Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Keksz03

    senior tag

    válasz OC #43 üzenetére

    hát igazából nekem azért lenne jó mert egy kis gamer pc építésénél egy kicsi házba mondjuk sokkal problémásabb össze-vissza csövezgetni a pumpát, radit, blokkot, tartályt stb...
    ezért tetszik pl h rajta van a pumpa, viszont kérdeztem is h ennél akkor azt rosszul írták h még kell a radi és csók mert ugye vhogy fel is kell tölteni...az egyberendszerek pl Corsair Hydro meg lutri és kb akkora azt esélye h kifogj egy olyat ami nem zörög mint nyerni az 5ös lottón! :D én visszaküldtem, egyelőre egy TX3 EVO van a cpu-n, várok a TT és a CM egyberendszereire hátha azok nem gyártási hibásak, ha azok se jók akkor lehet egy ilyen lesz...

    Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

  • imibogyo

    veterán

    válasz OC #43 üzenetére

    Én nem mondtam, hogy nehéz lenne a DDC elhelyezése, most is egy 18W-osat használok. De van egy réteg (még ha szűk is ez), akinek sokat nyom a latba a kinézet, vagy moddingol. Például én. :B

    Nekik előnyös ez a rendszer, mert ki van lőve a pumpa esztétikus elhelyezésének a problematikája, ráadásul dizájn elemként sem utolsó, viszont nem erőltetnek rájuk egy tényleges "egyberendszert". Nem kell lemondani a jó pumpáról, meg a profi blokkról, mégis új megoldásokat lehet vele létrehozni. De nem egy Corsair H sorozatú teljesítményt kapnak.

    Én tudnám hasznosítani ezt a kütyüt a következő moddingom alkalmával, de nem szeretnék radikat, meg csonkokat venni feleslegesen, tehát nekem jó lenne így, ahogy van. Más kérdés, hogy ennyiért valószínűleg sosem lesz ilyenem. :D

    A feltöltési nehézséget én is említettem, és én is úgy látom, hogy ez felesleges "önszívatás" lehet a vásárló részéről. :K De azért nem áthidalhatatlan probléma.

    A gyártói elrendezés pedig egy álló házban ha jól látom rendben van. Kivéve ha csonkokkal függőlegesen rakod fel (alul és felül lennének a csonkok), de ekkor is csak abban az esetben rossz az elrendezés, ha a csonkok szemből nézve jobb oldalra csúsznak (ekkor nézne a nyomó ág lefelé).

    Normál esetben bemenő ág vízszintesen, a "nyomó ág" jobbra áll, ami helyes elrendezésnek minősül (ráadásul amelyik foglalatra nem tudod így feltenni, még akkor is ott a blokk elforgatásának lehetősége Intelnél 360 fokkal, vagy AMD esetében 180 fokkal (legtöbbször legalábbis).

    Az egyetlen nem jó elrendezés jelen esetben az, ha fekvő házba kerül a pumpa, hiszen akkor lesz fejjel lefelé az impeller, amit elvileg nem szabad alkalmazni. :K

    De nem kötözködöm, csak próbálok értelmesen vitázni, állíts le nyugodtan. Nem vagyok Swiftech fan sem, de én azért a saját szemüvegemen keresztül (jó koszos :D ) azért látom a (szűk) célcsoportot. :B ;)

    [ Szerkesztve ]

  • oPalRx7

    tag

    válasz OC #43 üzenetére

    Igen, hasonló kialakítás miatt én is erre tippelek. Te adtál már el apogee-t, és hozták-e vissza "garanciába"? ez volt inkább a kérdésem :) amolyan megbízhatósági mutatóra lettem volna kíváncsi...

Új hozzászólás Aktív témák