Hirdetés
- Fontos marad a nyílt forráskód az Intelnek, csak nem a megszokott formában
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Egyelőre nem tartja beszámításra érdemesnek az első Vision Pro kiadást az Apple
- Vezeték nélküli fejhallgatók
- Mindhárom Tab S9 vízálló lett
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- Milyen TV-t vegyek?
- TCL LCD és LED TV-k
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- NVIDIA GeForce RTX 4060 / 4070 S/Ti/TiS (AD104/103)
Új hozzászólás Aktív témák
-
Raymond
titán
válasz
VaniliásRönk #244 üzenetére
Gondoltam hogy valami ilyesmi lesz a vege, nincs harag
Enjoy: [link]
Az 2. oszlopban levo 15 alapfeszes eredmenybol 4 nem tudja a 3Ghz. A 17 darab 1.5V-ra emelt feszel egy van 3.5Ghz alatt. Sajnos 1.4-es eredmenyek nincsenek hogy az a negy ami nem megy alapon 3-at meg-e csinalja 1.4-el de nem sokat valtoztat a helyzten.
-
Raymond
titán
válasz
VaniliásRönk #235 üzenetére
1. De, teljesen mindegy miert volt, azon nm valtoztat hogy leolte a socket-et.
2. Akkor linkeld mar be azokat a tablazatokat
"mit tippelsz az Intel miért nem ad ki magasabb órajelűeket, ill. miért csak olyan soká jött az E2200 és E2220 is? Ötlet?"
Nem kell tippelnem, piac szegmentacio.
Oliverda:
Erre emlekszem, nem hoztam fel mert tudod hogy azzal is mi volt. Honapokkal a gyartas befejezese utan feltuntek ezek. Szvsz egy megredelesre gyartott batch ami aztan vagy nem kellett vagy nem kellett annyi es kikerult a nyilt piacra. Nem elso es nem is utolso ilyen eset. -
Oliverda
félisten
válasz
VaniliásRönk #194 üzenetére
Viszont az általam említett tesztben AMD RD580 chipset-es lapot használtak a teszthez.
-
Chaser
legenda
válasz
VaniliásRönk #156 üzenetére
Hát aki szerint 5-10%-kal gyorsabb a 2xxx egy 2x512kb cache-es x2-nél, az még sztem nem próbált E2xxx-et
1ébként valóban változó, még ezek a kicsik is 5-20%-ot rávernek az x2k-re azonos órajelen. Tuningpotenciálról semmit nem mondtam, ahhoz szerencse kell, van akinek így megy, van akinek úgy. Azonos órajelen kb az E1xxx széria van pariban egy x2-vel.
Felszereltségről annyit, kinek mi kell, intel alá is tudok olyan lapot mondani ami ugyanolyan felszereltségű, mint a GB 780G micro lapja, és 12k. 1edül DC-t nem támogatja, de túl lehet élni, a leghűvösebb chip amivel a kis nf400 óta találkoztam, nf630i. Ezt a lapot leszámítva valóban jobban feszerelt dolgokat lehet AMD alá venni azonos összegért. Lehet nem vagyok normális, de én a lapon is spróoltam, a számomra felesleges dolgokért nem fizetek, tekintettel arra főleg, hogy mennyire értékálló egy lapocska...azt meg tegyük hozzá, hogy AMD jobban szereti a cl4-es ramot, ami azért megint csak drágább mint a cl5.#157 Oliverda: Jó tesztet linkeltél, 1600 vs 2100 mhz, ez csak 1 teszt a sok közül, ha kicsit jobban megnézzük, nem sokkal marad le a 2140, de könyörgöm, 500mhz-cel alacsonyabb órajelen jár, és akkor azonos órajelen max 5-10%-ról beszélnek 1esek? Ki kéne próbálni 1 ilyen procit inkább...Igp-s lap meg intel alá is van, játszani a 780G-vel se fog senki "normálisan", gondolom 1etértünk. Árakról csak annyit, gyakorlatilag 2140 és 60 már nincs, 2180 van, 12-13k között. Ennyi fogyasztás különbség meg sztem tényleg elhanyagolható, azt még tegyük hozzá, hogy aki nem ért hozzá, csúnyán be is szophatja AMD-nél egy 65W+ TDP-s procival, amiből valljuk be nem kevés van.
#158 Sweet Lou 6: Most erre mit mondjak?
Így jártál...az első 2180-am p31ds3l-ben ment 1.3V alatt 3 gigát, a mostani g31ms2l-ben 2.9G-t megy eddig, 1.275 BIOS fesszel, kemény 10k-s lap...egyik procit se néztem tovább, de az utóbbi nem ússza meg
Hűtés: kemény 2k-s AC alpine.
#166 dezz: Megjelenése óta így hívják a 2xxx-et
Hát még jó, hogy ugyanannyi pénzért magasabb órajelű x2-t lehet kapni, elhiszed nekem ha nem így lenne, olyan mint AMD cpu már nem létezne? Ár/teljesítményben 20k alatt 2 magos fronton kb ugyanazt kapod mind2 oldalról. Szétnézhetnél hogy 12k-ért milyen vga-t lehet kapni mostanában, és akkor a használt árakról nem is beszéltünk. HD szörnyű, de megy a csóri intel chippel is, 1080p-t még nem néztem, de mondjuknem is érdekel.
No vegyen mindenki amit akar/tud, mind2 oldalon találhat jó cuccot, csak utána kell nézni a dolgoknak kicsit. Ha meg valaki nagyon gamel és nagy felbontásban, 1680-tól kezdve úgyse a cpu-tól fog diavetítésbe a gép...
-
rybank
senior tag
válasz
VaniliásRönk #179 üzenetére
most szétfeszülök annyira örülök
, hálásan köszönöm ezt a konfigot fogom venni, de még kellene hozzá táp ás ram is, ebben segíteszz?
-
rybank
senior tag
válasz
VaniliásRönk #177 üzenetére
a 38xx es szériához kell akkor!
, egész pontosan?
Athlon X2 4600+ OEM : 9k ( de ehhez ventit kell vennem)
Athlon X2 4600+ 11k
Athlon X2 5000+ 12,5k
Athlon X2 5200+ 14kmeikkel járok jobban?
-
rybank
senior tag
válasz
VaniliásRönk #175 üzenetére
mijen proceszzort ajánlaszz hozzá?, ha felesleges a drága akkor olyat amit kihajthatok, vagy ha hülyeség kihajtani, mégis milyet?
-
rybank
senior tag
válasz
VaniliásRönk #172 üzenetére
jelen pillanatban is asrock alaplapom van..egy roszz szavam nem lehet vele kapcsolatban, vagyis azért annyira nem erős a tuningpotenciálja..talán ennyi
-
rybank
senior tag
válasz
VaniliásRönk #164 üzenetére
53k, de ebből egyminőségi tápnak is ki kll jönni aminek megkellene hajtania és amibe a proci menne: asus m3n-ht deluxe nfrorce780a
én nem akrok úgy járni mint a hülyé, a pénzért azt akarom kapni amit é
zenéket babrálgatnék vele, és játszadoznék, +konvert!
-
dezz
nagyúr
válasz
VaniliásRönk #151 üzenetére
"az Intel meg már szinte csak azon gyárt"
Ez közel sincs így. Épp a napokban olvastam, hogy még mindig túlsúlyban van a 65nm, csak azokat főleg OEM vonalra küldik (mármint nagyobb PC gyártóknak), a konsumer piacra kisebb arányban kerül (mert itt jobban odafigyelnek a felhasználók).
-
^Boss
őstag
válasz
VaniliásRönk #151 üzenetére
meghajlok elotted, ez valoban egy realis ertekeles volt. (annyit hozzatennek, hogy nem csak a korai E8xxx-ek jok, az uj E0-k 4.5ghz-et mennek emberi feszen(1.35V max) 24/7-ben, persze ezek 40k folott kezdenek)
viszont, ezek az e2xxx-ek nagyon melegedosek, gyari hutovel gyakorlatilag 1.35V folott huthetetlenek, x2-knel ez hogy alakul?
-
^Boss
őstag
válasz
VaniliásRönk #137 üzenetére
jo ti tudjatok.
mondom: intelt meg akkor sem, ha olcsobb, es jobb! (dual core valtozatok, amik lazan mennek 3,2ghz folott, 10k-ert, 15k-s p35-os lappal, vs. oregedo am2-es x2-k.)
reszemrol a tema lezarva, okos enged... -
^Boss
őstag
válasz
VaniliásRönk #108 üzenetére
nem voltak olcsok, azt nem allitottam. de ha vettel egy p5w dh dlx-et 50 korul, azzal 45nm-ig barmit meg tudtal etetni..
ha valos a 4g-s kep, akkor viszont nem kispalyazik az amd
illetve, amikor nyeregben volt az amd, ott sem volt olyan olcso egy felsokategorias lap (nf4 sli-s, vagy netan nf 590-es chip-pel kifejezetten draga volt), szoval egykutya mindket gyarto, mar ne is haragudj
msot az intel all jobban, lesz ez meg igy se. nekem mindegy, en nem vagyok elvakult, csak nem szeretem az elvakultakat
Új hozzászólás Aktív témák
- Xiaomi Redmi Note 14 Pro 5G / 8/256GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- Gamer PC- Számítógép! Csere-Beszámítás! I7 4790K / 16GB DDR3 / RX 5700XT 8GB / 512GB SSD
- RAKTÁRSÖPRÉS!!! - Videókártyák, Monitorok, Notebookok, Stb. - Szaküzletből! Számlával!
- Kezdő Gamer PC-Számítógép!Csere-Beszámítás! I5 6500 / RX580 8GB / 16GB DDR4 / 512 SSD
- HIBÁTLAN iPhone 11 Pro 64GB Midnight Green -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3372
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest