Hirdetés
-
8483 - 8401
8483 - 8401 8400 - 8301 8300 - 8201 8200 - 8101 8100 - 8001 8000 - 7901 7900 - 7801 7800 - 7701 7700 - 7601 7600 - 7501 7500 - 7401 7400 - 7301 7300 - 7201 7200 - 7101 7100 - 7001 7000 - 6901 6900 - 6801 6800 - 6701 6700 - 6601 6600 - 6501 6500 - 6401 6400 - 6301 6300 - 6201 6200 - 6101 6100 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
nyepi
tag
Nem hiszem. Szerintem másik típusnak a tárcsáját kellene áttenni, hogy az agyméret, lyukosztás stimmeljen. De ahhoz kellene másik nyereg, kengyel, betét. Szerintem annyit nem ér. Főleg, hogy akkor már inkább az elsőt lenne érdemes upgradelni.
-
pető bá'
őstag
Alakul az majd.
Mi tegnap lenyomtunk egy Szhely-Budapest-Szhely távot (odafelé 2,5 fő (gyerek
) + pár csomag , visszafelé 2 fő). Óra szerint autóúton 116 tempomat, autópályán 130 tempomat ill. az m1-en a felújításos szakaszokon 80-110 között ahogy épp engedte. Egyszer sajnos elborult az agyam, mert ahogy felértünk a pályára egy hosszabb kamionsort előztem volna lendületből és egy osztrák BMW-s simán bejött elém, utána kicsit megkergettem, ez az addigi 5.8-as átlagot fel is vitte 6.2-6.3-ra, de út végére visszament 5.9-re. Tankolásból is visszaszámoltam 5.93 lett a fogyasztás.
Egy tizedet lehet buktam a kergetés miatt, ha egyedül mentem volna lehet még 1-2 tizedet le lehetett volna faragni belőle, de 5.5-5.6 között lehet valahol a legalja (G122 Skyactive).
Ha nem figyelek ennyire a fogyasztásra és 130-150 körüli a tempo akkor ugyanez már inkább 6.5-6.7.Nekem közel 20k km átlaga: 6.54, nyilván ebben van minden. (min. 5.97- max. 7.29) (Mazda 3 G122)
Viszonylag keveset megyek autópályán, meg a város/rövid távozás sem sok (és nem Bp, csak megyeszékhely), szóval mondhatni, hogy ideális körülmények között használom
Csak érdekességképpen: 2005ös (vasaló) Swifttel (1.3 92LE), ugyanezzel a felhasználással ~63k km átlaga 6.49, szóval a két autó között nálam van jelenleg 0.05L/100km
De most ebben a tavaszi(as) időben hogy este-éjszaka többet mentem, nyugisan, országúton, volt pár extrém alacsony is, most épp 5.5 az átlag a BC-n

De ehhez tényleg az kellett, hogy éjjel a vadak miatt országút 80-85, klíma nélkül, 0 forgalomban; erre az útra 4.7-es átlagot írt a BC, akkor a tankolástól volt 5.3 az átlag
-
BaLee
addikt
Közben megint megnéztem, most már 7.4-et mutat, úgy néz ki a hétvégi pici pályázás lentebb vitte. Nem nézegettem azóta.
Én is úgy gondolom, hogy majd a második tankolástól lesz az igazi, addig össze kell szoknunk, illetve indítok egy trip-pet is, eddig még azt nem használtam, csak az adásvételi után nyomtam egy reset-et a fogyasztásra.
Alakul az majd.
Mi tegnap lenyomtunk egy Szhely-Budapest-Szhely távot (odafelé 2,5 fő (gyerek
) + pár csomag , visszafelé 2 fő). Óra szerint autóúton 116 tempomat, autópályán 130 tempomat ill. az m1-en a felújításos szakaszokon 80-110 között ahogy épp engedte. Egyszer sajnos elborult az agyam, mert ahogy felértünk a pályára egy hosszabb kamionsort előztem volna lendületből és egy osztrák BMW-s simán bejött elém, utána kicsit megkergettem, ez az addigi 5.8-as átlagot fel is vitte 6.2-6.3-ra, de út végére visszament 5.9-re. Tankolásból is visszaszámoltam 5.93 lett a fogyasztás.
Egy tizedet lehet buktam a kergetés miatt, ha egyedül mentem volna lehet még 1-2 tizedet le lehetett volna faragni belőle, de 5.5-5.6 között lehet valahol a legalja (G122 Skyactive).
Ha nem figyelek ennyire a fogyasztásra és 130-150 körüli a tempo akkor ugyanez már inkább 6.5-6.7. -
Moleman
addikt
-
mmdms
addikt
-
Moleman
addikt
Van egyáltalán Mazda 6-ra nagyobb hátsó tárcsa? 3-asnál láttam már, hogy CX-5 féket raknak rá.
-
hoffman_
nagyúr
semmiképp nem akartam, egyetértek, köszi a szakvéleményt. nem Nordschelife Mazda6 körrekordra készülök.
igen, automata, másfél év alatt megszoktam, de ennél jobban ne csinálja

-
nyepi
tag
köszönöm mindkettőtöknek a hasznos tanácsokat. a nyikorgás nem hiányzik, a gyári is nyekereg ha parkolsz vele, ami ennél rosszabb, az már sok
de érthető a különbség, yellow vagy green lesz ezek alapján elsőre, aztán kiderül. a red-blue szerintem felesleges, hagyjunk valamit az 1600kg feletti hibrid Mondeonak is. bár lehet, hogy tévedek.nyepi:
a nyerget magát. én is pontosan ezen az állásponton vagyok, a betét+tárcsa elég kell, hogy legyen. köszönöm.Akkor nem értettem félre. Szerintem ne bántsd a nyerget.
Nem hiszem, hogy sokat dobna rajta. Esetleg kengyellel együtt lehetne, hogy be lehessen tenni nagyobb tárcsát, de az már elég macera.
Automata váltós?
Az mind nyekereg, amikor csak épp felengeded a féket. Azt meg kell szokni. -
hoffman_
nagyúr
köszönöm mindkettőtöknek a hasznos tanácsokat. a nyikorgás nem hiányzik, a gyári is nyekereg ha parkolsz vele, ami ennél rosszabb, az már sok
de érthető a különbség, yellow vagy green lesz ezek alapján elsőre, aztán kiderül. a red-blue szerintem felesleges, hagyjunk valamit az 1600kg feletti hibrid Mondeonak is. bár lehet, hogy tévedek.nyepi:
a nyerget magát. én is pontosan ezen az állásponton vagyok, a betét+tárcsa elég kell, hogy legyen. köszönöm. -
nyepi
tag
teljesen rutintalan vagyok, nem fogom tudni magam melyebben beleasni mostanaban, meg nem is szeretnek elmenni feknyereg upgrade, meg hasonlo melyvizek iranyaba. a tippet nagyon koszonom. egy aftermarket fektarcsa-feknyereg meg talan a tureshataromon belul van, foleg, ha valoban jobb, mint a gyari szett es a gyari nyereg ala nyugodtan berakhato.
van megbizhato hazai beszerzesi forrasa, ezt tudod esetleg?
ui.: yellostuff vagy greenstuff betettel erdemesebb valasztani? neztem osszehasonlitast, de az alapjan meg nem tudtam eldonteni.
Én, ha jól emlékszem a legalapabbat (green?) raktam be. De nekem nincs vele tapasztalatom, én csak beszereltem. Viszont már az udvarban is érezhetően más lett a fékhatás és padon is érződött a különbség.
A nyereg alatt a betétet érted vagy valóban a nyerget?
Szerintem elég megpróbálni másik tárcsa+betét kombót, ha elégedetlen vagy. A nyerget ne bántsd. -
focvis
veterán
teljesen rutintalan vagyok, nem fogom tudni magam melyebben beleasni mostanaban, meg nem is szeretnek elmenni feknyereg upgrade, meg hasonlo melyvizek iranyaba. a tippet nagyon koszonom. egy aftermarket fektarcsa-feknyereg meg talan a tureshataromon belul van, foleg, ha valoban jobb, mint a gyari szett es a gyari nyereg ala nyugodtan berakhato.
van megbizhato hazai beszerzesi forrasa, ezt tudod esetleg?
ui.: yellostuff vagy greenstuff betettel erdemesebb valasztani? neztem osszehasonlitast, de az alapjan meg nem tudtam eldonteni.
Nem vagyok egy fék-mániákus, viszont az MX-5 esetén a "fék-érzetet" kimondottan gyengének éreztem a megszokott németeshez képest, nagyon kellett taposni, hogy fogjon.
2 éve előre, most márciusban hátulra is EBC Greenstuff került - ez már hozza a normális lassulás érzetet és kevésbé porol, mint a gyári. Hátránya is van, hűvösebb időben míg át nem melegszik a fék, csikorog.
A Yellowstuff, ami a következő szint, egy fórumtárs elmondása alapján neki porol, bár nem tudom mihez képest.Nehezebb autókra a Redstuff a belépőszint (az én másik autómra - egy erősebb Golf - ott indul, ha elfogy a gyári, vélhetően azt veszek rá, de ez még odébb van, van tartalékba gyári cucc körbe). Másik fórumtárs használt ilyent, ő is megjegyezte, hogy csikorog, ő most Bluestuff-ot vett, amit részemről túlzásnak érzek.
Hol vettem: előre a fekmester.hu-n, hátulra az Allegron brakes_pl eladótól. Ott vedd, ahol a legjobb áron van.
-
hoffman_
nagyúr
teljesen rutintalan vagyok, nem fogom tudni magam melyebben beleasni mostanaban, meg nem is szeretnek elmenni feknyereg upgrade, meg hasonlo melyvizek iranyaba. a tippet nagyon koszonom. egy aftermarket fektarcsa-feknyereg meg talan a tureshataromon belul van, foleg, ha valoban jobb, mint a gyari szett es a gyari nyereg ala nyugodtan berakhato.
van megbizhato hazai beszerzesi forrasa, ezt tudod esetleg?
ui.: yellostuff vagy greenstuff betettel erdemesebb valasztani? neztem osszehasonlitast, de az alapjan meg nem tudtam eldonteni.
-
nyepi
tag
en most raktam fel a gyari Turanza helyett Michelin PS5 szettet, hat nem tunik epp alacsonyabbnak a fogyasztas, varosi atlagom 9.8rol 10.1 epp, de nekem nehez a labam. a palya most fog kiderulni Ljubjanaig. G194wagon 2.5 motorral a varos 10-11, palya 7.5-8.5, fout 6L nekem. menni fog az lejjebb meg nalad, ha kevesebb a varosi ut.
kerdes:
oszi eves szervizre varhatoan elfogy a fekbetet es a fektarcsa is. en nagyon "mindenbol gyarit" tipusu szemely vagyok, igy jelenleg ez a terv. a tarcsabol mindenkepp. azt viszont szeretnem megkerdezni, hogy van-e esetleg komolyabb fekbetet, amire erdemes beruhazni. imadom a G194 wagont, de ez is egy olyan auto, ami jobban gyorsul fel, mint ahogy lelassul. a dobbenetes mennyisegu fekporrol nem is beszelve a szep gyari felnin.Én, amivel találkoztam legjobb fékkel, az az EBC fék volt. De ott tárcsa+betét együtt.
Nagyon jó fékhatás lett.
-
hoffman_
nagyúr
Írok egy kis update-et, hátha érdekel valakit...
Az eladó visszahívott 1 hét után és egy kis baszakodás után elfogadta az áramat, amit az első találkozókor kínáltam neki, az átvizsgálás is rendben volt, meg is vettem az autót úgy 1 hete. Tegnap már fel is kerültek az új nyári gumik, illetve az első felniken kijavíttatam azokat csúnya padkázásokat is, holnap még pont át tudom írattatni az egyik pesti okmányirodában. Tombox-hoz júliusban viszem, akkora adott az ember időpontot.Élvezem a kocsit, folynak a mézes hetek, kicsit sokallom a fogyasztást egy 122 LE-s szívóbenzintől, pedig nagyon óvatosan vezetek, dugóban még nem is voltam vele, így ilyen 9-9,5 litert ír a műszerfal, de inkább nem nézegetem.
Talán az új nyári gumikkal megy ez még lentebb, az is számíthat valamennyit.en most raktam fel a gyari Turanza helyett Michelin PS5 szettet, hat nem tunik epp alacsonyabbnak a fogyasztas, varosi atlagom 9.8rol 10.1 epp, de nekem nehez a labam. a palya most fog kiderulni Ljubjanaig. G194wagon 2.5 motorral a varos 10-11, palya 7.5-8.5, fout 6L nekem. menni fog az lejjebb meg nalad, ha kevesebb a varosi ut.
kerdes:
oszi eves szervizre varhatoan elfogy a fekbetet es a fektarcsa is. en nagyon "mindenbol gyarit" tipusu szemely vagyok, igy jelenleg ez a terv. a tarcsabol mindenkepp. azt viszont szeretnem megkerdezni, hogy van-e esetleg komolyabb fekbetet, amire erdemes beruhazni. imadom a G194 wagont, de ez is egy olyan auto, ami jobban gyorsul fel, mint ahogy lelassul. a dobbenetes mennyisegu fekporrol nem is beszelve a szep gyari felnin. -
la_cc
addikt
Közben megint megnéztem, most már 7.4-et mutat, úgy néz ki a hétvégi pici pályázás lentebb vitte. Nem nézegettem azóta.
Én is úgy gondolom, hogy majd a második tankolástól lesz az igazi, addig össze kell szoknunk, illetve indítok egy trip-pet is, eddig még azt nem használtam, csak az adásvételi után nyomtam egy reset-et a fogyasztásra.
-
Alg
veterán
Írok egy kis update-et, hátha érdekel valakit...
Az eladó visszahívott 1 hét után és egy kis baszakodás után elfogadta az áramat, amit az első találkozókor kínáltam neki, az átvizsgálás is rendben volt, meg is vettem az autót úgy 1 hete. Tegnap már fel is kerültek az új nyári gumik, illetve az első felniken kijavíttatam azokat csúnya padkázásokat is, holnap még pont át tudom írattatni az egyik pesti okmányirodában. Tombox-hoz júliusban viszem, akkora adott az ember időpontot.Élvezem a kocsit, folynak a mézes hetek, kicsit sokallom a fogyasztást egy 122 LE-s szívóbenzintől, pedig nagyon óvatosan vezetek, dugóban még nem is voltam vele, így ilyen 9-9,5 litert ír a műszerfal, de inkább nem nézegetem.
Talán az új nyári gumikkal megy ez még lentebb, az is számíthat valamennyit.Nagyon soknak tűnik a fogyi, anyum új CX-30-a az első hónapban 6-6,5 körüli átlagot produkált computer szerint, pedig az a nagyobbik motor (2,5/140LE) és automata, igaz főleg országút és klíma nélkül.
Most meg érkezett a postán utólag egy meglepicsomag, szép fadobozban két Mazda bögre

Nézegetem én is nagyon a mostani 3/CX-30 vonalat, ősszel valószínű benevezek egyre. Valami tipp hogy mire érdemes figyelni? Felszereltségben esetleg? Homurából látok rengeteget, és úgy néz ki az a sweet spot kb., de néha akad egy-egy keveset futott Exclusive a kínálatban (Ausztriában venném, Bécsben élek).
-
Uyuarasy
tag
Írok egy kis update-et, hátha érdekel valakit...
Az eladó visszahívott 1 hét után és egy kis baszakodás után elfogadta az áramat, amit az első találkozókor kínáltam neki, az átvizsgálás is rendben volt, meg is vettem az autót úgy 1 hete. Tegnap már fel is kerültek az új nyári gumik, illetve az első felniken kijavíttatam azokat csúnya padkázásokat is, holnap még pont át tudom írattatni az egyik pesti okmányirodában. Tombox-hoz júliusban viszem, akkora adott az ember időpontot.Élvezem a kocsit, folynak a mézes hetek, kicsit sokallom a fogyasztást egy 122 LE-s szívóbenzintől, pedig nagyon óvatosan vezetek, dugóban még nem is voltam vele, így ilyen 9-9,5 litert ír a műszerfal, de inkább nem nézegetem.
Talán az új nyári gumikkal megy ez még lentebb, az is számíthat valamennyit.A fogyasztas kicsit tenyleg sok, nekem a 2.5-os Mazda6 kevesebb volt (dinamikus vezetes, inkabb varos, vegig klimaval, tetocsomagtartoval). Viszont az auto "kijelzoje" nem igazan pontos, nezz inkabb tankolasok kozotti fogyasztast ha erdekel.
-
nyepi
tag
Írok egy kis update-et, hátha érdekel valakit...
Az eladó visszahívott 1 hét után és egy kis baszakodás után elfogadta az áramat, amit az első találkozókor kínáltam neki, az átvizsgálás is rendben volt, meg is vettem az autót úgy 1 hete. Tegnap már fel is kerültek az új nyári gumik, illetve az első felniken kijavíttatam azokat csúnya padkázásokat is, holnap még pont át tudom írattatni az egyik pesti okmányirodában. Tombox-hoz júliusban viszem, akkora adott az ember időpontot.Élvezem a kocsit, folynak a mézes hetek, kicsit sokallom a fogyasztást egy 122 LE-s szívóbenzintől, pedig nagyon óvatosan vezetek, dugóban még nem is voltam vele, így ilyen 9-9,5 litert ír a műszerfal, de inkább nem nézegetem.
Talán az új nyári gumikkal megy ez még lentebb, az is számíthat valamennyit.Grat, sok balesetmentes km.-et!
Ezt a fogyit én is sokallom kicsit, milyen körülmények között nyomod neki? Klímázol is folyamatosan?
Szerintem azért 8 alatt meg kéne állni vegyesben. -
la_cc
addikt
Írok egy kis update-et, hátha érdekel valakit...
Az eladó visszahívott 1 hét után és egy kis baszakodás után elfogadta az áramat, amit az első találkozókor kínáltam neki, az átvizsgálás is rendben volt, meg is vettem az autót úgy 1 hete. Tegnap már fel is kerültek az új nyári gumik, illetve az első felniken kijavíttatam azokat csúnya padkázásokat is, holnap még pont át tudom írattatni az egyik pesti okmányirodában. Tombox-hoz júliusban viszem, akkora adott az ember időpontot.Élvezem a kocsit, folynak a mézes hetek, kicsit sokallom a fogyasztást egy 122 LE-s szívóbenzintől, pedig nagyon óvatosan vezetek, dugóban még nem is voltam vele, így ilyen 9-9,5 litert ír a műszerfal, de inkább nem nézegetem.
Talán az új nyári gumikkal megy ez még lentebb, az is számíthat valamennyit. -
nyepi
tag
-
Debilon
addikt
üdv!
2013-as GJ kombiba mekkora pótkerék fér el?
(egyben keresnék is megvételre)a manual ezeket írja:
-
la_cc
addikt
azt nem árt az elején rendbe tenni, hogy a magyarországi felszereltségek nem azonosak a más országokban elérhető felszereltségi szintekkel, sokszor még akkor sem, ha a nevük ugyan az.
nekünk a CX-5 német volt, a felszereltség neve 'Kangei' ami nagyjából (mondjuk 95%) egyezik az akkori itthoni 'Revolution' szinttel. de a németeknél ez például egy sondermodell volt, azaz egyedi, limitált szériás, mert ott ebben az időben "Exclusive line" meg "Sports line" felszereltségek voltak.A szóban forgó autó Hollandiából lett behozva és a küszöbben 205/60 R16 volt írva, elképzelhető, amit írtál, de igazából mind1 is volt, az árban nem sikerült közelítenünk számottevően az elképzeléseket, meg ilyenekkel próbált kábítani, hogy most csökkentette le 300k-val...

