Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    Nem szeretem, mikor egy nagykutya M$ "sunyin" beszivárog ilyen rózsaszín virágcsokorba bújtatott mosolygós álarcot felvett verzióban egy számára alapvetően "tiltott" világba, lassú víz partot mos elve alapján alkot akár valami használhatót is, de mindenképpen kihasználja még nyílt forráskódot használva is azt az ökoszisztémát, amit adni tud mellé-köré, majd miután egyre többen átálltak erre, mondhatni rohadt sokan, még abból a kevés normálisnak mondható linux-desktop-ból is kifogja a szelet, ami fele pár éve megindult az alternatív OS-eket keresők egy része.

    Értsd jól, minden hibájával együtt, így-úgy agyonfikázva is, de én spec. szeretem az Ubuntut, Mint-et, Debian-t, satöbbi, az összes többit, de ha egy ekkora nagy, alapvetően profitorientált nagyhal beúszik egy hatalmas, de irdatlan sok kicsi hallal tele lévő tóba, abban én nem érzek jót.

    Kinyitja kegyesen a száját, bele lehet nézni, nem csukja össze, ő csak jóbarát, ismerkedni-barátkozni jött és ellesni a kis halaktól, hogy hogyan kell gyorsan evickélve úszni a vízben. Ez a fedősztori.

    A háttérsztori pedig az, hogy minél nagyobbra tátsa a száját, hogy minél több kis hal jöjjön oda hozzá a fogain lévő kajamaradékokat lepucolgatni, mondván, nem harap a nagy hal, barátunk, jót akar nekünk, etet minket, stb stb.

    És egyszercsak hamm.

    A kint maradt, mindezt megúszó és a kísértésnek ellenálló sok kis hal pedig pislog nagyokat, hogy húha, most mi lesz. Mert a Canonical-ból is kezd elfogyni a levegő, a hardver gyártókkal is egyre nehezebb zöld ágra vergődni normális driver támogatásért, míg a nagy hal, szájában a sok kis hallal, olyat tud már, amit korábban egyik oldal sem, csak végül mégiscsak a nagy halacska az, aki csak nyel egyet, megemészti, amit meg kell és jól van lakva.

    Szóval lehet ostobának hívni engem és kövezni, de szerintem a Microsoft takarodjon a Linux környékéről de kurvamesszire.

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz joysefke #177 üzenetére

    Nálam a Gugli sem jófiú, sőt... ezeket azért nem én írtam le.

    Startup-ot indítunk cimbivel, de már most válunk le róla, pedig a teljes levelezés és fájlok, stb.. mind még a Gugli felhőjében van. És hugyozunk szépen merészen széllel szemben és telepítünk az irodába mini szervert, okosan, ügyesen, georedundánsan, backup szintén georedundánsan.

    Én kurvára meguntam a mai Orwell-t, hogy adnak is valamit, de az ára általában nagyobb... az apróbetű .. amit senki nem olvas sosem...

    Szóval én spec. társadalmi-jogi-nemistudommilyen vetületből nézve undorítónak találom mind a streaming-et, mind a cloud-ot, és még jópár hasonló szutykot. Olyanok, mint a Cola: finom, de függőséget okoz.

    Apropó, ha már kényelem és funkciók: Azure. Amikor becsábít Téged, X darab keresztül-kasul összekötött, 90-100 gépből álló kis "private cloud"-odat felépíted és random baszkódik a loadbalancer, random akad ez-az, random ingadozgat a sávszél, a teherbírás és amikor le akarsz jönni tőlük és keményen sarcolják az adataid kimozgatását onnan a migráció alatt (10+ Tb) akkor azért úgy kezdesz morci lenni, hogy wtf, ezt valahogy egy reklám se mondta az elején, meg egy sales-es sem ordította a füledbe, hogy figyelj paraszt, bennem csodásan tudsz növekedni és havidíjért csillagrombolót venni-építeni, de amikor ezt ki akarod vinni tőlem saját own premise-be vagy akárhova máshova, anyád és fizess... - totál NOGO. (Istenem, áldom az eget, hogy nem én döntöttem erről anno).

    De mindez már nagyon off :)

    [ Szerkesztve ]

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz bambano #178 üzenetére

    +1

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz emvy #185 üzenetére

    Túloztam hogy a reklámból, cégről beszélünk saját üzletkötővel, aki lyukat beszélt a főnök hasába, vagy urambocsá, jól lobbizott + összeborulva bla bla, tudjuk, milyen jól nyomul emes idehaza, de amúgy igen, egyetértek. Valamit nagyon nem olvastak el... Az adat odabent gyűlt, alapvetően induláskor semmi kül nem volt. De ha így most onnan a vm-eket ki kéne migrálni, meg a DB-ket, fájlokat stb, uhhhh... (megy is a vakarózás). :D Marhák...

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Új hozzászólás Aktív témák