Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zetor2000

    senior tag

    válasz Zsmester89 #28 üzenetére

    Ebben teljesen igazad van. Venni kell egy rendes pc házat, és az elég hosszú ideig ki tud szolgálni. A baj akkor van, amikor kezd elterjedni egy új trend, hogy legyen rend a gépedben. Megjelennek a rejtett kábelek, rejtett meghajtók, porszűrők, mágneses oldallapok, stb. és a régen drágán megvett házikó ezt nem minden esetben képes nyújtani. Én most a stackeremmel (STC-T01) vagyok úgy, hogy kéne bele rejtett táp, meg kábel menedzsment, meg lehet, le kéne tenni a tápot alulra, de lusta vagyok átépíteni. :)

    Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Zsmester89 #28 üzenetére

    Ezzel ott a probléma, hogy anno az USB 3.0-val felszerelt házak voltak drágák és ritkák, mikor már simán tudtál USB 3.0-ás pendriveot vagy külső HDD-t venni. Ma szinte alig látsz Type-C csatis házat, holott már telefonoknál és pendrive-oknál is előferdülnek bőven ilyenek. Itt jön a kérdés, hogy most ilyenek miatt megéri-e cserélni a házat, vagy elég egy bővítőhelyet foglaló cucc.

    A "minőségi" ház innen kezdve igény kérdése. Van egy ezer éves Chieftec házam, üresen is csaknem 20kg, masszív, tágas, könnyű szerelni, az pedig, hogy nincs kábel-management, picit sem zavar. HTPC / NAS feladatokat lát el a benne lévő i3-2120 és 4db HDD. Ha tehát innen nézem, teljesen felesleges drága házakat venni, nem nyújtanak semmi extrát a külsőn túl... :U

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • sb

    veterán

    válasz Zsmester89 #28 üzenetére

    Ez az itthoni fizetések hibája is és nem csak házra vonatkozik szerintem többnyire.
    Aki másra költ erre nem, ott is bejátszik a fenti dolog is, nem csak az az elv, hogy kisebb a vélt hozzáadott értéke egy háznak... ettől nincs több fps. És mondjuk ha tetszik + szét se szeded csak 3 évente akkor valljuk be, nincs sok értelme csak azért 3x áron venni a házat mercsak.

    Én valahol a kettő között vagyok, volt már akkoriban jónak számító házam, pl. CM690, most CM 352 ami azért közel sem a top kategória, de mégis van értelmes szellőzés, némi hangcsillapítás, szóval nem is a legalja. Ki is néz valahogy. HTPC alá meg van 20k-s házam ami negyedakkora, anyagban is kevesebb nyilván, tehát ez relatíve olcsónak nem mondható. Óriási különbséget viszont nem érzek. Az arányokat azért érdemes megtartani.

Új hozzászólás Aktív témák