Új hozzászólás Aktív témák
-
Darda Csabi
tag
Hát be tudja járni a hacker, de pont ezért fizetek a szolgáltatónak, hogy ha valahol (nem az én CMS-emen keresztül) betörnek a szerverre akkor azt megvédjék, elhárítsák... Persze ha valakinek lekapcsolják az oldalát mert nem frissíti a CMS-t az magára vethet
-
alberthanger
csendes tag
Jójó, de azért beláthatjuk, hogy a CMS-ek nagyon sok biztonsági rést képeznek egy egy szerveren... elég csak egy weblapot feltörniük (leggyakrabban joomla a hibás) és egy egész szervert jól be tud járni a hacker...
-
Szerintem aki a dropboxot használja az nem NASA titkokat fog tárolni a kis tárhelyén, hanem egyéb másoknak érdektelennek minősülő ezt+azt. És ha valaki ingyenesen használja és panaszkodik, hogy nem ultrabiztonságos az gondolkozzon kicsit.
-
Diopapa
addikt
dropbox hasznos tud lenni, pl én már pc-re úgy küldöm át a cuccot a mobilról, hogy rányomok, hogy share as.. és ott kiválasztom a dropboxot és már a pc-n is van. A Decryptornak meg az a hibája, hogy ha pl valami nem saját magad által készített nagyobb dolgot akarsz feltölteni, akkor ha eredeti formájában töltöd fel, akkor jó eséllyel meg van már a felhőben, ezért gyakorlatilag instant "felkerül" ha kódolod, akkor tuti az egészet fel kell tölteni. Lehet, hogy csak apró kellemetlenség, de ez is benne van a pakliban.
-
arnyekxxx
veterán
válasz
attila9988 #60 üzenetére
energiát vagy terméket adnak és számláznak mennyiség után, és aközött ha teljes bizalom mellett átadom a saját adataim feletti ellenőrzés jogát valaki másnak.
Szvsz az adaid a saját gépeden is csak addig léteznek, amig az áramszolgáltató megszolgálja a feltétlen bizalmadat. Ha nincs meg az a bizalom, akkor jegyzetelj papírra.
hogy a felhő az nem egy egységes, megnevezhető, megmérhető dolog, hanem egyes vállalatok saját megoldásai.
ezért tudsz válogatni a szolgáltatások között, ezért kínálnak egyre jobb szolgáltatást egymással versenyezve, szemben pl az árammal, ahol kénytelen vagy az egyetlen létező szolgáltatóba fektetni a korlátlan bizalmadat "eszi-nem eszi nem kap mást" alapon.
Mennyiből tart egy adathalmazzal megtenni bármit is ami nem ellenőrizhető?
ez már a felhasználó felelőssége, használjon titkosítást. Az áramszolgáltató se felelős amiatt ha valaki bedugja a pöcsét a kettőhuszba.
Áramot viszont az termel, akinek van erőműve, és kész. Az egy hangyányival egyszerűbb dolog.
LOL
-
attila9988
őstag
Nagyjából ezt gondolhatták az árammal kapcsolatban is
Látom nem nagyon vagy képes rá, hogy megértsd mi a különbség aközött ha energiát vagy terméket adnak és számláznak mennyiség után, és aközött ha teljes bizalom mellett átadom a saját adataim feletti ellenőrzés jogát valaki másnak.
De nem baj, ha nem érted akkor azon sajnos én már nem tudok segíteni...Lesznek majd felügyeleti szervek, akik megfelelő eljárásokkal auditálják ezeket a szolgáltatásokat is
És? Mennyiből tart egy adathalmazzal megtenni bármit is ami nem ellenőrizhető? Neked ezt csak tudnod kellene.... De ha mégis lehetséges volna, az meg már a magánszférára nézve megint problémás lenne.
A hülye áramos példával meg kifelejtesz egy pár apró tényt... pl azt, hogy a felhő az nem egy egységes, megnevezhető, megmérhető dolog, hanem egyes vállalatok saját megoldásai. Ahhoz hogy tömegesen elterjedjen, ki kellene halnia majdnem minden vállalatnak, még végül maradna 2, akiknek tökéletes egyetértésben kellene nyújtaniuk mindenkinek ugyanazt és még ez sem biztos hogy lefedne minden igényt. Rajtuk keresztül pedig, baromi könnyű lenne mindent, és mindenkit ellenőrizni. Ez a forgatókönyv ebben a formában nem valószínű hogy létrejön... Áramot viszont az termel, akinek van erőműve, és kész. Az egy hangyányival egyszerűbb dolog.
-
Polllen
félisten
Persze, de pont azt mondom, hogy miért kellene nekem szinkronban tartani bizonyos file-kat az asztali géppel, a notival és esetleg mobillal manuálisan? Mindezt úgy, hogy nem kell egy helyen lenniük a szinkronizáláskor és nem kell mindegyiknek bekapcsolva lennie...
Én erre használom az ilyen szolgáltatásokat meg backup-nak. Nyilván olyan dolgot nem töltök fel, amit féltek vagy ha mégis, megkapja a titkosítást, de ez esetben már csak backup-nak tekinthető bizonyos esetektől eltekintve.
-
ddekany
veterán
Úgyis majd meglátjuk, de azért én nagyon nem lennék biztos abban, hogy ez be fog jönni, csak azért mert a vasút stb bejött. Nagyon gyorsan változnak a dolgok, nincsenek itt évezredek alatt kitapasztalt szabályok, amiket a mostani rendszerre vakon lehetne alkalmazni. Eleve nem bizonyított, hogy az egész "ipari forradalmas" civilizáció bejött és tartósan fennmarad... az egész nincs 200 éves, és az alatt is rengeteget változott.
-
floatr
veterán
válasz
attila9988 #48 üzenetére
Nagyjából ezt gondolhatták az árammal kapcsolatban is, de az egyik legnagyobb hasonló fail talán az ipari forradalom előtti vasúttal illetve a tömeggyártás előtti autóval kapcsolatos meglátásokban volt, amikor meg lett mondva, hogy semmi jövője nincsen a dolognak.
Lesznek majd felügyeleti szervek, akik megfelelő eljárásokkal auditálják ezeket a szolgáltatásokat is, mint ahogy eddig mindent. Valószínűleg hamarabb, mint az imént példaként előhozott szolgáltatásoknál.
Ha te nem látod a hasznát egy outsourcingnak, az nem feltétlenül mások hülyesége
-
Dany007
veterán
"Azt viszont cipelni kell. Én meg pl. mindent elhagyok, elfelejtek, otthagyok valahol. "
Ez már a te trehányságod
Ezen kéne változtatni (több okból is), nem pedig ezt a "hibát" kiküszöbölő eszközt alkalmazni. A legtöbb ember azért nem ilyen.
Gondolom azért a lakáskulcsodat nem veszted el kétnaponta. Na, kb egy 32GB-os pendrive is ennyi helyet foglal a zsebben. -
válasz
attila9988 #48 üzenetére
...a TB -os hdd -k, meg a több GB méretű pendrive -ok korában.
Azt viszont cipelni kell. Én meg pl. mindent elhagyok, elfelejtek, otthagyok valahol. 3 helyről netezek (otthon, albi, meló), és pl. az iskolai anyagaimat, munkahelyi doksikat el kell érnem mindenhonnan. Ilyenkor nagyon jó a dropbox, és a doksik megosztása is sokkal kényelmesebb, mint máshol.
Pont ez a lényeg, hogy kényelmes, egyszerű használni. Nyilván van alternatívája, nem lenne létszükséglet használni. Mint ahogy az autó sem létszükséglet, csak ilyen hozzáállással mindenki szekérrel járna még, nem csak az Amishok.
A biztonságnak pedig a kockázatokkal arányosnak kell lennie. A dropbox pl. az én pozíciómban biztonságosnak számít, ha diplomata lennék, akkor nyilván nem tárolnám ott az állományaimat. Szubjektív a dolog.
-
Polllen
félisten
válasz
attila9988 #48 üzenetére
Szerintem tedd hozzá, hogy neked nincs értelme.
Én pl szeretem, ha bizonyos dolgokat bárhol elérek és adott esetben nem nekem kell aktualizálnom (másolgatonom) minden eszközre.
Mobilra nehezen tudom rádugni a vinyót vagy a pendrive-t.
-
attila9988
őstag
mire a többi példához foghatóan elfogadott, és hasonlóan biztonságosnak ítélt szolgáltatássá fejlődjön.
De SOHA nem lesz olyan biztonságos, hiszen ahhoz tökéletes bizalomra van szükség a szolgáltató adatkezelési eljárásával kapcsolatban. Márpedig nem látom azt a tényezőt a képletben, amitől mindez bekövetkezhetne. Mindennek a tetejébe még maguk a szolgáltatások sem igazán nyújtanak semmi egetrengetőt, amiért érdemes lenne a "felhőben", - vagy inkább az egyik felhőben ha pontosak akarunk lenni - tárolni az adataimat.
Nyilván megoldható hogy titkosított adatokat küldjek fel egy szolgáltatóhoz, de a kegtöbb mai próbálkozás nem így működik, hanem hogy adnak egy böngészőben működő felületet, és a tartalom további sorsát én nem befolyásolhatom. Se a tárolási módszert, sem az adatkezeléssel kapcsolatos egyéb paraméterekbe nincsen beleszólásom.
Most vetítsd le ezt a gdocs -ba, és mond meg hogy mi az amit érdemes ott tárolni azon kívül, mint amikor pl nyilvánosnak szánt adatokat hoz össze egy kisebb csoport.
Fontos megjegyeznem, hogy amennyiben egy cégen belül működtetnek egy "felhőt" - ha már így kell hívni - azzal nincsen semmi baj. Az valóban lehet hasznos az adott munkát figyelembe véve.
Viszont pl az ilyen nyílvános felhőzésnek semmi értelme (mint amilyen a gdocs) a TB -os hdd -k, meg a több GB méretű pendrive -ok korában.
-
floatr
veterán
Részben arra akartam rávilágítani, hogy a csunyafelhőőő még kiskorú, a többiek meg már akár többszáz éves dolgok. Ehhez is ki kell nevelődjön egy szakmai gárda akár állami szinten is, akár több generáció is, mire a többi példához foghatóan elfogadott, és hasonlóan biztonságosnak ítélt szolgáltatássá fejlődjön.
(#38) torreadorz az áramellátás gyakorlatilag létfontosságú, a felhő nem. Az áramellátás akár részleges megbénításához nem kell túl sok -- nemrég egy melegebb nyári nap egy kontinenst bénított le, egy kicsit nagyobb napkitörés szintén --, míg a felhő megbénítása szolgáltatásonként eltérően nem annyira kézenfekvő. Lehetne még sokat ragozni, de irreális a SaaS/PaaS elleni félelem a többi fényében.
-
R.Cartman
csendes tag
"Amúgy nem értem, hogy minek felhőzik itt mindenki, ez a szolgáltatás pont nem felhő, hanem sima, hagyományos tárhelyszolgáltatás, pár extrával."
Nekem is bántotta a fülem a felhő szó használata a DropBox esetében, de utánanéztem és igenis felhőnek / felhő alapú szolgáltatásnak kell(ene) nevezzük.
Wikipédia:
"A számítási felhő [..] alapjában véve azt jelenti, hogy olyan állományokkal és programokkal dolgozunk, melyek fizikailag nem a saját gépünkön, hanem az interneten, egy ismeretlen helyen vannak, valahol a „felhőben” (az ábrákon a hálózat ismeretlen részét felhővel szokás illusztrálni, „network cloud”)."Lepenye Tamás cikkében a SkyDrive is felhő alapú szolgáltatásként, pontosabban Platform as a Service -ként van definiálva.
A fenti utánajárás után már csak egy valami nem világos számomra: mi az ami nem felhő?
-
dabadab
titán
válasz
R.Cartman #36 üzenetére
Ez egyébként nem csak azért jó, mert véd a szolgáltató esetleges hanyagsága ellen, hanem azért is, mert a szolgáltató direkt kíváncsiskodása ellen is véd.
Amúgy nem értem, hogy minek felhőzik itt mindenki, ez a szolgáltatás pont nem felhő, hanem sima, hagyományos tárhelyszolgáltatás, pár extrával.
-
Dany007
veterán
Annyira nem hülye példa ám az áramellátás.
Azt az egyet kifelejtetted a példádból, hogy az áramszolgáltatásnál van 4 9-es rendelkezésre állás. Ami a felhőszolgáltatások esetében - ahogy ezt már oly sok korábbi cikk is bizonyítja - közel sincs meg.
Persze nincs ezzel semmi gond. Hiszen az áramellátásnak is kellett vagy 50-60 év mire kiforrt ennyire, de lehet jóval több is. Ez az egész internetes kalamajka meg nincs 20 éves sem...Amúgy meg a lényeg ott van a #38-ban. Ott a pont, topic zárható.
-
R.Cartman
csendes tag
Ha a BoxCryptor-ra érted... nem kell mindent abba tenni, csak azt amit nem akarsz nyilvánosan megosztani. A képeidet (ha meg akarod őket osztani) a DropBox egy külön mappájában továbbra is titkosítás nélkül tárolhatod.
Bár képalbumok megosztására vannak jobb megoldások is a DropBox-nál. pl: ImageShack -
torreadorz
csendes tag
Ez az áramszolgáltatós példa nagyon szar. A többi is.
Eredetileg hosszabb bejegyzést akartam irni, de végül feladtam.
Aki nem látja hogy mi a különbség a felhő és az áramszolgáltatás között, és aki nem fogja fel, hogy a felhő biztonságtechnikai szempontból az egyik legveszélyesebb dolog, az szimplán hülye.Aki nem ért egyet ezzel, az gondolkozzon el azon, hogy vajon mekkora erőforrás, tudás, pénz és emberanyag kéne ahhoz hogy megbénitsa egy megye teljes áramellátását.
Aztán mennyi ahhoz hogy egy egész ország megbénuljon? Egész európa?
Az egész világ? Ugyanez levetithető bármi másra a tejtermeléstől kezdve bármire amit irtatok.Mert ahhoz hogy egy felhőt megbénitsunk, amiben több száz ország több száz millió lakosa tárolja az adatait, nos ahhoz jó esetben elég fél óra és néhány hacker. Rossz esetben egy nap...
Mégrosszabb esetben, az akció után a kezében lesz az összes ügyfél személyes adata, jelszavak, pin kódok, számlaszámok stb...
Az én véleményem szerint, aki bármilyen felhőbe titkos/privát/érzékeny adatot tölt fel titkositás nélkül, az kb. annyira ostoba mint aki kiirja a bejárati ajtóra hogy a kulcs a lábtörlő alatt...
-
R.Cartman
csendes tag
Az a baj, hogy mindenki (tisztelet a kivételnek) a szolgáltatástól várja el, hogy biztonságos legyen, az meg meg sem fordul a fejében, hogy saját maga is tehetne az ügyért.
Ha eleve kliens oldalon titkosított adatokat küldök fel, akkor majdnem tök mindegy a szolgáltató bénasága. (bővebben itt: http://goo.gl/Pn8Is )[ Módosította: dajkopali ]
-
Polllen
félisten
Önmagában a felhővel nincsen semmi baj. Bizonyos esetekben jó, bizonyos esetekben nem jó. (attól még nem lesz baromság, hogy valakinek nincs rá szüksége...
)
Ez az eset meg übergáz...
-
floatr
veterán
válasz
attila9988 #32 üzenetére
No utolsó próba, aztán télleg nem érdekelnek az agymenéseid
szolgáltatás jellege: áram
biztonsági kockázat: áramkimaradás, eszközvesztés, rosszabb esetben életvesztés
biztonsági felügyelet: nagy részben szolgáltatói, kis részben államiszolgáltatás jellege: élelmiszer
biztonsági kockázat: ellátási problémák, egészségügyi problémák (ja: életvesztés)
biztonsági felügyelet: sokrétű, nagyobb, de csak részleges állami szerepvállalásszolgáltatás jellege: pénzügyi
biztonsági kockázat: pénzvesztés, információvesztés/lopás
biztonsági felügyelet: szolgáltatói, részben államiszolgáltatás jellege: adatkezelés, "outsourcing", "csunyafelhőőő"
biztonsági kockázat: adatvesztés, adatlopás
biztonsági felügyelet: szolgáltatói, kormányzatok csak belepofáznak, betekintenek.Rád bízom, hogy felfedezd a legnagyobb különbséget. Nem, nem a produktum áramlása az, és még csak nem is a biztonsági kockázatok mértéke az, amit magánszemélyként épp az adatkezelési szolgáltatásnál látok a legkevésbé súlyosnak.
-
atti_2010
nagyúr
válasz
attila9988 #32 üzenetére
2 éve hálózatot csináltunk egy kisebb cégnek és WIFI-vel akartuk megoldani egy részét, a főnök úgy rázta a fejét hogy azt hittem leesik a helyéről, azt mondta hogy az feltörhető és kábelen kell az egész adat vándoroljon, megnézem mikor egy ilyen felhőbe rakja az adatokat, gyanítom hogy nagy részük ilyen beállítottságú.
-
attila9988
őstag
júzer --------- ( szolgáltatás )
A szolgáltatás pedig (amellett hogy pl a gdocs esetében félelmetesen gagyi, és lassú egy normális alkalmazáshoz képest) igényli, SŐT a gdocs esetében egyenesen feltétele a működésnek hogy te, a létrehozott tartalmakat A SZERVEREN tárold. És ez miért is jó nekem? Használhatok egy sz*r programot, cserébe a kugli azt tesz a dokumentumaimmal amit akar, és bár elérem bárhonnan - de minek - más is elérheti bárhonnan. Hol itt a haszon? A hangyafasznyi tárhely sem túl inspiráló egyébként. De mivel ez a "trendi", neked biztosan tökéletes megoldás a gdocs. Talán még az óvodásoknak javasolnám hogy az "én kicsi pónim" következő epizódját megírják vele, de arra meg megint minek a felhő.
A felhő, ilyesmire, ebben a formában egyszerűen nem alkalmas, és rendkívül kockázatos. (többek közt a cikk is erről szól)
-
Előfordul az ilyen, nem a legféltettebb kincseket kell feltölteni felhőbe, bár a pendrive-ot, laptopot is elveszthetjük csak ott mi magunk titkosíthatunk ha fontos adatokról van szó. Nekem tökéletes, hogy a különböző multimédiás anyagaimat feltöltsem ide amit pedig okostelefonon(pl. Androidon) elérek bárhol, bármikor.
-
floatr
veterán
válasz
attila9988 #29 üzenetére
Ettől nem leszel előrébb. Próbáld úgy rajzolni, hogy még tovább tolod az absztrakciót, hátha akkor beugrik amiről beszélek. Tudod, usecase:
júzer --------- ( szolgáltatás )
Ha gondolod guglidocsban küldhetek egy nem csupán ascii-artos ábrát is, ami a "szolgáltatás" fajtáit is kifejti, de kissé időpocsékolásnak érzem esetedben
-
attila9988
őstag
egyelőre te nem érted, hogy teljesen ugyanaz, csak próbálod az általad "termelt" adatok kezelését egy áram-, élelmiszer- vagy bárakármilyen szolgáltatás fölé misztifikálni.
Rajzolok neked folyamatábrát ha akarod..
Áramszolgáltató (áram) >>>>>>>>>>>> TE
Felhő marhaság (adat) <<<<<<<<<<<< TE
Érted már?
Ha meg úgysem kell félni semmitől, add oda egy kis roma srácnak a lakáskulcsodat.
-
floatr
veterán
Ez kb ugyanaz, mint hogy elég egy kis bacitenyészetet pakolni pár reformkajába/csírás témába, aztán lehet fertőzni a népességet vérhassal, mert központi helyről vásárolnak. Ezzel a kockázattal is szembe tudni nézni a tudatos consumer, vannak felügyeleti szervek, miegymás. Majd itt is lesznek pár ilyen marhaság után szakosodott szervek. Mondjuk addig nem szeretnék visszatartani semmi létfontosságút...
(#27) attila9988 egyelőre te nem érted, hogy teljesen ugyanaz, csak próbálod az általad "termelt" adatok kezelését egy áram-, élelmiszer- vagy bárakármilyen szolgáltatás fölé misztifikálni. Nem akarok erről vitatkozni, mert hullafelesleges. Ha akarsz, félj, de ennyi erővel mindentől félhetnél, AKÁR A CAPSLOCKTÓL IS.
-
attila9988
őstag
Mindig jössz ezzel a hülye áramszolgáltatós példával, holott SEMMI köze a felhőzős megoldáshoz. Mondtam már neked sokszor. Az áramszolgáltató ÁRAMOT AD NEKEM. A mennyisége után fizetek, de én a fizetségen túl NEM ADOK NEKI SEMMIT. Érted?
A tejes példád dettó... valaki megtermeli, te meg megveszed. Ez is rossz példa.
Persze lehet szembe brunzolni a dolgoknak, csak nem biztos h sokáig érdemes.
Tehát szerinted, attól hogy valami jelenleg trendi, akkor hiába szarabb megoldás, és hiába jár rengeteg veszéllyel, illetve hátránnyal, akkor is azt kell választani, nehogy "szembemenjünk a dolgokkal".
A birkaszellem híve vagy látom.Egyébként egyáltalán nem biztos hogy a felhőzés annyira nagyon elterjedne a későbbiekben, mint ahogy azt a jelenlegi marketing megpróbálja eladni nekünk...
-
ddekany
veterán
Másfelöl azért azt is látni kell, hogy központosítás növekedése kockázat növelő is... Valószínű hogy ilyen helyen komolyabb az minőség felügyelet meg archiválás mint egy kisebb cégnél akinek nem is ez a profilja, de viszont többen is szeretnék "feltörni" a rendszert nagyobb lelkesedéssel (meg érdemes lesz erre szakosodott vírusokat írni, amik hazatelefonálnak ha belépsz egy fertőzött gépről), meg a mindenféle hatóságoknak is sokkal könnyebb körbenézni (elszemtelenednek...), ráadásul esetleg anélkül hogy értesítenének...
-
floatr
veterán
válasz
attila9988 #20 üzenetére
Így van. Meg láttam már olyan marhaságot is, hogy valaki egy áramszolgáltatótól vette az áramot, ahelyett h a saját aggregátorával termelte volna -- 'iszen bármikó kimaradás lehet ezekné. Ja meg hogy a sok marha a bótban veszi a tejet, ahelyett h egy tehénfalkát tartana ugyi...
Persze lehet szembe brunzolni a dolgoknak, csak nem biztos h sokáig érdemes.
-
Thome
veterán
válasz
attila9988 #19 üzenetére
Na jó, no comment. Hülyének meg tán nem kéne nézni...
-
ArchElf
addikt
válasz
attila9988 #19 üzenetére
Egyébként meg elárulom neked hogy felhő = szerverek. Attól nem lesz misztikusabb a technológia hogy felhőnek hívod, attól ez még egy szolgáltatói szerverparkban működő szervercsoport marad, amin bizonyos szolgáltatásokat valósítanak meg...
De pont ezért nem is lesz önmagában elvetendő/gonosz, mivel csak nevet adtunk egy eddig is meglevő technológiának: elosztott tárolás + load balancing.AE
-
attila9988
őstag
ne láttuk volna a múlt héten a CITI-nél. Pedig annak semmi köze nem volt felhőhöz.
Tényleg? Ismét mondom neked. A felhő az nem személy... no mindegy.
Amúgy szerinte ha egy tárhelyszolgáltató + verziókövető rendszer felhőnek tekinthető, akkor egy banki rendszer miért nem? Szerintem kissé össze vagy kavarodva.
Mellesleg mindkét eset azt bizonyítja, hogy nagyon meg kell gondolni hogy mit bízol rá bárkire is, illetve hogy hogyan. Arra ugyanis semmi garancia nincs, hogy egy ilyen felhős marhaság miatt nem ér majd kár.
-
attila9988
őstag
Nem jó a példa...
Ez most egy bérelt autó, aminek a tulajdonosa - aki nem te vagy - ügyes marketing dumával elhitette veled, hogy az ő autójának csomagterében nagyobb biztonságban vannak a cuccaid, mint a saját kocsidban. Azt is megígérte, hogy ha szükséged van a holmidra, akkor elviszi neked oda, ahol éppen az kell neked. De a hülyéje elfelejtette bezárni az ajtót, ezért mindenkinek a cuccait piszkálhatták mások is, kulcs hiányában...Egyébként meg elárulom neked hogy felhő = szerverek. Attól nem lesz misztikusabb a technológia hogy felhőnek hívod, attól ez még egy szolgáltatói szerverparkban működő szervercsoport marad, amin bizonyos szolgáltatásokat valósítanak meg...
-
ArchElf
addikt
Pff... gonoszfelhő, gonoszfészbuk, gonoszmájkroszoft, gonoszgúgöl, gonoszsztívdzsobsz... avagy mindenki a javadat akarja - vigyázz rá rendesen
Nem mintha (majdem) ugyanezt a hibát ne láttuk volna a múlt héten a CITI-nél. Pedig annak semmi köze nem volt felhőhöz.
D.Balazs:
Mondjuk az általad átalakított példában meg nem a gyártót hibáztatjuk, hanem azt, hogy személygépkocsiról van szó (nem mintha motorral, vagy kamionnal ne történhetne meg ugyanez).AE
-
anulu
félisten
amikor meg téptem a számat anno a felhő lehetséges problémáiról, le lettem hurrogva, mondván, h senki nem annyira balf*sz, h ehhez hasonló alapvető hibákat vétsen. köszi, maradok az egyéb megoldásoknál.
alapvetően baromságnak tartom céges környezetben. akár Windows akár Linux akár akármire megvannak azok a megoldások, hogy távolról elérve a sensitive adatokat lehessen dolgozni. a cég saját szerverein. úgy, hogy tudják, hol van az adat, ki a felelős a biztonságáért, mi a backup / disaster recovery plan, stb, nem folytatom, mert felesleges.annak örülök, hogy nem tartanak senki fejéhez pisztolyt, h "ha nem lépsz be a felhőbe, lelövünk, de dulván!".
-
ArchElf
addikt
Minek ezt a felhőre fogni? Ha nem "felhőben" tárolja az ember az adatot, hanem egy szerveren, ez ugyanakkora hiba - konkrétan ez egyáltalán nem a felhő hibája, hanem egy programozói hiba. Persze a legkönnyebb mindig a felhőt hibáztatni.
Olyan, mintha ellopnák az autónkat és a gyártót hibáztatnánk, pedig csak elfelejtettük bezárni az ajtót...AE
-
ddekany
veterán
Meglehet rossz helyen takarékoskodtak. Másfelöl nem feltétlenül készül arra teszt, hogy mi van, ha hibás jelszóval próbálok belépni... illetve garantálható, hogy rakás esetre nincs teszt, Test-Driven Development ide vagy oda. Aztán ha mégis, akkor meg véletlenül nem pont azt töltik fel a szerverre, amit teszteltek. Tehát akkor erre is kell egy teszt, hogy tényleg u.a. a kettő...
Szóval, a lehetséges elcseszések száma közelíti végtelen... mindez súlyosbítva a gyakorlatilag elérhető eszközök slendriánságával (pl. Ant nem szól ha nem létező változóra hivatkozok benne, és ez az egész világon csak engem zavar... Elvégre ezzel szokás összeállítani a "csomagot" ami felkerül a szerverekre, tehát miért is lenne ez gond, ha olykor mondjuk csöndben kifelejt egy könyvtárat, meg ilyenek, ugyan már...) Ilyenek mindig lesznek...
-
atti_2010
nagyúr
Így is gombamód szaporodnak a hekkerek akkor meg jobban fognak mert kemény pénzeket lehet majd keresni vele.
-
Geller72
veterán
Egy ilyen "hiba" elkövetése után a legtöbb cég általában ürítheti a fiókjait a bérleménybe.
-
fatal`
titán
Még mindig nem értem ezt a felhőmániát.
Maximum olyat pakolok ilyen helyre, ami annyira nem fontos és azt is jelszavazott rarban / zipben.
Nem tudom elképzelni, hogy cégek, kormányhivatalok egy felhőbe pakolják az összes adatukat, de a hülyeség végtelen.
-
atti_2010
nagyúr
Nem tudom elképzelni hogy neves cégek ilyen felhőbe rakják majd a titkaikat vagy ha igen akkor most következik az ipari kémkedés fénykora.
-
nvyktor
aktív tag
Nem értem én ezt a nyilvános felhő mániát...
-
bambano
titán
nincs ezeknek minőségbiztosításuk? tesztrendszerük?
-
attila9988
őstag
Felhő... mert bárki, bárhonnan elérheti.. a te adataidat is.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Feketehalálra váltja a kékhalált a Microsoft
- Friss koncepciót hoz a Nothing Phone (3)
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- iPhone topik
- Azonnali fáradt gőzös kérdések órája
- Nyaralás topik
- PROHARDVER! feedback: bugok, problémák, ötletek
- BestBuy ruhás topik
- További aktív témák...
- Telefon felvásárlás!! Xiaomi Redmi Note 10, Xiaomi Redmi Note 10s, Xiaomi Redmi Note 10 Pro
- HPE Apollo 4200 Gen9 2U rack szerver, 1x E5-2620v4, 64GB RAM, 24x3.5" 2U-ban! ÁFA-s számla, garancia
- BESZÁMÍTÁS! ASUS B450 R7 2700X 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB Zalman i3 FSP 600W
- Telefon felvásárlás!! Apple Watch Series 9/Apple Watch Ultra/Apple Watch Ultra 2
- HP 200W (19.5V 10.3A) kis kék, kerek, 4.5x3.0mm töltők + tápkábel, 928429-002
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest