Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz Dr. Akula #291 üzenetére

    Felesleges itt erről bárkit is győzködnöd, mert mki elfogult, a maga imádott rendszerével kapcsolatban...

    Egyébként Office-os példára:

    Vki fentebb erősködött, h mért nem ODF-et használ MSO-n is mki? Korábban és most is tesztelgettem, h ha pl. MSO-ban csinálok egy komolyabban megformázott Excell táblát, akkor azt hiába mentem ODF-be (.ods), már a mentéskor figyelmeztet, h ez a formátum nem támogatja a programban létrehozott minden funkciót, spec feautre-t (!!). Utána megnyitod, egy rakás dolog elveszik a táblázatban...Ha LO-ban nyitom meg az eredeti .xlsx fájlt, természetesen szintúgy szétcsúszik, de ez nem újdonság, ha onnan mentem .ods-ként, ott is dettó szar lesz. Csak, ha külön a 0-ról létrehozom LO-ban a táblázatot, tudom ugyanazt elérni, v a nekiállok újraszerkezteni a meglévőt hiányos részeit, ami mind pluszmunka.
    Mi a gond? Az, h a fentebb is utalva rá, az ODF alapból nem támogat több MSO funkciót, formázást, ahogy a rá épülő open Office verziókban is, vagy nincs az benne, v máshogyan van megvalósítva. Tehát hiába adott a szabványos formátum és hiába kezeli fullosan az MSO 2013/ 365 az ODF-et, maga a szabvány nem alkalmas arra, h mindent támogasson. Ja, h akkor már szabják, alakítsák át teljesen magát a programot is (MSO) az LO/OO és társai funkcióinak, megjelenítési megoldásainak mintájára, csak, h minden egyes formázás, beállítás megjeleníthető legyen ODF-ben is? Vagy esetleg ne használja ki a user a speciális funkciókat, formázási lehetőségeket az adott programban? Na persze.... :U
    Eleve, aki MSO-t használ, az a helyi formátumait használja, Excell esetében xlsx, xlsm, xls. Ha régebbi programverzióval kell megnyitnia, akkor 2010 és 2007 esetében különösebb gondot nem okoz, max 2003 és régebbinél visszamenti annak formátumába, v felrakja a free kompatibilitási csomagot.
    VBA makrókezelés meg megint külön strory, azt már nem is említem... Itteni Excel topikba is meg lehet nézni, ki használ, menteget ODF-be, v épp amikor segítenek és elküldik e-mailban a fájlt, azt milyen formátumba mentve teszik az ottani szakik.
    Tehát ennyit erről, mikor egy program jól működő helyi formátumába, beleerőltetik xy hisztije miatti EU-s nyomásra a külső szabvány formátumát, de arra nem gondolnak, h alapból nem fullosan támogat minden funkciót... + Egy szabvány csak akkor ér vmit, ha nem csak elméletben, hanem a gyakorlatban is használják és elterjed.

    Ez az "adófizetők pénzén vett fizetős szoftvert" is nagy sablon és kicsit álszent szöveg... egyrészt, azért nem sír senki, mikor csomó másra csesznek el jóval nagyobb összegeket. Másrészt az állam a mostani iskolai ingyen O365 előfizetést azért is lépte meg, h a diákot ne a szoftver hiánya, meg a formátumok közti inkompatibilitás akadályozza. Ne 2-3 félével kukázza össze, hanem legyen egységes. Mert bizony fenti példa alapján okozhat gondot a formátum, na meg suliban is eleve MSO-t tanítanak neki, nem a többit. Na persze érettségizni lehet akár a másikon is, de megnézném, h eleve hányan választják azt, illetve vki mondta másik topikban, h még xy suliban maga a tanár sem ajánlotta, h azt válasszák...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák