Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz joysefke #177 üzenetére

    Nálam a Gugli sem jófiú, sőt... ezeket azért nem én írtam le.

    Startup-ot indítunk cimbivel, de már most válunk le róla, pedig a teljes levelezés és fájlok, stb.. mind még a Gugli felhőjében van. És hugyozunk szépen merészen széllel szemben és telepítünk az irodába mini szervert, okosan, ügyesen, georedundánsan, backup szintén georedundánsan.

    Én kurvára meguntam a mai Orwell-t, hogy adnak is valamit, de az ára általában nagyobb... az apróbetű .. amit senki nem olvas sosem...

    Szóval én spec. társadalmi-jogi-nemistudommilyen vetületből nézve undorítónak találom mind a streaming-et, mind a cloud-ot, és még jópár hasonló szutykot. Olyanok, mint a Cola: finom, de függőséget okoz.

    Apropó, ha már kényelem és funkciók: Azure. Amikor becsábít Téged, X darab keresztül-kasul összekötött, 90-100 gépből álló kis "private cloud"-odat felépíted és random baszkódik a loadbalancer, random akad ez-az, random ingadozgat a sávszél, a teherbírás és amikor le akarsz jönni tőlük és keményen sarcolják az adataid kimozgatását onnan a migráció alatt (10+ Tb) akkor azért úgy kezdesz morci lenni, hogy wtf, ezt valahogy egy reklám se mondta az elején, meg egy sales-es sem ordította a füledbe, hogy figyelj paraszt, bennem csodásan tudsz növekedni és havidíjért csillagrombolót venni-építeni, de amikor ezt ki akarod vinni tőlem saját own premise-be vagy akárhova máshova, anyád és fizess... - totál NOGO. (Istenem, áldom az eget, hogy nem én döntöttem erről anno).

    De mindez már nagyon off :)

    [ Szerkesztve ]

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Új hozzászólás Aktív témák