Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GvFh

    csendes tag

    válasz kelekyle #14918 üzenetére

    Ebből már semmiképp nem jövök ki jól... :)
    Jó kis flame lett... :(
    Az alap probléma onnan indult ki, hogy ha a telefon sokat fogyaszt (GPS + kijelző + proci egyszerre pörög), a készülék melegszik, az akku járulékosan melegszik (közel van). Közben töltést is kap - tovább melegszik. Egy idő után nem vesz fel töltést - valószínűleg hő védelem.
    Robbertho kollega azt írta, hogy egy áramkör átalakítja az 5V-ot 3-4 V-ra, erre írtam én marha, hogy a többit eldisszipálja... (ami csak egy kis része lenNE a melegedésnek, de azért tehetNE hozzá).
    Erre kaptam a leoltást, hogy a kapcsolóüzemű táp nem melegszik (kicsit az is).
    Az pedig oké, hogy egy IC, de kell mellé min. két kondi, egy tekercs, meg egy zener (csak nem 555 van benne... :) ), ez meg smd-ben már nem is olyan egyszerű...
    Közben jött a válasz, hogy nem kell lemenni 4V-ra, mert vannak terhelések - és itt megintcsak elcsíptük a fesz különbségből adódó terhelést (teljesítményt - melegedést)... Szóval melegedni mindenképpen kell neki, de ne folytassuk, mert túl akadémikus (off) lett, és 100 komment múlva lecsapódik, hogy a telefon újabb hibája, hogy melegszik... :)

Új hozzászólás Aktív témák