Új hozzászólás Aktív témák
-
athomi
veterán
Nálam is jelentkezik időnként a Far Cry 2-ben a fekete kocka (általában 1, maximum 1.5 kocka). Kizárólag a kép felső részén tapasztalható, ahogyan az Loha-nál és Med1on-nál is jelentkezik. Biztos jelentkezik másoknál is, de sokan észre sem veszik illetve olyan ritkán tapasztalható, hogy sokan nem írják le észrevételüket.
Ma viszont egy újabb hibát tapasztaltam. A grafikai beállításokat állítgattam, hogy megtaláljam azt a beállítást, amivel a játék a legszebb képet produkálja megfelelő FPS-sel párosítva. Az egyik beállítás után viszont irreálisan kevés FPS-t kaptam (15 FPS), majd néhány másodperc múlva a kép megfagyott miközben memóriahibára utaló kisebb képhiba volt a képernyőn (becsíkozódás). Ezután pár másodperc múlva a fagyás megszűnt, a képhiba eltűnt és az FPS is normális értékre ugrott.
-
Loha
veterán
A Frame Buffer logikailag egy előre meghatározott területre kerül a memóriában. Tehát ha azon a területen hibás a memória, akkor az minden felbontásban ugyanazt hibát fogja produkálni (sötét pixelek). Ezt most nem igazán értem. Az addig oké, hogy előre meghatározott helyre kerül, de a framebuffer mérete nem felbontásfüggő?
Ez egyfajta védekező stratégia, van olyan szituáció ahol a 9600 GT-vel hatalmasat lehet szopni, míg ez a rizikó a Radeon rendszerekkel nem áll fent.
Erről az jut az eszembe, hogy az ATIsok kb. 90%-ának pl. a Brothers in Arms - Hell's Highway ugyan azon a pályán ugyan ott kékhalállal elszált vagy lefagyasztotta a gépet, tiszta vicc volt, hogy mentést kellett kénem a pálya utáni részről, hogy ati tulajként végig tudjam tolni a játékot.
Szóval nekem az a véleményem, hogy hiába jobbak most a Radeonok sok tekintetben ezt negatív irányban kompenzálják sajnos driver terén.
-
ez a post (a 9600GT-s része) kicsit olyan, mint a Lottó reklám - "bármikor bejöhet", csak még eddig nem jött be... aki fél éve sikeresen vett egy 256M-s 3850-et (mer'hogy az 512-es már drágább volt a 9600GT-nél) ezekre alapozva, az... khmmmm... nem jól döntött, különös tekintettel arra, hogy az RV670 alapú kártyák AA mellett képesek egészen siralmas teljesítményre. a 4670 pedig legalább ennyire időzített bomba a memória-sávszél miatt - a jó ég tudja, hogy melyik fog ezek közül legközelebb robbanni.
OK, ha most új VGA-t vennék, én sem feltétlen 9600GT-ben gondolkodnék - de a másik háromban még kevésbé.
-
mephi666
nagyúr
értem én, de ha pl a páciensnek amd rendszere van nforce chipsettel és a régi kártyáját szeretné cserélni, akkor a 9600gt szerintem sokkal jobb vétel, mint egy 3870 pl... szívtam már rendesen nf chipset+hd2600xt párosítással... vistában egyszerűen lehetetlen volt felrakni a vga-t, úgy akadt... omlasztottam a rendszert izomból... (itt el is ment a kedvem a vistától, mert szerintem az xp-hez képest nagyon kényes és sokkal könnyebben meg lehet borítani...) már most a 3870-eket úgy 30 körül látok, én a leadtek 9600gt-met 25ért vettem még kb 1 hónapja... itt kapásból 5k difi, meg alaplapcserénél is ráfizetés lenne... ez a ráfizetés meg szerintem már nincs arányban a teljesítménytöblettel... aki szidja valamelyik oldalt: ati/nv, az szerintem elfogult... mindkét oldalon vannak nagyon jó kártyák hasonló árfekvésben... a 9600amat meg nem szándékozom lecserélni most pár évig...
-
Med1on
aktív tag
Nyáron vettem épp akkor kezdtek fölmenni a vga árak de muszáj volt megvenni vga nélkül olyan üres a kép
25ropi kiment rá hd 3850 512mb és olyan 2 évig terveztem használni.
Sztem a suliba ez a frame buffer hiba nem nagyon hatja meg a tanárt
(hálózattelepítő szakra általában nem árt 1 működő gép) és ha ehhez még hozzávesszük, hogy az előző vgám sapphire hd 2600 pro oc volt gyári hibás biossal akkor talán érthető, hogy némiképp megingott a bizalom az ATi vgák minősége terén.
A 2600 pro oc hibája egyébként ez volt:
2d órajele 110/250mhz volt és így persze sűrűn meglátogatott a vpu recorver. Átírtam a biosába 700/700-ra úgy már jó volt.
Ezek után asszem 9600 gso vagy vmi nv. cuccMind1 azért thx a helpet.
-
-
Med1on
aktív tag
Köszi a választ.
Ipon-ról vettem úgyhogy garifutárral kellene megoldanom.(a boltba besétáláshoz kicsit messze van az ipon sajnos) Talán a legegyszerűbb lenne ha kicsit megpörgetném a mikróba a cuccost ha jól tudom ezzel nyom nélkül lehet megölni a vgát.
Grat. azért ATi ez a memória hiba nem is tudtam, hogy ilyen sűrű
Nah majd gondolok erre a következő vásárláskor -
Med1on
aktív tag
THX a választ.
Nem folyamatosan nem mindenhol látható a képhiba.
Az Airborn első pályáján nem jön elő de a 2. pályán már látható, a Far Cry 2 alatt elég sűrűn látható. A Devil may cry 4 és a MotorM4X alatt nincs gond.
ATitool alatt ez a frame buffer hiba nem jön elő?
Ezt így nem lesz könnyű gariztatni mert ha megnézni hibakereső, tesztelő progival akkor nem talál hibát. -
tzsolesz
nagyúr
A Fudzilla szerint az nV-nél új mikróarchitektúra készül, de hogy melyik chipben lesz ez bemutatva azt nem tudom. Gyanítom, hogy a G300-ban. Ennél többet a GeForce oldalról nem tudok, a Radeonról meg nem mondhatok.
Te valahogy mindíg hamarabb tudsz dolgokat.
Nem dolgozol te véletlenül az AMD-nek is?
-
Iron Funeral
őstag
Pont arra gondoltam, hogy van elég sokszor amikor nem meg nem úgy működik a multi GPU ahogy kell, ilyenkor megváltás az izmos 1GPU. A költségeket oldják meg, ne legyen mán az is az én bajom napi 8 óra meló mellett
.
Egyébként minden flame meg kötekedés nélkül kérdem, hogy van az, hogy a tesztekben mindig jól mennek a többkártyás rendszerek, aki meg otthon összerakja annak meg valahogy nem úgy muzsikál a dolog ahogy kéne...? Nem a "csalódott SLi" arcokról beszélek hanem azokról akik látták, hogy 2db 4850olcsóbb és erősebb mint egy GTX280 aztán szépen elpasszolták a kártyát(kártyákat?) és maradt az 1GPU-s megoldás?Jut eszembe, köv. generációs architektúra alatt a G300-ra gondoltál? Vagy az még turbózott G92?
-
{Zodiac}
senior tag
Nem tudok nem egyet érteni de egyet érteni sem, mert van benne "ha" szócska. (ez a dupla tagadás sosem volt az erősségem...)
Mindegy, én nem tudok cikket írni, de valószínűleg azért több lehetőség áll mindkét gyártó előtt, de ha azokat is elkezdenénk fejtegetni, akkor mégtöbb ha lenne... Mondjuk én az egész jelenlegi helyzetet a kát gyártó közt így írnám le egy cikkben: Az AMD (ATi) szénája áll jobban most, az nVidia-nak össze kell magát szednie. Hogy a jövő mit hoz, nem tudjuk... -=THE END=-
-
TTomax
félisten
Ezt nem tudom aláírni... az előző hozászolásomban leírtam miért.Ez egy hatalmas marketing fogás ismét,és kerek-perc érvelsz mellette szinte minden cikkedben.Az én igazamat jövő ilyenkorra fogja megérezni az aki most azért választ radeont mert Dx10.1.Én nem sajnálom az NV-t de azokat az embereket igen akik azért vesznek radeont mert a te cikked elolvassák,és el is hiszik hogy ez 100% így lesz.Az én véleményem még mindig az,hogy a DX10, DX10.1 pünkösdi dolog lesz.Több okból is így látom most ezt nem taglalnám.Sok mindenért lehet radeont venni,de azért mert 10.1-et támogat azért nem érdemes....
-
Tibord
senior tag
Nekem nem az iránnyal van problémám. Félreéretttél (vagy én fogalmaztam rosszul).
Nekem az emberek hozzáállása nem tetszik.
Komolyan hisznek tömegek abban hogy a totál sz.r Vista (megjelenése óta használom a 64bites verziót) után a microfos kijön egy olyan oprendszerel ami kb annyira terheli le a gépet mint a win 3.1
Ja és közbe emellé minden kényelmi funkciót és hatalmas tudást és gyorsaságot várnak a bekapcsolás után maximum 3 másodpercel.Igy aztán marha nehéz véleményt mondani valamiről.
Pl.: a leptop amiről írok olyan lassu az sp3-as winfossal hogy a rákötött tévékártyán a csatornaváltás másfél percig tart. Csak megjegyezném hogy az sp2-vel meg tökéletesen működött. (ennek örömére ma le is gyalulom a rendszert).
Az meg megin más kérdés hogy a sok ember aki kipróbálta a Vistát kb 2-3 órát használta holott köztudott dolog hogy a vista rendesen kb 1 hét után működik.
Na de ez nem ide tartozik ugyhogy abba is hagyom.
Új hozzászólás Aktív témák
- Samsung ME46B 46" LED Monitor
- 2db Dell PowerEdge R740 2U Rack Szerver és 3db Netapp FAS2040 NAS
- AKCIÓ! Intel Core i7 7700K 4 mag 8 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T470 - i5-G6 I 8GB I 256GB SSD I 14" FHD I HDMI I Cam I W10 I Garancia!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 9 5900X 16/32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest