Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Enszuke #12 üzenetére

    Egyet kell értsek. A 2 magos, HT nélküli Pentiumok/Celeronok sokkal jobb ár/érték arányban vannak és nem igazán vannak elmaradva az i3-aktól.
    Egyben ebből kifolyólag az i3-akkal való elégedetlenségemnek is hangot adnék. Nem nagyon értem az ujjongást, szerintem kifejezetten rossz alternatíva a többihez képest.
    Plussz a már említett általános Haswell-es ellenérzésem sem múlt el. Sőt, tovább erősödött. Kisebb prociknál jó, de a nagyobbaknál nem látom az előrelépést.
    Sorjában:

    1. Az i5.
    Prime95-ös fogyasztás a Sandyhez képest: 91W vs. 136W (+50%!). Teljesítmény +10% a szumma grafikon alapján.
    Cinebench: 104W vs 81W (+28%), teljesítmény: +8,5%.
    Itt továbbra sem látom miért érné meg a felárat akár IB-ről, de még akár SB-ről sem biztos, inkább csak ua-t hozza (átlagban persze) mint egy 30-35ért használtan kapható proci... persze újan, de majdnem dupla áron. És a kupakkal is lehet vacakolni. :)
    (Persze órajel és teljesítmény szempontból lehet ide-oda 10-20%, de szvsz azzal nem lehet megváltani a világot amúgy sem.)

    2. I3-aknál:
    Prime95: 89-90W vs 71W (+25%). Teljesítmény: +10 ill. +15%.
    Cinebench: 68W vs 65W (+5%), teljesítmény: +12-15%.
    Itt már jobb a helyzet, a kisebb procik egyértelműen erősebbek a régi szériánál azonos fogyasztás mellett. A Pentiumoknál ez még egyértelműbb és jobb. Itt viszont felmerül a fenti kérdés. Az i3-nak hol van létjogosultsága egy 15k-s Pentiumhoz képest?
    - Ahol (és akinek) számít a fizikai 4 mag (render, cpu igényes játék) oda valós 4 mag kell úgyis, ez látszik a grafikonokból is. A kompromisszumos megoldáshoz pedig elég a 2 mag is HT nélkül.
    - Pár extra feature húzhatná az i3-at, de most még jobban kiherélték, mint eddig. HTPC-re egyébként is (bőven) elég lenne a Celeron/Pentium vonal, de még egy i3-at bevállalna az ember. Most azzal sincs előrébb.

    Összességében nem rossz proci, de sokkal inkább választanék egy IB i3-at helyette. Vagy ha nem létszükséglet a plussz erő akkor Pentiumot. (ha kell akkor meg i5).

    A fent írtak alapján nyilván a teljesítmény/fogyasztás arányok is mások, amiket kiszámoltam. Jó lenne tudni a pontos mérést, ami alapján a teszt grafikonjai készülnek. Tudom, nyilván más az arány általános használat mellett, mint Prime95-ben, de ezért néztem hozzá a Cinebench eredményeket is. Más, kevésbé terhelő cuccot vagy idle-t meg szerintem felesleges nézni, mert nem objektív. Átlagot mérni nem igazán lehet, csak a terhelt értéknek van értelme.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák