oliwire #9952 üzenetére

    Üdv!
    Én tavaly vettem a fürdőbe a leszerelt gáz készülék helyett egy szuper infra panelt. 850 W-s, napi, heti programozás. 3 hét után tönkrement, simán visszaadták az árát. Nem vettem helyette másikat. A család nagyobb részének nem jött be, a levett konvektor 10 perc alatt befűtött, ennek 1 óra nem volt elég, pedig volt rajta majdnem 1 m2 hőleadó üveglap, meg infra sugarak, törölköző szárító, karlstein volt, de már nem látok. Nem tudom a többi mennyire jó. Van egy 500 W-s nobo, vagy mi, avval elégedettek vagyunk a maga szintjén. A garázsban nagyon jó volt télen autószereléshez, a hegyi pince étkezőjében befűt egy kicsit amíg eszünk, de kb ennyi. Én fő fűtésnek lakótérbe többet ilyet biztosan nem veszek. Vannak még ilyen festett panelok, az dísznek is jó, de a kandalló legalább romantikus, ha lekapcsolod a villanyt és iszol egy kevés pezsgőt :DD

  • Dorian

    félisten

    válasz oliwire #9952 üzenetére

    Ha nem lesz elég a 2 klíma miért nem egy harmadikat teszel fel vagy nagyobb teljesírményűt?

    Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

  • balojazz

    aktív tag

    válasz oliwire #9946 üzenetére

    Leírták többen is, hogy direkt cekászos fűtés nem ajánlott, csak a hőszivis. Különösen igaz ez, ha nincs vagy nem sokáig lesz éves szaldó. Azon kívül azt is érdemes megnézni, hogy mi az optimális ár/érték arány az adott viszonyok mellett. Pl ha még 10 évig éves szaldó, akkor még az sem baj, ha nem jó a szigetelés. Ha nagyon jó a szigetelés, majdnem felesleges a napelem és a kapcsolt fűtési rásegítés, főleg, ha jó a kazán. Ha közepes a szigetelés és/vagy pár évig van még éves szaldó, akkor megint más a helyzet. Stb. Mérlegelném a további kiadásokat a becsült megtakarítások és esetleg a növelt ingatlanérték viszonylatában. Pl infrapanel, kandalló, sőt extra klímák nem értéknövelők, ahogy egy sokéves nemszaldós napelem sem, ellenben a nehéztüzérséget adó fasza ablakok, király szigetelés, nullkilométeres 10 éves szaldós napelem igen, de pl utóbbi csak pár évig stb. És még az is lehet, hogy az ingatlan értéke neked nem fontos, de a kandallóhangulat igen. Túl sok a változó, neked kell mérlegelni.

    Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

  • Dorian

    félisten

    válasz oliwire #9960 üzenetére

    Nem feltétlenül a darabszámot kell növelni, miért nem veszel nagyobb teljesítményű klímákat?

    Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

  • SaGa59

    őstag

    válasz oliwire #9946 üzenetére

    Téli hónapokban, mikor a fűtésre kellene, a napelemek szinte semmit sem termelnek. Vagyis, ha a HMKE nem szaldós szerződésű, az egész kérdés értelmezhetetlen.
    Ha szaldós, akkor megoldható a kiegészítő fűtés napelemről, klímával.
    Alapkérdések:
    - mekkora házról beszélünk?
    - milyen a hőszigetelés állapota?
    - mekkora a ház hőenergia igénye? Kiszámolta valaki?
    - mekkora teljesítményű gázkazán/cirkó van benne
    - mekkora klímát rakatsz be? Hűtő-fűtő, vagy fűtésre optimalizált? Nem mindegy.

    Ezek ismerete nélkül semmiféle válasz nem adható a kérdésedre. Max annyi, ha a választék az infrapanel vagy elektromos kanadalló, a válasz: amelyiket olcsóbban tudod beszerezni és bekötni. Fogyasztásban. hatékonyságban nincs különbség. És mindkettő csak vele szemben fog valamilyen hőérzetet biztosítani. Azokkal átfűteni a házat, igen drága mulattság. Persze míg él a szaldó, a nyári termelés kiegyenlítheti a téli plusz fogyasztást, de az hamarosan mindenképp megszűnik, vagyis hosszú távra nem jelent megoldást. A legjobb felállás: minél nagyobb teljesítményű klíma vagy vizes hőszivattyú.
    Nálam egy 18kW-os gázkazán van a házban, azért ekkora, mert kisebbet nem lehetett beszerezni. A ház energiaigénye 9 kWh (30-as tömör téglafal, rajta 10 cm kőzetgyapot szigetelés, a födémen 20 cm, a padlók alatt 10 cm nikecell. Ezért egy négy beltéri egy kültéris hűtő-fűtő klíma van felszerelve, 9,3 kWh fűtőteljesítménnyel. Amíg a kinti hőmérséklet +5 fölött van, ezzel fűtünk. Most is.
    A fürdőben van egy 500-as infrapanel a mennyezeten arra az időszakra, amikor klímával fűtünk (a fürdőben és a konyhában nincs klíma) és valaki fürödne. Negyedóra alatt felfűti annyira az alatta lévő részt, hogy kellemesen lehet ácsorogni, törölközni, borotválkozni, sminkelni a tükör előtt, stb... Arra viszont, hogy a besugárzott területen kívül is érezhető legyen a hatása, nagyon sokat kellene mennie.
    Terveim szerint, ha a gázkazán feladja és csak a klíma marad fűtésként, minden szobába felteszek 2-3db 500W-os infrát a mennyezetre, azokat a részeket besugározva, ahol tartózkodunk. Így ha a klíma esetleg nem tudná 20 fok fölé vinni a hőfokot (a szigetelés miatt nagy mínuszok kellenének hozzá), ezeken a pontokon (munkaasztal, étkező asztal, ágyak) viszonylag kellemes körülményeket lehet teremteni, mikor ott van valaki. De mind az infrapanel, mind a dekoratív elektromos kandalló csak erre jó, nem a ház teljes átfűtésére.

    [ Szerkesztve ]

    STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

  • SaGa59

    őstag

    válasz oliwire #9972 üzenetére

    Az a baj, hogy a klímások általában csak a hűtési teljesítményre terveznek és valójában kb pont a duplája kell, mint amit ők ajánlanak. Az oka rendkívül egyszerű. Nyáron 5-10-15 fok különbséget akarsz tartani a házban, azt is leginkább napi 10-12 órában, éjszaka általában állnak a klímák.
    Télen 20-25-30 fokot, vagyis pont a dupláját és egész nap, hisz éjszaka van hidegebb.
    De majd meglátod…
    Nekem a 9 kW-os klíma egy kb 200 légköbméteres (72 nm, 2,8 m belmagasság) házra van. Igazából az számít, nem annyira az alapterület. Meg mint már írtam, a hőszigetelés minősége. Leginkább a födémé, ott szökik a legtöbb meleg. Azért van ott kétszer annyi, mint a falakon. Az enyém a minimum, amikor csináltuk, ennyire volt pénzünk még úgy is, hogy teljes mértékben saját kivitelezés, a fiammal ketten csináltuk, 2006-ban. Csak előtte hetekig számolgattam a hőátbocsátási tényezőket és egyebeket, hogy kiderüljön, mekkora a hőigény, milyen szigetelőt tegyünk fel az előtte nem sokkal vízszigetelt, majd két méter magasságig salétromos, addigra még ki nem száradt, kb 70 éves falra. Ezért a kőzetgyapot, nem EPS. Mert így távozni tudott a nedvesség a falból, nem csak befelé. Neked 105 négyzetméterre lesz kb akkora teljesítményed, mint nekem 72-re. Ha nincs valami jó vastag hőszigetelésed, valószínűleg főfűtésnek kevés lesz. Kiegészítőnek a padlófűtés mellé elég, ha csak mondjuk 10 fok fölötti külső hőmérsékletnél veted be a klímát, alatta pedig marad a padlófűtés. Akkor elég lehet a teljesítmény, mert úgy csak a nyáron szokásos 10-15 fok hőkülönbséget kell tartania. A gáz felét már azzal is meg lehet spórolni. Nekem 2022 novembertől 2023 novemberig 756 köbméter fogyott úgy, hogy november 20-ig egyik évben sem használtunk gázt, majd úgy március elejéig vegyesen, külső hőfoktól függően gáz vagy klíma, utána gázkazán leállítva november közepéig.
    A sima hűtő-fűtő klímának egy hátulütője tud lenni, ha nincs tálcafűtése. Azt mindenképp szereltess be, ha nem alaptartozék. Ugyanis ha valami miatt főfűtésként kell használnod, párás időben már +3-4 foknál is le tud jegesedni a klíma kültérije és nem árt, ha ki tud folyni belőle a víz a leolvasztások után. A fűtésre optimalizáltaknál általában alapértelmezetten van tálcafűtés. Nem nagy etvasz, egy fűtőszál, kb 80-100W-os és nulla fok körül kezd melegíteni. De akkor mindig, ha a klíma áram alatt van. Ezt kalkuláld be a fogyasztásba télen. Ha nagyon hideg van és nem akarod a klímát használni, érdemesebb az egészet áramtalanítani, ne fogyasszon feleslegesen. Aztán ha el akarod indítani, visszakapcsolod az áramot, vársz egy órát, hogy a kompresszor olajteknő fűtése megtegye a dolgát, ne túl sűrű olajjal induljon.

    [ Szerkesztve ]

    STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

  • balojazz

    aktív tag

    válasz oliwire #9974 üzenetére

    Ha teljesen új ház, akkor van energetikai tanúsítványa. A napelem megdobja, gondolom, AA vagy hasonlóra, de anélkül is BB kell legyen minimum, valahol 80-100 kWh/m2/év körüli hőigénnyel. Egy ekkora házra padlófűtéssel, kombi kondi gázkazánnal nagyonmax évi 500 m3 gáz kell, ha megvan a 20 cm EPS vagy ennek megfelelő 15-16 cm grafitos szigetelés a 3 rétegű ablakokkal, és ebben benne van a hmv is 5 főre. Így aztán nem izgulnék rá a fűtésre.

    Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

Új hozzászólás Aktív témák