Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Darmol

    senior tag

    válasz Busterftw #28 üzenetére

    Szerintem egyáltalán nem. Végül is egy Diablo II vagy egy Heroes III végre letéphetné láncait a GFN-el. :DD
    Na de komolyan, ABU te sem gondoltad komolyan, hogy a Valve beledug néhány drótot a rendszerbe, csettint, és máris van felhőszolgáltatásuk.
    De kétségkívül jelen helyzetben, mármint a szerzői jogi mizéria miatt, nekik van igen jó esélyük a cloud szolgáltatást tető alá hozni, mégiscsak ők a legnagyobbak és legjobbak a netes játékszolgáltatás terén. Habár ismerve az elmúlt tizenhuszon évben követett stratégiájukat, igen valószínű, hogy olyan szolgáltatás platformot akarnak létrehozni, ami átjárható a Steam acc-al. Tehát lesz Steam felhő, lesz GFN és a többi. (És lesznek azok a kis dolgocskák, amiket senki nem tud hová lettek, és senki nem fogja megtalálni őket, és lészen hatalmas zűrzavar.) És mindenki azt választhatja majd amelyiket akarja. És nyilván még nem állnak megfelelő készültségen a témában a Steamnél. Tehát aki akarja az úgy is felfoghatja, hogy az nV annyira újító volt, hogy meghaladta a korát és a Világ nem volt képes lépést tartani velük.
    Természetesen mikor a fenti üzleti modell megvalósul, indul a szájtépés, hogy ha valaki előfizet Steam felhőre akkor az miért nem fut GFN-en, mert akkor most a gonoszságok megint elevenen nyúzzák a játékosokat a pénzért. Mert ha valaki mindkettőt akarja használni, pl. Kamcsatka félszigeten van az egyik de nincs másik, és mivel napi szinten ingázik az Antarktisz és Kamcsatka között akkor kétszer kell fizetni, pedig a felhő szolgáltatás az felhő szolgáltatás és ez mekkora lehúzás már. És ezt kristálygömb nélkül is meg tudom teljes bizonyossággal jósolni. Mert dumálni mindig könnyebb mint csinálni, és ezzel a klisével teljesen egyetértek. :K

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz Carlos Padre #91 üzenetére

    Szerintem engedd el. Engem meggyőztek az egyszerű és tökéletes (mint a kőbunkó) érvelésükkel. Úgyhogy kukáztam is az összes látottat és tapasztaltat ami a szerzői jogok és alkalmazásuk terén az elmúlt 60 évben történt.
    Már csak azt nem értem, hogy miért nem keresik meg az nV-t és magyarázzák el nekik mekkora balekok, és majd ők képviselik (különösen dabdab :R ) az érdekeiket. Simán kereshetnének alsó hangon néhány százezer US tallért. Ja bocs, nekik ez nyilván aprópénz, amiért hajolni sem érdemes. :))

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz dabadab #99 üzenetére

    ABU már elmagyarázta nem is egyszer. Ha eltekintünk az elmúlt 60 év tapasztalataitól, akkor is az a minimum jogállás, hogy nem az nV követi el a szerzői jog sértést, hanem azok akik használják, és ehhez az nV platformot ad, tehát elősegíti a jogsértést. Lásd torrent oldalak, ismerős?
    De ilyen apróságok téged nem zavartak eddig se.
    Egyébként is mondtam: nektek van igazatok. Engem kár kóstolgatni.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz Carlos Padre #103 üzenetére

    Itt a PH-n igen sokszor eszembe jutnak J.P. Prewitt kézmodell halhatatlan szavai (gyk. Zoolander). De ha szó szerint idézném, személyeskedéssel vádolnának.
    Nézd meg pl. a #102-t, semmi értelme abban a kontextusban amit én írtam.
    Az ember legalább annyira számít, hogy " na jó de az nV jogászai nem említhetők egy lapon holmi jöttment torrent oldalakéval". Amire cinikusan válaszolhatnék, hogy azért írtam, hogy "pl." mert mondhatok másik példát. Pl. Google esete a szerzői joggal. De neeem. Még ennyi sem várható. Nálam ez inkább sajtreszelővel rejszolni kategória, nem is szoktam erőltetni.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz tatararpad #113 üzenetére

    A wc papír megfelel bizonyos követelményeknek, pl. az ún. angol wc öblítő vize hatására szétesik. A papír kéztörlő nem. Ennélfogva a papír kéztörlő a csatornarendszerben dugulást okozhat. Amennyiben ez bekövetkezik, annak jelenségét remélem nem kell ecsetelnem. A másik lehetséges folyománya, hogy amennyiben a dugulás oka visszavezethető hozzád, a csatorna szolgáltató a dugulás elhárítás számláját rád terhelheti a nem rendeltetésszerű használat végett. Ha akarja.
    Nocsak, még egy nyamvadt wc papíros példa sem annyira egyértelmű.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz xeon forever #121 üzenetére

    Kiegészítve azzal, hogy nem is olyan rég a fájlmegosztó szolgáltatások többek között a Google is beleállt a Youtube kapcsán gyakorlatilag ugyanebbe. Akor az érvelés kb ez volt: "A tárhely biztosítója nem felelős a feltöltött jogszerűtlen tartalomért, mivel csak hardvert ad." Ismerős valakinek az érvelés?
    Az nV valójában nem azért távolít el, hogy a tündi-bündi rózsaszín pizsamás bociszemű felhasználóit védje. Egyszerűen ez a jogállás már egy lefutott történet. Esélyük sincs elkerülni a kötelező tartalomszűrés igen költséges procedúráját ha megpróbálnak beleállni.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz xeon forever #123 üzenetére

    Igen, én is és még páran ugyanerre jutottunk. Ha nem is alapvetően az áruház a kérdés, hanem az adatbázis, hogy ki jogosult használni a játékot. Mert a nélkül nem megy a felhő szolgáltatás a jogi problémák miatt.
    A steamen vannak játékok, amelyeknek ha megadod a CD termékkulcsát, ingyen és bérmentve használhatod a játékot. Mert egyszer 10-15 éve már megvetted. Nem minden játékot aktiválhatsz, hiába van CD termékkulcsom is és a steam is árulja, de van aminél működik. Pedig senki nem kötelezte őket.
    A steam eddigi üzletpolitikája alapján nem fognak tökölni, és jövőbeni felhőjük ide vagy oda, hozzáférést adnak külső felhős alkalmazásra az adatbázisukhoz (ha ennek meglesznek a technológiai, jogi, és anyagi feltételei). Amit én eddig tapasztaltam, náluk első a felhasználó. Pl. nem hülyéskednek exkluzivitással, és akkor is kísérleteznek ha bukás lehet a vége. Ezért tartom őket a legnagyobb esélyesnek a témában.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

Új hozzászólás Aktív témák