- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- 16 GB RAM 2025-ben? 🤨 – Ma már tényleg kevés lehet!
- Samsung LCD és LED TV-k
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Milyen TV-t vegyek?
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- OLED TV topic
-
PROHARDVER!
Új hozzászólás Aktív témák
-
nOvOp
senior tag
válasz
hesszan #9420 üzenetére
Nekem igazából egy program miatt kellett a 4.4 verzió. Amúgy már tudom, hogy mikor kipróbáltam, miért tettem vissza a régi ROM-ot. Jobban kezelte az akkumulátort (2 napot bírt most kb. 1,5) és talán gyorsabb is volt. Viszont a 4.4-ben be van építve a SIP, internetes hívás, így nem kell külön progi és talán a helymeghatározása is gyorsabb. Cappa ROM-ját még nem próbáltam ki, így nem tudom hogy jobb-e. Persze az ember mindig kíváncsi az újra és szereti kipróbálni. Én is így vagyok vele, de mindig visszajutottam a régi beválthoz
Most majd meglátom mi lesz hosszú távon...Annak idején mikor kipróbáltam, akkor átpartícionálási problémám volt vele, mert bootloopba került a készülék. Először is frissítenem kellett a TWRP-t 2.8.4.0 verzióra. Ott végeztem egy mentést. Ez a verzió egyébként egy másik könyvtárba tette az új mentést, így a régit nem látta. De ez megoldható úgy, hogy a régi mentéseket átteszed az új TWRP által használt könyvtárba és máris jó. A data mentéseket én úgy szoktam megoldani, hogy TB-vel mentem a programokat és ezzel együtt a beállításokat, majd az új ROM-on visszaállítom őket. Az SMS-eket a beépített progval mentem el, de erről is csinálok egy TB mentést.
Ha ezt teszed fel, akkor a Proton_KK_Repart_Tool_v1.0 programmal formázza át a megfelelő partícióra (emlékeim szerint).
És a leffontosabb mindenek előtt mentés, de gondolom ezt úgyis tudod.
Ja, 4.4 alatt a TB-vel volt visszaállítási problémám. Nem akarta visszaállítani, csak úgy csinált mintha. Ezt találtam megoldásnak és így már jó lett: A telepített SuperSU beállításoknál a pipát ki kell venni az alábbi beállításnál: "névtér elválasztás előkészítése" ('Mount namespace separation'). Utána újra kell indítani a telefont. -
-
válasz
hesszan #7335 üzenetére
Ha nem akarsz váltani CP5.3-ról, akkor viszonylag egyszerű lesz.
Hozzávalók: átparticionáló szkript 2,7-GB-ra.1, CWM mentés. Ha paranoiás vagy, akkor még egy CWM mentés
2, CWM-ben lefuttatod az átparticionáló szkriptet
3, Factory reset
4, advanced -> reboot recovery
4.1, ha itt kiírja, hogy can't find cache ... log , akkor wipe cache
5, CP 5.3 telepítés
6, reboot
7, Ellenőriz, hogy megvan-e a 2,7GB és látszik-e az SD kártya, mint elefonmemória.
8, Vissza CWM-be
9, backup and restore --> advanced restore --> <a friss mentés dátuma> --> data
10, reboot.
11, Ellenőriz, hogy minden saját adat tényleg visszaállt.Röviden tömören ennyi.
(Tegnap kicsit frissítettem az új témaösszefoglalót, de még nem jutottam a végére. Többször eltűntek, átíródtak a linkek... ugh... és az átparticionáláshoz még a 4.2-es JB "problémát" is bele kell venni, mert a 4.2.x nem szereti a belső sd letiltását.)
-
janaman01
addikt
válasz
hesszan #6845 üzenetére
droidos mentést még át kell nyomatni flsh tool ossá mert utána a flash el tudod ujrarakni, acwm mentés azért célszerű, mert az mindig "kéznél" van, illetve ahogy cappa mester is mondogatja...mentésből minél több , több és többféle
attól függ, mennyre laktad be a telót, mennyi progi van rajta stb..nekem most a legutóbbi cwm mentésem 900Mb körüli... -
válasz
hesszan #6831 üzenetére
Nos, akkor javaslok egy CWM mentést, majd a CP5.3-at feltenni.
Ott lehet választani olyan opciót, hogy NE törölje a /data és /cache partíciókat.
Tehát a rendszert cseréli le, de a saját adataidhoz nem nyúlkapiszka.
Abba már bekerültek a javítások.Az aromainstaller pedig ebből a szempontból fantasztikus. Tapizós telepítés, választható opciókkal.
Mondom: első lépés a CWM backup!, biztos ami zicher. -
Czimby
addikt
-
vegyszer
addikt
válasz
hesszan #5777 üzenetére
A leírás első blikkre jónak tűnik.
Lehet több zippet egymás után feltenni a recovery alól. (én TWRP párti vagyok, és 7-8 zippet is többeknek raktam fel egy menetben. Ott van "add more" opció is 10 zippig)
Az átpartícionálást akkor érdemes meglépni, ha sok alkalmazást használsz, és gyakran találkozol a "nem áll elegendő hely rendelkezésre" hibaüzenettel. De itt a fizika sd kártya létszükséglet pl fotózáshoz.
A zöld csík elvileg egy a system /lib mappába lévő valamelyik so fájl módosításával megoldható, vagy pl az mx player, hw + sw dekóderével. A jó hír az, hogy a rögzített anyag nem tartalmazza a hibát.
-
ekrisztian
őstag
válasz
hesszan #5754 üzenetére
Soha, mondom még egyszer, soha nem mutatunk meg technikai eszközöket a végleges használatba vétel előtt nőknek! Kiváltképp feleségnek nem!
A legkisebb módosítás is pánikba majd, majd kétségbe esésbe fajúlhat, ha pedig vissza csinálod akkor hisztibe megy át, hogy miért nyúltál hozzá
A Pou ikonját ne is tedd ki az asztalra mert frissítéskor eltűnik...és a sikitás fog kizökkenteni a hétköznapjaidból
Ui: nekem is cappa72 romja a best! -
Czimby
addikt
válasz
hesszan #5754 üzenetére
Szia!
Ugyanabba a hibába ütköztem mint te...
Tudnál kicsit segíteni, a használt programok és romok linkjeit el tudnád küldeni ha megkérlek.
Így elsőre nagyon bonyolultnak tűnik a dolog!És ha lenne rá némi időd egy pár szóban, hogy mit miután stb...
Én Ebayről kínából vettem a telót fura, hogy ugyanaz vele a bibi.
35e volt postával, de megfogta a vám így 45 lett a vége... -
beg
veterán
válasz
hesszan #5720 üzenetére
Ahogy cappa72 mester írta vala: egy baj van a nappal, hogy 24 órából áll. Ő is szabadidőben hegesztgeti a téma összefoglalót, vért izzad és mi hálásak vagyunk érte. A lenyílóban a régi, a logout blogjában az új tervezet. Azért hiányos, öszvér. Kis türelem és konszolidált lesz az összefoglaló.
Amúgy szépen végigvezetted magad, kiderült az első sejtés, szoftveres hiba volt. Ahogy írtad, úgy kellene menni tovább. MTK droidtool, azzal egy cwm, vele együtt root, majd cwm segedelmével egy főzött rom.
4.1.2-ből cappa72, infrared. 4.2.2-ből pedig chiptune romokat ajánlanám.cappa72 ROM
infrared ROM
chiptune ROM (google segít lefordítani, de a link miatt eredeti nyelven nézd) -
válasz
hesszan #5713 üzenetére
Akkor most ments. MTKDroidtools-zal mindenképp.
Ha ota update után nem megy, akkor érdemes lehet a gyári S138-as ROM-ot komplett beflesselni.
Ha még akkor sem, akkor a Linerty-félét flash-elni.
Ha akkor sem, na akkor vissza az S138, és mehet vissza garanciába.
Röviden ez lenne.
Persze a flashtool miatt akadhatnak még próblémák, mert 4 preloader áll rendelkezésre...szerk.: látom, beg megelőzött.
-
alexw801
senior tag
válasz
hesszan #5705 üzenetére
Hát nem tudom, miért vagy te "fanatikus tag"?
Kínából áfázva 40 eFt lett volna.
Olvasd el Cappa72 2 blogout bejegyzését, de alaposan!!!
Utána ellenőrizd az összes szenzort, hardware-t a rajta lévő ROM alatt. Ha hibás: viszaküldeni.
Ha nem hibás: mentés szükséges, Cappa útmutatója szerint.
Hsználható a ROM? (van-e rajta Play Store, kíani app-ok letakarítva?) Ha nem használható, akkor:
ROM csere.
Gyári frissítés tilos! -
vegyszer
addikt
válasz
hesszan #5546 üzenetére
Ugye ő 120£-ért kínálja a motyót, ami 191$. Erre jön 16£ posta. És a bizalom, és hit, hogy valóban nem Hongkongban adja fel.
De a 140$ áfás ára (+27%), és a vámkzelési illeték (1250 Ft, kb 6$) együtt is kevesebb, mint a postázás nélküli az. Ellenben az EU-n belül egy hét, vagy kevesebb, kínából minimum kettő, három az út.
Mérlegelj
-
-
Ha netezel, és bármelyik kártyára jön a hívás, akkor a net lekapcsol és fogadja a hívást.
(Régebben, 4.0 esetén még volt lehetőség választani "hanghívás preferált" vagy "adatkapcsolat preferált" opciók között, most úgy tűnik, hogy a 4.1 esetén alap lett a "hanghívás preferált")
-
huncut123
tag
Mind a két kártyával lehet telefonálni SMS-ezni, és tudnak hívni mind a ketőn, hívásnál meg el tudod dönteni hogy melyik sim-ről telefonálsz. Az adatforgalmat ki illetve be lehet kapcsolni, pl én kikapcsoltam és wifi-t használok, út közben meg nekem nem kell a net. Az A820 külön-külön számolja is az adatforgalmat, és be lehet azt is állítani hogy tiltsa vagy figyelmeztessem (ezt nem tudom pontosa) ha elérsz egy limitet (te adhatod meg). Annyi a különbség a 2 telefon és a 2 sim-es telefon között hogy nem lehet álltalában, ahogy ennél se konkurens működés, vagyis ha telefonálsz akkor a másik sim-et addig deaktiválja és azon nem tudsz hívást fogadni, amikor épp nem telefonálsz akkor mind a kettőn el tudnak érni.
Új hozzászólás Aktív témák
ma Négymagos processzorral szerelt, kétkártyás okostelefon a pc-iről jól ismert Lenovotól, amely ráadásul igen olcsó, persze némi kompromisszumért cserébe.
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- NBA és kosárlabda topic
- Az Amazfit GTR és GTS 3 is szemrevaló lett
- Google Pixel topik
- AliExpress tapasztalatok
- Politika
- Eredeti játékok OFF topik
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- Elektromos autók - motorok
- További aktív témák...
- Apple iPhone 13 Mini 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Samsung Galaxy S21 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- iPhone 15 / Black / 128GB (119)
- Apple iPhone 14 - 128GB - Csillagfény- 32 hó garancia - 100% akku, iStyle vásárlás + kiegészítők
- Apple iPhone SE 2022 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Csere-Beszámítás! Playstation 4 Gold Edition! Olvass!
- AKCIÓ! MSI B450M R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD RX 6650XT 8GB Zalman I3 Edge EVGA 550W
- AKCIÓ! AMD Ryzen 9 7950X 16 mag 32 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- 13-14" Új és használt laptopok , üzletitől a gamerig , kedvező áron. Garanciával !
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest