Hirdetés

Keresés

Aktív témák

  • McJames

    senior tag

    válasz Den #231 üzenetére

    Az olajlobbi, az autóiparral karöltve pont azt tudja még (egy darabig) tenni, hogy a kőolajtartalékok fogyásának bizonyos szintjéig, amíg a belőle készített üzemanyag a fogyasztók számára ''még megfizethető szintű'', na eddig késleltetik a környezetvédelmi előírások érvénybe léptetését (pl. arra hivatkozva, hogy az előírások szerint normákat még egyik sorozatgyártásra alkalmas motor sem tudja teljesíteni vagy a nagyközönség számára még nem lenne megfizethető az alternatív megoldás, és közlekedni pedig kell...).
    Amúgy ez megy már évtizedek óta. Hogy abszolúte jogosan vagy sem, nem tudom, mert nem rendelkezem megfelelő információkkal, tudással.

  • McJames

    senior tag

    válasz guest #210 üzenetére

    Szia!
    Nem állítottam, hogy az osztódó (most legyen mindegy, hogy szomatikus vagy ivar~) sejt szimmetrikus, csak azt, hogy mint minden anyag, törekszik egy legkevésbé energiaigényes állapotot fenntartani, ami 3D-ben jelenleg a gömb.

  • McJames

    senior tag

    válasz rog #195 üzenetére

    És a zuhanóbombázást is két magyar tag (sajna a nevükre már nem emlékszem, kb. 15 éve olvastam róluk) találta fel. Egy keményen védett völgyhidat kellett lebombázniuk, ha jól emlékszem Olaszországban v.hol.

    A gondolkodásmódról annyit, hogy azt, illetve annak irányultságát a faji és szülőktől kapott genetikai kódok mellett a tanult viselkedés, a kultúra is keményen befolyásolja. Pl. a ''békében nevelt'' egyednek, aki ráadául az alapvető szükségleteiben kielégített, meg sem fordul a fejében, hogy valakitől valamit erőszakkal kellene elvennie. És nem azért mert hülye... :)

  • McJames

    senior tag

    Hát az egyiptomi kultúra matematikai és csillagászati ismeretei nagyon fejlettek voltak. Most nemrég olvastam, hogy a tájolásuk rettenetsen pontos volt, olyannyira, hogy a korukat eddig száz éves pontossággal határozták meg, most majd tíz évessel fogják, ugyanis a tájoláshoz használt csillagok állása mégsem volt teljesen fix - tekintve, hogy a galaxis(ok) is mozognak, amit ma már simán és pontosan modellezni tudnak. ''Visszaszámolni'' meg már nem olyan nagy kunszt.
    Ettől függetlenül a ''gyakorlati'' matematikájuk/geometriájuk nagyon jó volt. Nem beszélve arról, hogy több ezer év gyakorlati tapasztalat is segít(h)ette őket, ami azért megint csak nem semmi...

  • McJames

    senior tag

    válasz Den #167 üzenetére

    Nézd meg, hogy amikor egy gyerek elkezd homokozni pl., milyen formát sikerül alkotnia - legegyszerűbb a kúp, illetve mert az ívet nehéz építeni, ezért a piramis forma. Hogy ez csonka vagy sem az már - majdnem - ízlés kérdése, de ez legyen további kérdés.
    A mai civilizációnkhoz az ázsiai, vagy egyéb folyamvölgyi, pl. egyiptomi kultúrát is hozzászámolod? Mert akkor kicsit több mint 4000 év (lesz az a triplája is).
    Még nem fejeztem be, de mennem kell, majd folytatom.

  • McJames

    senior tag

    válasz rog #153 üzenetére

    A legjobb módszer a piramis-építésre az lenne, ha megbízhatnánk az egyik fáraó építészét, hogy plzzz... :D
    Közben gyanítom sok minden kiderülne...

  • McJames

    senior tag

    válasz james #148 üzenetére

    james #148:
    ''...Szóval adva van egy megtermékenyített pete és elkezd osztódni. Honnan tudják az egyes sejtek, hogy hová kell térbelileg strukturálódniuk...''
    Az osztódás kezdetén nem kell ''tudniuk''. A legtökéletesebb térkihasználása - 3D-ben, eddigi ismereteink szerint - a gömbnek van. A kémiai szerkezet miatt is ez irányba konvergál a kevéssé szervezett biológiai lény. Ezt követően a bonyolultabb (szöveti, szervi) differenciálódás már más törvények és módusok alapján történik.

    ''...A kéz ujjairól, ha legyalulják az ujjlenyomatot, képes ugyanúgy visszanőni egy idő után. Honnan tudják a bőrsejtek hol kell vastagabbra nőniük, és pont ugyanoda?...''
    Az ujjlenyomatot az irha aljában, ún. bőrlécek adják. Ha ezt is ''legyalulják'', akkor az ujjlenyomat örökre elvész. Ha nem, akkor ez alapján, illetve a genetikai állományban tárolt információ alapján történik meg a ''helyreállítás''.

    ''...Mért vannak súlyos pszichoszomatikus betegségek, azaz mért hat a tudat a testre?...'' Mert a szervezet ''egy rendszer'', és a rendszer elemei összefüggenek és hatnak egymásra. Mellesleg bizonyos mértékig ezen folyamatok is szabályozhatók akaratlagosan, tanulhatóan. Lásd pl. jóga, relaxáció, stb.

    A telepátiáról. Az élőlények felépítéséről, működéséről, de a környezetről is az eddigi vizsgálati módszerek alapján - én úgy fogalmaznék, hogy - kiragadott ismeretekkel rendelkeztünk jobbára. A meglévő ismeretek összevetése, asszociációja részlegesen történt meg, illetve jelenleg is folyik. Az ún. fehér foltokat a kutatók egyszerűen ''átlépték'' vagy ''félretették''. Ennek oka egyrészt a tudományszemlélet (főleg a keresztény szellemiség konzervativizmusa miatt: társadalom, de ez egyes kutatók ''lelkiismerete'' sem engedte/fogadta volna be) nem tette lehetővé azt, hogy az emberi lényt nem mint ''kiválasztott'' lényt, hanem tényleg mint élőlényt vizsgálják. Másrészt vizsgálati módszer sem állt/áll?? még rendelkezésre.
    Jelenleg tudják/tudni vélik?, hogy az élőlények tér- és környezetérzékelése sokkal bonyolultabban működhet, mint azt eddig megismerhettük. Pl. a ritkább telepátiát vagy a sokakban meglévő közelség-érzetet sem tudjuk magyarázni, tudomásom szerint ezért ezt is a ''6. érzék''-hez csoportosították. Az agy, mint az idegi működés, vezérlés ''központja'', egyes részeinek élettani szerepe mérhető, felmérhető volt - szegény macskák, nagyon sokat segítettek nekünk embereknek -, de pl. esetlegesen az agy (egésze vagy részei) pl. mint érzékszerv(ek) szerepe még nem ismert.

  • McJames

    senior tag

    válasz LordX #12 üzenetére

    A 12-20% hatásfok még igaz is lehet a teljes folyamatra.
    A kolléga azt hiszem kizárólag a reaktormag és a hűtővíz közötti hőátadásra gondolt... :)

Aktív témák

Hirdetés