Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Poplacsek

    senior tag

    válasz hdsentinel #444 üzenetére

    Ja egyébként a HDS DOS akkor is olvasta a SMART-ot amikor az XP driverrel nem működött. És próbáltam azt a jumperelési/IDE kábel konfigot is ami most működik, (ugyanígy volt azelőtt is, hogy elszállt volna a HDD...) úgyhogy kizárásos alapon a disk geometry error miatt nem tudta olvasni az XP driverrel a SMART-ot.

    Most azt még nem is próbáltam, hogy az AHCI-ben működő SATA HDD SMART-ját olvassa-e a HDSDOS, de ha hazaértem kipróbálom. IDE módban szépen olvassa, csak áttettem AHCI-be mert jó lenne üzem közben leválasztani néha a SATA Rackben lévő HDD-t, de meglepetésemre sajnos így sincs a HDD a leválasztható eszközök listájában... Nem tudom miért, talán nem SMART képes a rackem??

    Az meg tényleg érdekes volt amikor külön IDE csatin volt két Master HDD, mert már gépinduláskor perceket kereste az IDE kártyán az eszközöket amikből csak egyet talált meg. Mondjuk ezt még a HDD újrapartícionálása előtt volt, de pont a "rosszat" találta meg :F

    Amikor két külön IDE kábelen volt a két Slave HDD akkor gépinduuláskor rendben megtalálta az IDE kártya az eszközöket. :F

    Na ezek után legyünk okosak ;] De mindegy, mert ahogy most van úgy jó, már régen rájöttem, hogy az alaplap csere gyötrelmes dolog, mert ki kell silabizálni az új lap logikátlan nyűgjeit...

Új hozzászólás Aktív témák