Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rudi

    nagyúr

    válasz Dam6 #29 üzenetére

    Egy dolgot tisztázzunk! A cikkben az írtam,amit mértem, ennek a technikai háttere:

    Fogtam a gigabites Ethernetet, meg egy stoppert, ráküldtem az 1,4 GB-os filmet a NAS-ra és ezzel mértem 90 MB/s fölötti sebességet. Utána egy másik géppel (hogy ne legyenek cache-ben maradt adatok) leolvastam ezt az 1,4 GB-os fájlt a NAS-ről és itt jött ki 100 MB/s fölötti eredmény. Ezután nekiláttam 2-3 MB közötti képeket másolni hasonló módszerrel, nagyjából 1 GB mennyiségben. Na ekkor jött ki 40-50 MB/s környéke.

    Ez egy hasonló terhelési forgatókönyv mint az Intel féle NAS Performance Toolkit office productivity tesztje. Ebben a DS415Play is lemegy 50 MB/s környékére. Az Intel tesztprogram bevetésén anno gondolkodtam is, de amikor a tesztet tesztelgettem (mi szoktunk ilyet is csinálni), elég furának tűntek az eredmények. Többek közt ez a nem szuperkicsi, de azért óriásinak sem nevezhető fájlokkal történő dolgozás, ami nekem felére vette le több NAS sebességét is, de említhetném a directory copy-t is, amire jellemzően a csúcssebesség kevesebb mit 20%-át dobja, nekem meg közel a fotós tesztem mérési eredménye (kb. a csúcssebesség 40%-a jött ki). De alapvetően nem is a nyers sebesség a lényeges itt, hanem az, hogy máshardverrel ezt a tesztet jobban szokták csinálni a NAS-ok.

    Alapvetően egyetértünk abban, hogy a NAS készítés elsődlegesen szoftverfejlesztői feladat, amiben a Synology nagyon erős. Nekem viszont az a tapasztalatom, hogy azonos hardveren, azonos helyzetben, (tehát nem 2-3 éves modellt hasonlítva maihoz) nagyon erősen egymás nyakán van a két vezető gyártó a Synology és QNPA, meglepően jó az Asustor is. A DS216Play esetében viszont kétségeim vannak, hogy jó irányba indult-e a Synology, egyelőre azt látom, hogy 90k-ért cserébe kivettek pár olyan fícsört, ami korábban volt. De hozzájuk hasonlóan nekem sincs varázsgömböm, hogy tudjam, ezeket mennyire keresték a júzerek és hogy milyen lesz a 6.0-s oprendszerrel a NAS. Ennek megfelelően írtam le az anyag végén a mérési tapasztalataimat és benyomásaimat.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Új hozzászólás Aktív témák