-
f4lcon
addikt
azt nem árt az elején rendbe tenni, hogy a magyarországi felszereltségek nem azonosak a más országokban elérhető felszereltségi szintekkel, sokszor még akkor sem, ha a nevük ugyan az.
nekünk a CX-5 német volt, a felszereltség neve 'Kangei' ami nagyjából (mondjuk 95%) egyezik az akkori itthoni 'Revolution' szinttel. de a németeknél ez például egy sondermodell volt, azaz egyedi, limitált szériás, mert ott ebben az időben "Exclusive line" meg "Sports line" felszereltségek voltak. -
la_cc
addikt
/60-as az a gumi, egy másik képen le tudtam olvasni az oldalfalat, a hirdetésben írta el az ember.
Egyetértek veled, hívtam már ma az eladót, csak nem vette fel.
-
nyepi
tag
Ez így nem igazán mérvadó. Szerintem csak egy egyszerű lepadkázás. Nem oszt, nem szoroz.
De a legegyszerűbb felhívni és beszélni vele, vagy megnézni. Fórumból nehéz megfejteni mindent.
A /55-ös gumi valószínűleg csak azért került rá, mert olcsóbb, kommersz méret. -
la_cc
addikt
Amúgy jobban belenyítva a képekbe /60-at van fent, csak a hirdetésben írta el az eladó, viszont a bal első kapott egy erősebb behatást.


Gondolom ez javítható, de így is elég magas az ára.
-
la_cc
addikt
-
Moleman
addikt
-
la_cc
addikt
Én nem értek ehhez, de akkor, hogy lehet, hogy egy alacsonyabb felszereltségű (nem Plus) ugyanilyen autónál meg jó a 205/55 R16?
A google is váltóméretnek írja.
-
Moleman
addikt
Ez sehogy nincs rendben, kb 3%-kal kisebb átmérő, mint bármelyik gyári méret, ekkora eltérés valószínűleg már a futóműnek sem tesz jót.
-
BaLee
addikt
Nekem Plus-om van és az ajtóban az adattáblán csak a 18-as méret szerepel. Innentől kezdve beleköthet rendőr/biztosító/műszaki viszgán az vizsgáztató.
-
la_cc
addikt
-
A.Winston
tag
En nem gondolnam mazda specifikusnak - bar meg nem neztem gumikat hozza.
Mondom ezt abbol kiindulva, hogy a masik kocsin is gyarilag olyan meret van, amibol alig van valasztek: 215/40r18
Ami van is felaras az alatta/felette szinthez kepest. Viszont Egyszeruen megoldhato mert nyaron 225 telen 205 ugyanugy mehet ra. Vagy igazabol barmikor, de en nyaron szeretem jobban, ha tobb a gumi.
A lenyeg, hogy az a +\- 10mm boven a kressz altal elfogadott 1-2%-os atmero elteresen belul lesz, illetve a meglevo felni miatt se kell meg ennyinel aggodni. -
BaLee
addikt
Hogy a logika mi azt a gyártótól kellene megkérdezni.

Én mikor gumit kerestem mindenhol azt találtam, hogy ez a 215/45 R18 méret többnyire csak a Mazdáknál elterjedt és ezért drágább mint mondjuk a /50 vagy épp a 225/ .Mondjuk látványosan (10-15%) olcsóbbak lettek a gumik ősz óta, valószínűleg az erős forintnak köszönhetően.
-
la_cc
addikt
Igen, ez sajnálatos. Már a 205/55 R16 méretben sem jön ki csomó új fejlesztés, pedig az egyik legelterjedtebb gumiméret volt 2010-2018 között gyártott autóknál. De nyugaton tényleg cserélik a kocsikat 4-6 éves korban, mi meg nem vagyunk nagy piac...
Alapvetően nem lenne gond a 215/45 r18 mérettel, csak mivel eléggé Mazdaspecifikus ezért marha drága (+10-20% más 18-as mérethez képest).
Mitől vagy miért mazdaspecifikus ez a méret? Mi a logika mögötte?
-
BaLee
addikt
Az a baj nincs opcio lassan. Gumigyartok ujabb fejleszteseket ki se adjak mar kisebb meretekben. 17 meg talan, 16-ban mar kb semmit.
Ha valakinek az a hobbija eloturhat egy epkezlabnak felfoghato 16-os tipust es rakhat masik felnit fel, de a nagyatlagot nem lehet erre kenyszeriteni.
Mondom ezt ugy, hogy a most marciusban vett uj centre line cx30-ason en is jobban orultem volna 16-os van..Igen, ez sajnálatos. Már a 205/55 R16 méretben sem jön ki csomó új fejlesztés, pedig az egyik legelterjedtebb gumiméret volt 2010-2018 között gyártott autóknál. De nyugaton tényleg cserélik a kocsikat 4-6 éves korban, mi meg nem vagyunk nagy piac...
Alapvetően nem lenne gond a 215/45 r18 mérettel, csak mivel eléggé Mazdaspecifikus ezért marha drága (+10-20% más 18-as mérethez képest).
-
A.Winston
tag
Az a baj nincs opcio lassan. Gumigyartok ujabb fejleszteseket ki se adjak mar kisebb meretekben. 17 meg talan, 16-ban mar kb semmit.
Ha valakinek az a hobbija eloturhat egy epkezlabnak felfoghato 16-os tipust es rakhat masik felnit fel, de a nagyatlagot nem lehet erre kenyszeriteni.
Mondom ezt ugy, hogy a most marciusban vett uj centre line cx30-ason en is jobban orultem volna 16-os van.. -
la_cc
addikt
Hahu-n kívül nem érdemes eladó 3-as Mazdákra vadászni, mi? Vagy van esetleg valami nagyobb "mazdás közösség/fórum" máshol?
-
mmdms
addikt
Nem jellemző rájuk, de előfordulhat. Diagnosztikával le tudjátok ellenőrizni élő adatban a láncnyúlást. Ha kb. 5 fok alatt van, akkor én nem bántanám. Azt hiszem 8 körül gyújt MIL lámpát. Ha tényleg cserés, akkor is elég a láncot, feszítőt, vezetőt cserélni szvsz. Én az okoskereket nem bántanám.
#8442Debilon
Semmi teendő. Ablakok, rádió, más nincs.
Megnezetem akkor elo adatba, koszi az infot !
-
Debilon
addikt
Nem jellemző rájuk, de előfordulhat. Diagnosztikával le tudjátok ellenőrizni élő adatban a láncnyúlást. Ha kb. 5 fok alatt van, akkor én nem bántanám. Azt hiszem 8 körül gyújt MIL lámpát. Ha tényleg cserés, akkor is elég a láncot, feszítőt, vezetőt cserélni szvsz. Én az okoskereket nem bántanám.
#8442Debilon
Semmi teendő. Ablakok, rádió, más nincs.
köszi, közben végig nyomkodtam mindent, a BT kapcsolat is kapásból ment, nem kellett a telefont sem újra párosítani meglepő módon
napi számláló, rádiócsatornák, fogyasztási adatok, meg a rádió egyebek, meg a auto doorlock-ot kellett beállítani ami nullázódott
-
nyepi
tag
Nem jellemző rájuk, de előfordulhat. Diagnosztikával le tudjátok ellenőrizni élő adatban a láncnyúlást. Ha kb. 5 fok alatt van, akkor én nem bántanám. Azt hiszem 8 körül gyújt MIL lámpát. Ha tényleg cserés, akkor is elég a láncot, feszítőt, vezetőt cserélni szvsz. Én az okoskereket nem bántanám.
#8442Debilon
Semmi teendő. Ablakok, rádió, más nincs.
-
Debilon
addikt
Üdv! Áramtalanítás után van valami metódus az alapjarat/motorvezérlő újra tanulása miatt?
Az ablakokat tudom, más szerintem nincs
2013 GJ 2.0 benzin
-
mmdms
addikt
-
nyepi
tag
-
BaLee
addikt
Igen, nem PLUS, ülésfűtés sincs benne, ami nekem kötelező, főleg ilyen árkategóriában, le is mondtam az átvizsgálást. Kiszállási díj felmerül, de apró pénz a teljes vételi árhoz képest. Vadászok egy másikra.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Hahu-n egyébként tök sok helyen látom a 16-os felniket plus felszereltséggel (most már tudom, hogy mit figyeljek a képen jobban...
), 18-assal nem is feltétlenül akarnék venni, szerintem tök felesleges.Sajnos a Mazda is felült arra a vonatra ahova kb. az összes gyártó. Nagyobb felszereltség => kizárólag nagyobb felniméret.
-
la_cc
addikt
Igazából most spóroltatok nekem kb. 20 ropit, mert ezt pont nem szúrtam ki laikus szemmel, de legközelebb már kifogom.
Mindenki vendégem 1-2 sörre! 🍻🍻🍻
-
Moleman
addikt
Igen, nem PLUS, ülésfűtés sincs benne, ami nekem kötelező, főleg ilyen árkategóriában, le is mondtam az átvizsgálást. Kiszállási díj felmerül, de apró pénz a teljes vételi árhoz képest. Vadászok egy másikra.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Hahu-n egyébként tök sok helyen látom a 16-os felniket plus felszereltséggel (most már tudom, hogy mit figyeljek a képen jobban...
), 18-assal nem is feltétlenül akarnék venni, szerintem tök felesleges.Hahu-n előszeretettel hazudnak a felszereltségről, 10+ éve hobbim az összes mazdás hirdetésnél bejelenteni a hibás felszereltséget.

-
la_cc
addikt
Akkor az nem Plus lesz vagy a tulaj rárakott egy 16-os felnit mert azzal komfortosabb. Ami azért lehet necces, mert az adattábláján nem szerepel a 16-os méret szóval beleköthetnek. Én is gondolkodtam egy downgrade-n de így nem játékos.
Mondjuk az egyéb dolgokból gyorsan kiderül (kormányfűtés, kulcs nélküli beszállás stb.).Sosem gondoltam volna, de a legjobb dolgok amiért tudok lelkesedni az az automata kormány-ülésfűtés (a kocsi szabályozza) meg az, hogy nem kell a kulcsért matatni se beszállásnál, se kiszállásnál (automatán bezárja ahogy távolodog),

Igen, nem PLUS, ülésfűtés sincs benne, ami nekem kötelező, főleg ilyen árkategóriában, le is mondtam az átvizsgálást. Kiszállási díj felmerül, de apró pénz a teljes vételi árhoz képest. Vadászok egy másikra.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Hahu-n egyébként tök sok helyen látom a 16-os felniket plus felszereltséggel (most már tudom, hogy mit figyeljek a képen jobban...
), 18-assal nem is feltétlenül akarnék venni, szerintem tök felesleges. -
BaLee
addikt
Akkor az nem Plus lesz vagy a tulaj rárakott egy 16-os felnit mert azzal komfortosabb. Ami azért lehet necces, mert az adattábláján nem szerepel a 16-os méret szóval beleköthetnek. Én is gondolkodtam egy downgrade-n de így nem játékos.
Mondjuk az egyéb dolgokból gyorsan kiderül (kormányfűtés, kulcs nélküli beszállás stb.).Sosem gondoltam volna, de a legjobb dolgok amiért tudok lelkesedni az az automata kormány-ülésfűtés (a kocsi szabályozza) meg az, hogy nem kell a kulcsért matatni se beszállásnál, se kiszállásnál (automatán bezárja ahogy távolodog),

-
la_cc
addikt
-
BaLee
addikt
-
la_cc
addikt
-
Villa7
aktív tag
-
la_cc
addikt
Én is az újat venném (G112, G150). Beltérben, lámpában, okos funkciókban (carplay) nagy előrelépés. Annyi, hogy ez már mild hibrid, a start stop rendszere szinte észrevétlenül működik, de még nincs bent részecskeszűrő. Árban sem nagy ugrás a 2018-asokhoz képest. Safety, style csomagot én ajánlom, okos dolgok vannak benne, sound csomag meg opcionális, ha szereted a zenét és nem akarsz utólag mókolni akkor ez is legyen benne.
Fenntartásról egyelőre nem tudok nyilatkozni. Csak városi használatban 8-9l körül lesz nyáron.
A 18" méretű gumik jó drágák a hülye méret miatt, 16" meg nincs Plus felszereltségnél.Pont ma néznek át nekem vidéken egy kinézett példányt. Reménykedem.

Ezt a "mild hibrid"-et, bevallom, nem értem. Nem sima szívó benzinek ezek?
Azt, hogy milyen felszereltségi csomag, azt hogy tudom beazonosítani legkönnyebben?
-
BaLee
addikt
Sziasztok!
Autóvásárlás előtt állok és szemezgetek a 2018 körüli 3-as 5 ajtóssal.
Mi az általános véleményetek róla? Klasszikus városi használatra Bp-en. Akár az újabb vagy az eggyel előtti verzió is játszhat. Milyen típushibákra érdemes oda figyelni átnézéskor, illetve előre letisztázni telefonon? A jelenlegi pesti árak szerint, mennyi drága a fenntartása úgy általánosságban?Köszi szépen a segítséget előre is!

Én is az újat venném (G112, G150). Beltérben, lámpában, okos funkciókban (carplay) nagy előrelépés. Annyi, hogy ez már mild hibrid, a start stop rendszere szinte észrevétlenül működik, de még nincs bent részecskeszűrő. Árban sem nagy ugrás a 2018-asokhoz képest. Safety, style csomagot én ajánlom, okos dolgok vannak benne, sound csomag meg opcionális, ha szereted a zenét és nem akarsz utólag mókolni akkor ez is legyen benne.
Fenntartásról egyelőre nem tudok nyilatkozni. Csak városi használatban 8-9l körül lesz nyáron.
A 18" méretű gumik jó drágák a hülye méret miatt, 16" meg nincs Plus felszereltségnél. -
mmdms
addikt
‘15-os 3-as 2.0 skyg be az okoskerekek mekkora futasnal cserelendok a tapasztalataid szerint? Tippre 2 lanc elettartama mar tul sok lenne, szoval ezeket is jobb lanccal egyutt cserelni?
-
nyepi
tag
Abban sajnos nem tudok segíteni, vidéki vagyok.
De biztos fognak itt ajánlani valakit.
Tényleg egyszerű technika, ha van megbízható autószerelő ismerősöd, nyugodtan vidd hozzá. -
la_cc
addikt
Szia!
Klasszikus városi használatra szerintem nagyon jó választás, szigorúan 2000-es benzin motorral és szerintem Neked PE-s motorkóddal lenne a legcélszerűbb. Én személy szerint biztos, hogy egy kis plussz ráfordítással már a BP-s M3-at venném. Frissebb, szebb.Nem igazán van típushibája. Nézz végig minden extrát, hogy működjön. Amit mindenképp nézz meg, az a tükörbehajtás. Működjön. Ha nem működik sem nagy gond, de költség. Teszteld a holttérfigyelőt, (ha van) radarhibák előfordulnak, az költségesebb probléma.
A szervízárak szerintem nem vészesek, a német márkáknál szvsz. olcsóbb. Ha már lejárt a gari nem is kell ragaszkodni a márkaszervízhen, elég egyszerű technika.Ez így remekül hangzik, kösz a kommentet.
Igen, mindenképp a benzines motorból lenne az egyik.Tudnál esetleg ajánlani megbízható szakit preferáltan Pesten vagy akár bárhol Bp-en?
-
nyepi
tag
Sziasztok!
Autóvásárlás előtt állok és szemezgetek a 2018 körüli 3-as 5 ajtóssal.
Mi az általános véleményetek róla? Klasszikus városi használatra Bp-en. Akár az újabb vagy az eggyel előtti verzió is játszhat. Milyen típushibákra érdemes oda figyelni átnézéskor, illetve előre letisztázni telefonon? A jelenlegi pesti árak szerint, mennyi drága a fenntartása úgy általánosságban?Köszi szépen a segítséget előre is!

Szia!
Klasszikus városi használatra szerintem nagyon jó választás, szigorúan 2000-es benzin motorral és szerintem Neked PE-s motorkóddal lenne a legcélszerűbb. Én személy szerint biztos, hogy egy kis plussz ráfordítással már a BP-s M3-at venném. Frissebb, szebb.Nem igazán van típushibája. Nézz végig minden extrát, hogy működjön. Amit mindenképp nézz meg, az a tükörbehajtás. Működjön. Ha nem működik sem nagy gond, de költség. Teszteld a holttérfigyelőt, (ha van) radarhibák előfordulnak, az költségesebb probléma.
A szervízárak szerintem nem vészesek, a német márkáknál szvsz. olcsóbb. Ha már lejárt a gari nem is kell ragaszkodni a márkaszervízhen, elég egyszerű technika. -
la_cc
addikt
Sziasztok!
Autóvásárlás előtt állok és szemezgetek a 2018 körüli 3-as 5 ajtóssal.
Mi az általános véleményetek róla? Klasszikus városi használatra Bp-en. Akár az újabb vagy az eggyel előtti verzió is játszhat. Milyen típushibákra érdemes oda figyelni átnézéskor, illetve előre letisztázni telefonon? A jelenlegi pesti árak szerint, mennyi drága a fenntartása úgy általánosságban?Köszi szépen a segítséget előre is!

-
#TOTTI
őstag
Nekem ilyenem van. Ez egy usb-s full android os, ami barmilyen kijelzon hasznalhato. BT, GPS, GSM modul stb.. Nem egy iphone szint nyilvan a reszponzivitas, de kikerulsz az androidauto/carplay megkotesbol.
En carscanner miatt vettem konkretan, hogy obd2-vel kiirassam realtime kocsi parametereit mikor komolyabb nyuzasra keszul. Persze, ma mar carplay is tobbet enged, de azt a szintu kalibralast amit az eredeti app enged nem.Fermata auto appot próbálom majd ki ma, sima app a telefonra, közben mehet a android autos navi is. Köszi a tippeket.
-
Villa7
aktív tag
Nekem ilyenem van. Ez egy usb-s full android os, ami barmilyen kijelzon hasznalhato. BT, GPS, GSM modul stb.. Nem egy iphone szint nyilvan a reszponzivitas, de kikerulsz az androidauto/carplay megkotesbol.
En carscanner miatt vettem konkretan, hogy obd2-vel kiirassam realtime kocsi parametereit mikor komolyabb nyuzasra keszul. Persze, ma mar carplay is tobbet enged, de azt a szintu kalibralast amit az eredeti app enged nem.Tehát erre a cuccra playáruházból letöltöd rá carscannert, ami veszi obd jelet bluetooht-on és app kiírja kijelzőre?
-
A.Winston
tag
Nekem ilyenem van. Ez egy usb-s full android os, ami barmilyen kijelzon hasznalhato. BT, GPS, GSM modul stb.. Nem egy iphone szint nyilvan a reszponzivitas, de kikerulsz az androidauto/carplay megkotesbol.
En carscanner miatt vettem konkretan, hogy obd2-vel kiirassam realtime kocsi parametereit mikor komolyabb nyuzasra keszul. Persze, ma mar carplay is tobbet enged, de azt a szintu kalibralast amit az eredeti app enged nem. -
Villa7
aktív tag
-
adamka1313
tag
Ha vezetékeken is tudja a Carplayt akkor lehet kapni alin androidos media boxot ami az Carplay protokolloln keresztül küldi ki magát és akkor lényegében van egy androidos fejegységed
-
#TOTTI
őstag
Mazda CX-30, hogy tudom megoldani, hogy mesét filmet játszon le menet közben is? Svájci oda-vissza 2500 km jól jött volna érdekességnek a gyerekeknek, tabletet nem akarok rendszeresíteni erre a célra.
-
nyepi
tag
-
Villa7
aktív tag
Erre én is nagyon kíváncsi volnék, ugyanis gondolkodtam a 2012-es 6-os GH lecserélésén, és nem feltétlen akartam maradni Mazdánál.
pedig benzines mazdánál nem tudom van e most megbízhatóbb autó a piacon, ami nem suzuki
-
troland26
őstag
Alapvetően általánosságban írtam. Mindenki maga dönti el, hogy egy 12-15 milliós autót hova hord szervízbe és, hogy mit kockáztat. A Mazdánál tényleg viszonylag kevés gond van, így megfontolandó (ha nekem lenne ilyen autóm én nem kockáztanék).
De azért itt is bele lehet szaladni egy lámpa cserébe (~ 800 k) vagy pl. a kipufogóban a kis pillangószelep hibába (~500 k.). És tudok nem egy szervízről, amik a máshol végzett szervíz miatt elutasítják a garit.
Napi szinten 6 márkára látok rá. Rengeteg váltó csere van, szakadnak a vezérműláncok, törnek a vezérműtengelyek, turbók, előjönnek az olajfogyasztások, stb. Azért nem nehéz 3-4 mFt-s kárt összehozni. És nincs más választásod, mert semmiből nincs utángyártott.
Sok gond van az új autókkal, ezt megérzik a gyárak is és szigorítanak a garin.
Nem jó irányba mennek a dolgok szvsz.
Melyik márkákra gondoltál ahol ilyen sok a gond?
-
TheMartin03
aktív tag
-
ParmaBoy
aktív tag
Alapvetően általánosságban írtam. Mindenki maga dönti el, hogy egy 12-15 milliós autót hova hord szervízbe és, hogy mit kockáztat. A Mazdánál tényleg viszonylag kevés gond van, így megfontolandó (ha nekem lenne ilyen autóm én nem kockáztanék).
De azért itt is bele lehet szaladni egy lámpa cserébe (~ 800 k) vagy pl. a kipufogóban a kis pillangószelep hibába (~500 k.). És tudok nem egy szervízről, amik a máshol végzett szervíz miatt elutasítják a garit.
Napi szinten 6 márkára látok rá. Rengeteg váltó csere van, szakadnak a vezérműláncok, törnek a vezérműtengelyek, turbók, előjönnek az olajfogyasztások, stb. Azért nem nehéz 3-4 mFt-s kárt összehozni. És nincs más választásod, mert semmiből nincs utángyártott.
Sok gond van az új autókkal, ezt megérzik a gyárak is és szigorítanak a garin.
Nem jó irányba mennek a dolgok szvsz.
+1!
Mikre latsz ra, ha public? Es mik szerinted a kifejezetten porblemas motorok most?
-
nyepi
tag
Nem, de egy gyors számolás, amiben biztos vagyok:
2025.02 ben Emil F. Mazda márka szerviz:
olaj, olajszűrő, levegőszűrő, pollenszűrő + első fékbetét - 270e (2026-ban, ez kb. 300e lett volna ...)
2026.02. közeli autó szerviz:
olaj, olajszűrő, levegőszűrő, pollenszűrő + gyertya csere (én kértem, nem volt semmi gond) - 120e
spóroltam 150e -t
Az autóm 6 éves, 5 évig hordtam márkaszervizbe, 5*150e = 750e
Persze, eleinte nem 150e spóroltam volna, de azért 500-600e ért is elég sok mindent meg javítanak az autón.
Az más kérdés, hogy 6 évesen semmi baja az autónak ...
Mazda 6, 2.0 benzin, Revolution
De, félig viccnek szántam, mert senki se jövőbe látó, hogy mi történik, én is kifizettem a márkaszervizet 5 évig, ..., de attól még ez is egy élő példa.Alapvetően általánosságban írtam. Mindenki maga dönti el, hogy egy 12-15 milliós autót hova hord szervízbe és, hogy mit kockáztat. A Mazdánál tényleg viszonylag kevés gond van, így megfontolandó (ha nekem lenne ilyen autóm én nem kockáztanék).
De azért itt is bele lehet szaladni egy lámpa cserébe (~ 800 k) vagy pl. a kipufogóban a kis pillangószelep hibába (~500 k.). És tudok nem egy szervízről, amik a máshol végzett szervíz miatt elutasítják a garit.
Napi szinten 6 márkára látok rá. Rengeteg váltó csere van, szakadnak a vezérműláncok, törnek a vezérműtengelyek, turbók, előjönnek az olajfogyasztások, stb. Azért nem nehéz 3-4 mFt-s kárt összehozni. És nincs más választásod, mert semmiből nincs utángyártott.
Sok gond van az új autókkal, ezt megérzik a gyárak is és szigorítanak a garin.
Nem jó irányba mennek a dolgok szvsz.
-
Villa7
aktív tag
Ha érdekel a konkrét típus minden bajával és jóságával írj rám privátban (nekem is ilyen van ne higgy el mindent)
-
Ttookm
újonc
-
Ttookm
újonc
Azért ez a gyakorlatban nem éppen így működik. Ha egy maszek műhelybe viszed és ezzel összefüggésben lévő hiba lesz, azt ember nem fogja Neked legarizni.
Pont a Kia az egyik márka, aki nagyon bekeményített. A másik az Opel. Bár ott nem a gyártó, hanem az importőr. Szóval kemény idők járnak a Stellantisosokra is.
A Mazda egyébként egy elég rugalmas gyártó ebből a szempontól szerencsére.
#8395Ttookm
Elég kényes motor.
Mire használnád? Mit tudsz az előéletéről?Szia, azt tudom, hogy a tulaj aki árulja mindíg rögtön ha már valami furcsaság volt vele vitte szervízbe és megadta neki ami kellet. Én hosszabb utakra használnám főként de valószínüleg lakhelyem miatt előfordulna ilyen 3-4km es utak is ami nem tudom nem tesz jót az autónak
-
Ttookm
újonc
ne akarj dízelt. vagy ha dízelt akarsz, ne Mazdát.
ennyi.Értettem, köszönöm szépen
-
ParmaBoy
aktív tag
Azért ez a gyakorlatban nem éppen így működik. Ha egy maszek műhelybe viszed és ezzel összefüggésben lévő hiba lesz, azt ember nem fogja Neked legarizni.
Pont a Kia az egyik márka, aki nagyon bekeményített. A másik az Opel. Bár ott nem a gyártó, hanem az importőr. Szóval kemény idők járnak a Stellantisosokra is.
A Mazda egyébként egy elég rugalmas gyártó ebből a szempontól szerencsére.
#8395Ttookm
Elég kényes motor.
Mire használnád? Mit tudsz az előéletéről?Kiánal a márkaszervíz sem, akkorát keményítettek a 2 év gyártói gari után.
-
ParmaBoy
aktív tag
Arra, hogy ne vedd a nevedre!
Évjáratot nem írtál, de ha tényleg márkaszervizes volt és (csak) a kötelezőket kapta, akkor ennyinél már könnyen gtk lehet. -
Moleman
addikt
Nem, de egy gyors számolás, amiben biztos vagyok:
2025.02 ben Emil F. Mazda márka szerviz:
olaj, olajszűrő, levegőszűrő, pollenszűrő + első fékbetét - 270e (2026-ban, ez kb. 300e lett volna ...)
2026.02. közeli autó szerviz:
olaj, olajszűrő, levegőszűrő, pollenszűrő + gyertya csere (én kértem, nem volt semmi gond) - 120e
spóroltam 150e -t
Az autóm 6 éves, 5 évig hordtam márkaszervizbe, 5*150e = 750e
Persze, eleinte nem 150e spóroltam volna, de azért 500-600e ért is elég sok mindent meg javítanak az autón.
Az más kérdés, hogy 6 évesen semmi baja az autónak ...
Mazda 6, 2.0 benzin, Revolution
De, félig viccnek szántam, mert senki se jövőbe látó, hogy mi történik, én is kifizettem a márkaszervizet 5 évig, ..., de attól még ez is egy élő példa.Én is így vagyok vele.
Sose volt garis autóm, de ha a következő az lenne, továbbra is inkább magamnak cserélném itthon az olajat-szűrőket 20 ezerért, mint hogy százezreket költsek márkaszervizre, ahol esetleg le se cserélik az olajat, csak kiszámlázzák, láttunk már rá példát.Egy Stellantis-szal nyilván nem merném bevállalni a gari bukását, de japán autókat szoktam venni.
Most 13 éves a benzines CX-5-öm, eddig semmi baja nem volt. -
f4lcon
addikt
Azért ez a gyakorlatban nem éppen így működik. Ha egy maszek műhelybe viszed és ezzel összefüggésben lévő hiba lesz, azt ember nem fogja Neked legarizni.
Pont a Kia az egyik márka, aki nagyon bekeményített. A másik az Opel. Bár ott nem a gyártó, hanem az importőr. Szóval kemény idők járnak a Stellantisosokra is.
A Mazda egyébként egy elég rugalmas gyártó ebből a szempontól szerencsére.
#8395Ttookm
Elég kényes motor.
Mire használnád? Mit tudsz az előéletéről?5 Kia Ceed-et üzemeltettem céges flottában (már csak 3 van), ezzel nem mondasz újat

nagyon nehéz az összefüggést bizonyítani, még a Kia-nak is. -
elpescador
junior tag
Nem, de egy gyors számolás, amiben biztos vagyok:
2025.02 ben Emil F. Mazda márka szerviz:
olaj, olajszűrő, levegőszűrő, pollenszűrő + első fékbetét - 270e (2026-ban, ez kb. 300e lett volna ...)
2026.02. közeli autó szerviz:
olaj, olajszűrő, levegőszűrő, pollenszűrő + gyertya csere (én kértem, nem volt semmi gond) - 120e
spóroltam 150e -t
Az autóm 6 éves, 5 évig hordtam márkaszervizbe, 5*150e = 750e
Persze, eleinte nem 150e spóroltam volna, de azért 500-600e ért is elég sok mindent meg javítanak az autón.
Az más kérdés, hogy 6 évesen semmi baja az autónak ...
Mazda 6, 2.0 benzin, Revolution
De, félig viccnek szántam, mert senki se jövőbe látó, hogy mi történik, én is kifizettem a márkaszervizet 5 évig, ..., de attól még ez is egy élő példa. -
nyepi
tag
" ... ha nem márkaszervizbe hordod mi lesz ha gariztatni kellene?"
Akkor a megspórolt pénz felén megcsináltatod gari nélkül.Ebben teljesen biztos vagy?
-
elpescador
junior tag
Új hozzászólás Aktív témák
-
8483 - 8401
8483 - 8401 8400 - 8301 8300 - 8201 8200 - 8101 8100 - 8001 8000 - 7901 7900 - 7801 7800 - 7701 7700 - 7601 7600 - 7501 7500 - 7401 7400 - 7301 7300 - 7201 7200 - 7101 7100 - 7001 7000 - 6901 6900 - 6801 6800 - 6701 6700 - 6601 6600 - 6501 6500 - 6401 6400 - 6301 6300 - 6201 6200 - 6101 6100 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Apple iPhone 17 - Black - 256GB - BONTATLAN - ONE - Jótállás:2029.04.30
- Gamer egerek és billentyűzetek kitűnő árakon!
- Lenovo Yoga C740 - 15.6"FHD IPS Érintő - i7-10710U - 16GB - 128GB SSD - Win11 - MAGYAR
- 286 - Lenovo Legion Pro 5 (16AFR10) - AMD Ryzen 9 9955HX, RTX 5070
- REFURBISHED - DELL Thunderbolt Dock WD19TB (210-ARJD), WD19TBS (210-AZBV)
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
) + pár csomag , visszafelé 2 fő). Óra szerint autóúton 116 tempomat, autópályán 130 tempomat ill. az m1-en a felújításos szakaszokon 80-110 között ahogy épp engedte. Egyszer sajnos elborult az agyam, mert ahogy felértünk a pályára egy hosszabb kamionsort előztem volna lendületből és egy osztrák BMW-s simán bejött elém, utána kicsit megkergettem, ez az addigi 5.8-as átlagot fel is vitte 6.2-6.3-ra, de út végére visszament 5.9-re. Tankolásból is visszaszámoltam 5.93 lett a fogyasztás. 

Az eladó visszahívott 1 hét után és egy kis baszakodás után elfogadta az áramat, amit az első találkozókor kínáltam neki, az átvizsgálás is rendben volt, meg is vettem az autót úgy 1 hete. Tegnap már fel is kerültek az új nyári gumik, illetve az első felniken kijavíttatam azokat csúnya padkázásokat is, holnap még pont át tudom írattatni az egyik pesti okmányirodában. Tombox-hoz júliusban viszem, akkora adott az ember időpontot.







T0mBd1gg3R

