Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Darmol

    senior tag

    válasz Busterftw #28 üzenetére

    Szerintem egyáltalán nem. Végül is egy Diablo II vagy egy Heroes III végre letéphetné láncait a GFN-el. :DD
    Na de komolyan, ABU te sem gondoltad komolyan, hogy a Valve beledug néhány drótot a rendszerbe, csettint, és máris van felhőszolgáltatásuk.
    De kétségkívül jelen helyzetben, mármint a szerzői jogi mizéria miatt, nekik van igen jó esélyük a cloud szolgáltatást tető alá hozni, mégiscsak ők a legnagyobbak és legjobbak a netes játékszolgáltatás terén. Habár ismerve az elmúlt tizenhuszon évben követett stratégiájukat, igen valószínű, hogy olyan szolgáltatás platformot akarnak létrehozni, ami átjárható a Steam acc-al. Tehát lesz Steam felhő, lesz GFN és a többi. (És lesznek azok a kis dolgocskák, amiket senki nem tud hová lettek, és senki nem fogja megtalálni őket, és lészen hatalmas zűrzavar.) És mindenki azt választhatja majd amelyiket akarja. És nyilván még nem állnak megfelelő készültségen a témában a Steamnél. Tehát aki akarja az úgy is felfoghatja, hogy az nV annyira újító volt, hogy meghaladta a korát és a Világ nem volt képes lépést tartani velük.
    Természetesen mikor a fenti üzleti modell megvalósul, indul a szájtépés, hogy ha valaki előfizet Steam felhőre akkor az miért nem fut GFN-en, mert akkor most a gonoszságok megint elevenen nyúzzák a játékosokat a pénzért. Mert ha valaki mindkettőt akarja használni, pl. Kamcsatka félszigeten van az egyik de nincs másik, és mivel napi szinten ingázik az Antarktisz és Kamcsatka között akkor kétszer kell fizetni, pedig a felhő szolgáltatás az felhő szolgáltatás és ez mekkora lehúzás már. És ezt kristálygömb nélkül is meg tudom teljes bizonyossággal jósolni. Mert dumálni mindig könnyebb mint csinálni, és ezzel a klisével teljesen egyetértek. :K

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • dabadab

    titán

    válasz Busterftw #37 üzenetére

    Igazából nincs mi ellen fellépni, mert senki nem mond semmit, illetve a first sale doctrine itt most nem játszik, hiszen szó sincs arról, hogy bárki bármi szoftverlicenszt továbbértékesítene.

    (Egyébként amire te gondolsz, az a UsedSoft vs Oracle per volt - a Microsoft büntetőügyet akart indíttatni a UsedSoft ellen, de őket az ügyészség elhajtotta.)

    DRM is theft

  • FefeeX

    veterán

    válasz Busterftw #116 üzenetére

    Amiből nyilván óriási bukta lenne, sok kiadó húzhatná le a redőnyt, ezért a leggyengébb láncszemet támadják, az nV meg védi magát amennyire lehet, ezért inkább leszedi azokat, amikre nem adtak engedélyt.
    A sok, magát okosnak érző troll majom meg osztja az értelmesebbet, mert nem érti a felvetett kérdést sem, csak 2-3 szót tud újra meg újra szajkózni, aminek semmi értelme.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák