Új hozzászólás Aktív témák
-
Például minek a néhány 10-100 GB-os kapacitás, ha az összes szükséges program elfér 2-3 GB-on;
A Curiosity roveren például mindössze 2GB flash háttértár van, meg 256MB RAM (redundásan). Itt valódi próbléma az, hogy a rögzített adatok közül melyiket mentsék el. Jelenleg a folyamatos rögzítés felbontása részben pont a háttértár mérete miatt korlátozott, illetve határozza meg azt, hogy hány FPS-el rögzítsék azokat. Ha lenne több TB-nyi háttértár, akkor reális lehetőség lenne az, hogy folyamatosan mentsék a kamerák képét, és az átjátszásnál csak kis felbontásban menjen, és ha valami érdekes történik, akkor utasítják a robotot, hogy a nagy felbontású felvételt az adott időszakra vonatkozólag küldje át.
vagy épp minek a GB/s-es sebesség, ha max. néhány megát olvasgat, vagy az online kapcsolat sebessége (mondjuk egy Mars körüli szonda esetében) még az 1 kbps-et se éri el?
A Curiosity a Föld felé 32kbit/s folyamatos adatfolyamot tud küldeni, ha rálát a Földre, ezt alapvetően a rover "élőképének" közvetítésére használják.
Az előre meghatározott tudományos eredmények, nagyobb méretű képek, stb. a Mars körül keringű űrszondák részére vannak továbbítva, amelyek átjátszóállomásként funkcionálnak. A Curiosity-ról az MRO felé az adatkapcsolat a 2Mbit/s sebességet is elérheti, a fő probléma az, hogy csak nagyjából egy Marsi nap (Sol) alatt 7-8 perc kommunikációs ablak van a szonda és a műholdak között (főleg a Mars Reconnaissance Orbiter (MRO) és a Mars Odyssey (MO), de az ESA Mars Express műholdja is képes szükség esetén kapcsolatot teremteni vele). Az MRO egyébként elvileg max. 6 Mbit/s sebességgel képes adatot küldeni, gyakorlatilag 2 Mbit/s körül szokták használni (részben hibajavítás miatt).
A JWST űrteleszkóp számára tervezett Ka hullámhosszú adó sávszélessége 28 Mbit/s lesz.
-
válasz
t72killer #13 üzenetére
Ha megnézed, feltehetően azoknak is jól ellenáll, legalábbis a szöveg szerint:
"mindemellett az NRAM sarkalatos pontja, hogy az extrém körülményekkel sincs gondja, így lehet nagyon hideg, nagyon meleg, rádioaktív környezet vagy erős mágneses hatás is."
A töltött részecskékre nem tér ki, az lehet még kérdéséses, de az ellen amúgy is védeni kell az elektronikai rendszereket, nem csak a memóriát, tehát azt nem alkatrész-szinten kell megoldani, hanem borítás / külső védelem szintjén.
-
Új hozzászólás Aktív témák
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Milyen légkondit a lakásba?
- Autós topik
- World of Tanks - MMO
- Több évig húzódó per várhat az Apple-re az iPhone-ok uralma miatt
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- E-roller topik
- Xbox tulajok OFF topicja
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- További aktív témák...
- AKCIÓ! MSI B550 R7 5700X 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3060Ti 8GB Rampage SHIVA MSI 650W
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 7 5800X 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! ASUS H87I-PLUS H87 chipset alaplap garanciával hibátlan működéssel
- Xiaomi Redmi Note 14 5G
- Csere-Beszámítás! RTX Gamer Számítógép PC Játékra! I5 12400F / RTX 3070 / 32GB DDR4 / 1TB SSD
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest