Hirdetés

Aktív témák

  • McJames

    senior tag

    válasz james #148 üzenetére

    james #148:
    ''...Szóval adva van egy megtermékenyített pete és elkezd osztódni. Honnan tudják az egyes sejtek, hogy hová kell térbelileg strukturálódniuk...''
    Az osztódás kezdetén nem kell ''tudniuk''. A legtökéletesebb térkihasználása - 3D-ben, eddigi ismereteink szerint - a gömbnek van. A kémiai szerkezet miatt is ez irányba konvergál a kevéssé szervezett biológiai lény. Ezt követően a bonyolultabb (szöveti, szervi) differenciálódás már más törvények és módusok alapján történik.

    ''...A kéz ujjairól, ha legyalulják az ujjlenyomatot, képes ugyanúgy visszanőni egy idő után. Honnan tudják a bőrsejtek hol kell vastagabbra nőniük, és pont ugyanoda?...''
    Az ujjlenyomatot az irha aljában, ún. bőrlécek adják. Ha ezt is ''legyalulják'', akkor az ujjlenyomat örökre elvész. Ha nem, akkor ez alapján, illetve a genetikai állományban tárolt információ alapján történik meg a ''helyreállítás''.

    ''...Mért vannak súlyos pszichoszomatikus betegségek, azaz mért hat a tudat a testre?...'' Mert a szervezet ''egy rendszer'', és a rendszer elemei összefüggenek és hatnak egymásra. Mellesleg bizonyos mértékig ezen folyamatok is szabályozhatók akaratlagosan, tanulhatóan. Lásd pl. jóga, relaxáció, stb.

    A telepátiáról. Az élőlények felépítéséről, működéséről, de a környezetről is az eddigi vizsgálati módszerek alapján - én úgy fogalmaznék, hogy - kiragadott ismeretekkel rendelkeztünk jobbára. A meglévő ismeretek összevetése, asszociációja részlegesen történt meg, illetve jelenleg is folyik. Az ún. fehér foltokat a kutatók egyszerűen ''átlépték'' vagy ''félretették''. Ennek oka egyrészt a tudományszemlélet (főleg a keresztény szellemiség konzervativizmusa miatt: társadalom, de ez egyes kutatók ''lelkiismerete'' sem engedte/fogadta volna be) nem tette lehetővé azt, hogy az emberi lényt nem mint ''kiválasztott'' lényt, hanem tényleg mint élőlényt vizsgálják. Másrészt vizsgálati módszer sem állt/áll?? még rendelkezésre.
    Jelenleg tudják/tudni vélik?, hogy az élőlények tér- és környezetérzékelése sokkal bonyolultabban működhet, mint azt eddig megismerhettük. Pl. a ritkább telepátiát vagy a sokakban meglévő közelség-érzetet sem tudjuk magyarázni, tudomásom szerint ezért ezt is a ''6. érzék''-hez csoportosították. Az agy, mint az idegi működés, vezérlés ''központja'', egyes részeinek élettani szerepe mérhető, felmérhető volt - szegény macskák, nagyon sokat segítettek nekünk embereknek -, de pl. esetlegesen az agy (egésze vagy részei) pl. mint érzékszerv(ek) szerepe még nem ismert.

Aktív témák