Új hozzászólás Aktív témák
-
koby11h
őstag
Boltos sztorit én is tudok - de legyen ez most a másik oldal - avagy az IT is lehet paraszt
1, az autószerelő: mint ahogy autószerelőkről is van ilyen városi legenda, úgy IT-s is volt régen aki a boltba javításra behozott gépekből cserélgette az alkatrészeket. Ha úgy látta, hogy a tulaj nem sokat ért hozzá, vagy már úgyis lejárt a garancia és jobb ramok, újabb hdd, magasabb rev számú alaplap volt az adott gépben, szó nélkül kicserélte a sajátjára. Ha már zörgött a videokártyája ventije, vagy a hdd bad sectoros lett akkor mehetett valamelyik ugyan ilyet behozó balek gépébe. És ezt másnak is megcsinálta. Ha volt idő esténként túlhajtotta a procikat és ha az jobb volt mint a sajátja akkor csere! Ritka egy paraszt volt, mikor rájöttek kirakták azonnal.
2, a fotós: mikor bejöttek a digitális fényképezőgépek hát mondjuk úgy nem minden fotó a nyaralásról vagy a kutyáról készült, ez meg minden gépet átnézett, gyűjtötte őket és haverjaival cserélgette. Egésze addig amíg egy kigyúrt tulaj ki nem kapta a pult mögül és az irodaház folyosóján agyba-főbe nem verte. A srác még aznap felmondott, állítólag meg is zsarolt valakit, de ez nem bizonyított.
3, a külső tesztelés: a garanciáztatás sosem volt egyszerű, vidékről meg főleg. Ha valaki visszahozott egy újonnan eladott terméket akkor a drága boltvezető nem gariztatta, hanem megjelölte és legközelebb azt adta el először. Ha hárman visszahozták - jaj hát nem szokott vele gond lenni, de Te úgy látszik kifogtad az egyetlent, de jó fej vagyok, azonnal cserélem - akkor az rossz. Nem ment idő a teszteléssel, megoldották a külsősők!
Na az ilyenektől kinyílik a bicska még a kollégák zsebében is!
Új hozzászólás Aktív témák
lo Sokan találkoztunk már olyan ismerőssel, "üzletféllel", aki minden segítséget ingyen szeretne, és azt is...
- LEÁRAZVA Dell Precision 7560 Tervező Vágó Laptop -70% 15,6" i7-11850H 32/512 NVIDIA T1200 4GB FHD
- Acer NITRO V 16 Gamer Tervező Laptop -35% 16" RYZEN 7 8845HS 16/1TB NVIDIA 4060 8GB FHD+ 165Hz
- ÚJ GAMER PC, INGYEN POSTA R5/RTX4060/32GB RAM/1TB SSD
- OnePlus Open 512GB / 16GB RAM Tökéletes állapot
- Samsung Odyssey G4 S25BG400EU IPS Monitor! 25" fHD / 240Hz / 1ms / G-Sync /
- SAMSUNG DDR4 REG ECC 32GB 2666MHz RDIMM szerver RAM modulok, nettó 15740Ft+ÁFA, 1 év gar., több db
- AKCIÓ! Dell Alienware M17 R3 Gamer notebook - i7 10750H 16GB DDR4 1TB SSD RTX 2070 8GB WIN10
- LG 48C2 - 48" OLED EVO - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - A9 Gen5 CPU
- Medion Erazer Beast X40-hez vízhűtés (MD 60961) (ELKELT)
- Lenovo Thinkpad P1 gen1, gen2, P52s FHD, 4K oled touch
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest