Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr. Teddy

    őstag

    "Ha nekünk kellene a 160 000 forintos árkategóriában választanunk, akkor minden bizonnyal arra szavaznánk, hogy rászánunk még kb. 20 000 forintot a notebookvásárlásra."

    És ezt szerintem el lehet játszani 180.000Ft-tal is, még +20, még +20... Mindig valami kompromisszum lesz.

    Szerintem 120-130k-nál többet kiadni notebookra butaság. Jobb proci, jobb VGA, egyik sem lesz olyan jó, mint egy asztali gép. Ha valaki videót vágni, játszani, komoly programokat futtatni akar vegyen asztali gépet. Amire a notebook való, hogy hordozza az ember, netezzen, meg alap dolgokat használjon, egy 120ezres kategóriájú notebook tökéletesen kielégít. Vagy ha valaki játszani akar, de nem akar asztalit, vesz egy XBOX-ot vagy egy PS3-at és egy 120k-s notit és kész.

  • Mr. Teddy

    őstag

    válasz endruboy1 #150 üzenetére

    Hát akkor mélyen a zsebbe kell nyúlni, és 200 fölött kell gépet venni. Aki ki is használja.

    Amit írtam lentebb a hsz-embe, igazából azt még hozzá tenném, hogy lényegében, használhatóság terén egy 130 és egy 160-180 ezres gép között nincs különbség. Vagy 130 körl vesz az ember egy gépet, vagy 200 fölött bőven, aminek már kihasználható a hardvere.

    Szal lényegében azt mondom, a 130 és a 200 közötti gépek fölösleges pénzkidobások, mert nem lesz áttörés, amit az ember gyakorlatban kihasználna. Tisztelet a kivételnek.

  • Mr. Teddy

    őstag

    válasz Alexios #145 üzenetére

    Természetesen olyan előfordulhat, amit írni próbáltam, az az, hogy lényegébe fölösleges ebben a kategóriában +20-asokat rádobálni, hogy szintetikus tesztekben érzékelhető különbséget kapj. Aki komoly számításokra vesz notit, annak a 200+os kategóriában kell nézegetnie, aki meg nem, az meg nem fog érzékelhető különbséget észrevenni, egy 130k-s noti és egy 160-180-as között.
    Mondhatnám úgy, hogy aki 130 és 200 között akar venni notit, annak tökéletes a 130-as is, mert sebességben nem lesz számottevő különbség, különbözetből meg kaphat egy xboxot, vagy egy psp-t vagy akármit.

    @cucka:
    Ez nem pénz/spúrság kérdése, egyszerűen el kell dönteni, hogy mire akarja használni az ember a notit és olyat vesz. Használhatóság szempontjából nem látom értelmét 160-180-ért gépet venni, mert amit az az árkategória tud, azt bőven kielégíti a 130-as kategória is. A hardvere úgyis karcsú lesz rendesen játszani, vagy komolyabb procihasználó progikhoz.

    A drága notebook amúgy nem a gigahertzektől lesz drága, hanem pl. attól, hogy rendesen megcsinálják és nem gagyi alkatrészekből rakják össze, vagy mondjuk nem ilyen kétfilléres műanyagból készítik a burkolatát.
    Példának fel tudom hozni azt, hogy pár hete vettünk bátyámnak egy notit. Toshiba C660, i3-as proci, 105k huf. Ebből a c660-asból lehet kapni 180k körüli notit is, amibe jobb hardver van szerelve, látod, ugyanazt a minőséget megadta a toshiba a 100 ezres kategóriában is, mint a 160-180-asban. 2 év garival.

    @odipapa:
    Vonaton játszani nem ajánlok semmit, ahogy írták a többiek, vannak alternatívák. Mellesleg elsősorban a 160-as kategóriáról beszélek, nem fogsz lényegesen jobban játszani a vonaton a 160-as géppel, mint a 130-assal. Fél évig még lesz benne annyi plusz hogy éppen csak elfussanak az újabb játékok, utána az a noti is lemorzsolódik. Az más kérdés, hogya gamer notikat is fölösleges pénzkidobásnak tartom, legfeljebb kollégistáknál tudok olyat elképzelni, hogy kihasználnának egy 300k-s gamer notit, de mivel ők két fix hely között ingáznak, hosszabb távra jobban megéri inkább otthonra és a koliba 1-1 asztali gép, mert még így is jobban kijönnének teljesítményügyileg.

  • Mr. Teddy

    őstag

    válasz rudi #160 üzenetére

    Ugye itt azt kell meghatározni, hogy az ember kívánja-e mobilizálni a játékot. Azt értem, hogy ezen játszik az ember és elviheti ha kell, de ha csak otthon játszik az ember, akkor vesz egy alap notit, alap vga-val, 110k körül kapni i3-as procival, és kész. Játékra meg vehet a különbözetből egy xboxot, amin mindig mennek a legújabb játékok, amit arra adnak ki. De ha PC-n akar játszani, akkor kaphat 70-80-ból olyan gépet ami a notival ekvivalens teljesítményű. Persze annak nincs értelme, inkább ahhoz hozzátesz pár 10-est, 20-ast és vesz egy időtálló játékgépet.

    Amit írtam, hogy fölösleges teljesítmény, az például amit említesz a memóriára is vonatkozik. Nehezen tudok mondani, olyan felhasználását a notinak, hogy kevés legyen 2gb ram amiben egy i3-as proci dolgozik. Ami progi kihasználja a ramot, az prociban is többet kér.

  • Mr. Teddy

    őstag

    válasz endruboy1 #164 üzenetére

    Hát, nekem 2Gb van, és soha nem éreztem hátrányát, majd játékok miatt bőveti akarok 4-re, hátha jobb lesz, majd kiderül.

    Ahogy rudi kolléga írta, 4k plusz 2gb ram, szal ez nem is tétel. Meg szerintem 130-ért már 4gb ramos gépeket kapni.

    @odipapa:
    Hogyne fogadnám el, mindenki azt csinál a pénzével amit akar, olyat vesz amilyen neki jól esik. Én csak a véleményemet írtam le, hogy nem érdemes ebben az árkategóriában 20-asokat rádobálgatni notira, hogy nüansznyi teljesítmény-javulást érj el.
    Ha te sopron-bp viszonylatban 17"-on akarod tolni a wowot hajrá, még jó, hogy 15-ös notikról szólt a cikk. Xboxot én sem vennék, mert utálom a kontrollert, de nem játszanék notin sem, nem hozta úgy a sors, hogy ahova kell vinnem a gépet, ott is játsszak vele. De 180 körüli notival sem tudnék sokat játszani, fél évig viszi az aktuális játékokat, aztán a legújabbakhoz már megint több teljesítmény kell.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák