Hirdetés
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
thomasa
senior tag
Már kezdenek kikopni a 3050-ek is, 60k-ért láttam egyet aprón nemrég, igaz nem volt sokáig árva.
-
sasNAXO
aktív tag
Ezt a cikket találtam róla gyorsan: A Radeon RX 6400 kicsit erõsebb, mint egy GTX 1650
Az 1030 helyett szerintem jobb lesz. És emlékeim szerint 40 körül volt az ára amikor utoljára néztem, szóval 36 postával nem rossz ár érte. -
ozark
tag
XFX RX6400 4GB...jó lesz? A 1030 helyett lesz! Innen vettem apróról. 36 ezret postával megért, nem?
-
ozark
tag
Jól tetted...fura egy cucc volt
Azt írták, hogy a neten fellelhető infó alapján lett kiírva...érdekes egy ilyen helyen nincs egy aida, vagy hwinfó és egy gép amibe belepattintja és rákukkant?
-
Neovenator
senior tag
-
Neovenator
senior tag
-
ozark
tag
[link]
Elvileg az R7 340/430-nak 128bit-es a busz-szélessége...ez így elég fura...
Azért is kavirc az egész, mert a "Samoa", ami csak egy OEM verziója az R7 350X-nek (ami Oland variáns) elvileg 4GB GDDR3-al kéne jönnie, nem 2GB GDDR5-tel...ahogy a többi Oland platformnak is...GDDR5 GDDR3 helyett, 64bit bus 128bit helyett...ez valami nagyon warez, HP-nek készülő verzió lehet...de akkor miért hívják R7 430-nak, ha nem az?
Visszament, elálltam a vásárlástól, szerencsére onlinenál lehet. Helyette innen vettem egy 1030-at, msi passzívat. Fényévekkel jobb ez is. Régi cuccok mennek szépen, mondjuk a Fortnite is...
-
thomasa
senior tag
Ki is fogyott a készlet!

Csodák csodájára visszakerült 130k-ért.
-
sasNAXO
aktív tag
Ki is fogyott a készlet!

Pedig nem vettem tartalékot most.
-
Neovenator
senior tag
-
sasNAXO
aktív tag
Alzában az 5060 Low Profile black friday akciós.
-
AxBattler
félisten
-
Neovenator
senior tag
-
Neovenator
senior tag
[link]
Elvileg az R7 340/430-nak 128bit-es a busz-szélessége...ez így elég fura...
Azért is kavirc az egész, mert a "Samoa", ami csak egy OEM verziója az R7 350X-nek (ami Oland variáns) elvileg 4GB GDDR3-al kéne jönnie, nem 2GB GDDR5-tel...ahogy a többi Oland platformnak is...GDDR5 GDDR3 helyett, 64bit bus 128bit helyett...ez valami nagyon warez, HP-nek készülő verzió lehet...de akkor miért hívják R7 430-nak, ha nem az?
-
rxmiss
aktív tag
-
AxBattler
félisten
Reméljük...

Amúgy tényleg nem értem, hogy mi értelme volt így kiadni, 64bit bus (Intel legalább 96bit, de az sincs eltúlozva), ehhez pedig még fájóbb, hogy csak x4-es PCIe...irtózatosan meg van kurtítva és akkor erre még rájön, hogy teljesen megvágták a mindenféle multimédiás képességeket, egyszerűen nem értem, hogy hová akarják eladni...hivatalba, irodai gépekhez is kell most már videogyorsítás, teams megbeszélések, live prezentációk, szóval még az sem indokolja. Ráadásul hivatalokba gondolom inkább APU-s rendszereket vesznek, eggyel kevesebb alkatrész, ami meghibásodhat alapon. De akkor mi marad, ha félmagas? A brand gépek bővítése meg a HTPC...de milyen bővítés az, ami még egy IGP-nél is szarabb funkcionalitást kínál? Totál nem értem, mire gondoltak...na mindegy, befejeztem, bocsi.
Pedig nyers teljesítményre nem lett volna rossz a 6400-as, de így... hát ja.
Viszont az RX 7400 8G: 128bit bus és PCI-Express 4.0 x8
Videocardz
TPU -
Neovenator
senior tag
Reméljük...

Amúgy tényleg nem értem, hogy mi értelme volt így kiadni, 64bit bus (Intel legalább 96bit, de az sincs eltúlozva), ehhez pedig még fájóbb, hogy csak x4-es PCIe...irtózatosan meg van kurtítva és akkor erre még rájön, hogy teljesen megvágták a mindenféle multimédiás képességeket, egyszerűen nem értem, hogy hová akarják eladni...hivatalba, irodai gépekhez is kell most már videogyorsítás, teams megbeszélések, live prezentációk, szóval még az sem indokolja. Ráadásul hivatalokba gondolom inkább APU-s rendszereket vesznek, eggyel kevesebb alkatrész, ami meghibásodhat alapon. De akkor mi marad, ha félmagas? A brand gépek bővítése meg a HTPC...de milyen bővítés az, ami még egy IGP-nél is szarabb funkcionalitást kínál? Totál nem értem, mire gondoltak...na mindegy, befejeztem, bocsi.
-
AxBattler
félisten
-
thomasa
senior tag
-
ozark
tag
Most akkor ez átverés? Beraktam és ez fogad...
-
AxBattler
félisten
Szörnyű termék, a HTPC-re alkalmatlan HTPC kártya, kiherélt video engine-el, aminek semmi értelme nem volt kiadni, viszont maximálisa pofátlan és a vásárlót hülyének néző húzás. Utóbbi miatt akkor se venném meg, ha nem lenne másik opció...de szerencsére van, például ez [link] , ráadásul HP, de ott a Sparkle A380 ECO másfél slot-al, hátha elfér, vagy az A310 tényleg single slot.
Az AMD már több éve tökön lőtte magát a low-end piacon, örülnék, ha ki is söpörné őket az Intel, mert ilyen RX 6400-szerű pofátlanságokra senkinek sincs szüksége.
Jogos, a videótámogatásról elfeledkeztem, így HTPC-re nem túl jó!
No, majd az érkező RX 7400! -
Neovenator
senior tag
Szörnyű termék, a HTPC-re alkalmatlan HTPC kártya, kiherélt video engine-el, aminek semmi értelme nem volt kiadni, viszont maximálisa pofátlan és a vásárlót hülyének néző húzás. Utóbbi miatt akkor se venném meg, ha nem lenne másik opció...de szerencsére van, például ez [link] , ráadásul HP, de ott a Sparkle A380 ECO másfél slot-al, hátha elfér, vagy az A310 tényleg single slot.
Az AMD már több éve tökön lőtte magát a low-end piacon, örülnék, ha ki is söpörné őket az Intel, mert ilyen RX 6400-szerű pofátlanságokra senkinek sincs szüksége.
-
AxBattler
félisten
-
Neovenator
senior tag
Hát, a semminél jobb, de azért túl sokat nem érdemes tőle várni...egy 1050 Ti-al jobban járnál azért, a Yeston árul(t) belőle egyslotos kiszerelést, ha a hely is probléma...ha pedig van hely, akkor egy szokásos MSI vagy hasonló, kétslotos megoldás lenne az ideális...de legalább egy RX550...
-
thomasa
senior tag
-
ozark
tag
-
thomasa
senior tag
-
ozark
tag
Ezt most nem teljesen értem, bocsi...

A 1050Ti LP-hez és 1650 LP-hez nincs plusz tápcsati, a gyártó meg nem épít úgy brand gépet, hogy a tápja ne tudja kiszolgálni a PCIe-be rakott kártyák 75W-ját...
A 1660 már más tészta, de 120W-körül...azt egy 300W-os táp is elviszi...
(brand TFX tápnál egy 8pin to molex átalakítóval)Nemtom...amúgy 180W a gyári tápja, de rendeltem bele egy gyári HP kártyát...az csak jó! Nagyon én nem játszom úgyse, esetleg egy kis retro BF4 néha napján...
-
Neovenator
senior tag
Ezt most nem teljesen értem, bocsi...

A 1050Ti LP-hez és 1650 LP-hez nincs plusz tápcsati, a gyártó meg nem épít úgy brand gépet, hogy a tápja ne tudja kiszolgálni a PCIe-be rakott kártyák 75W-ját...
A 1660 már más tészta, de 120W-körül...azt egy 300W-os táp is elviszi...
(brand TFX tápnál egy 8pin to molex átalakítóval) -
ozark
tag
Csatlakoznék.
1650/1660 LP esetleg, ha kicsit több pénzt is rá lehet szánni...kihajcsa.Na értem, de a táp ajánlással mi lesz?
-
Neovenator
senior tag
-
bobalazs
nagyúr
-
thomasa
senior tag
-
ozark
tag
Itt az oldalon árulnak AMD Radeon RX 640-et 17-ért foxpostal...az használható?
-
ozark
tag
Találtam egy NVIDIA Quadro P620 GDDR5 2Gb-ot is...ez alapból LP, ha jól látom és vs. tesztekben a felsoroltaktól mind erősebb...létezik?
-
thomasa
senior tag
A kártya hossz/magasság-ra figyelj, mert van az a fém merevítő blokk, ami a dvd-t is tartja, eléggé benyúlik a házba. Csak azért írtam, mert márkafüggően eltérő lehet a típuson belül.
-
bobalazs
nagyúr
RX550X 10 ezret ér szerintem nem többet.
Nekem egy rx 460ast ki lehet fogni, kis összegért lehet életképes. használtan 12ér vadásztam 460 4gb-ost.
1080at, minek? 480 jó de nagy fogyasztású. Többi nem sok mindenre jó. -
ozark
tag
Leírásában ezeket sorolja, ami biztosan korrekt bele:
Graphics cards:
Nvidia GeForce GT730 2 GB PCIe x8
Nvidia GeForce GT720 1 GB PCIe x8
AMD Radeon™ RX 480 2 GB FH PCIe x16
AMD Radeon RX 460 2 GB FH PCIe x16
AMD Radeon R7 450 4 GB FH PCIe x16 G5
Nvidia GTX 1080 8 GB FH PCIe x16 -
ozark
tag
Szerintetek egy HP AMD Radeon RX550X FH 4GB GDDR5 videókártya jó valamire? Érdemes beruházni? Ilyen gépem van, átlagos használat...egyedül a videó a nagyon gyenge láncszem, megérné egy kis update 30 ezerért? Persze, ha egyáltalán bírná a táp (elvileg 180W)...


-
Neovenator
senior tag
Az én Gigabyte (Csiganyál) 5060 LP-men 4 kimenet van, csak a többiek spórolnak...
Nem csak, persze.
Köszi
-
AxBattler
félisten
Tudom, igazad is van, én már bele is ütköztem a problémába, mert kénytelen vagyok egy lábtörés miatt a nappaliban csövezni és vehettem egyből egy HDMI to DP kábelt, mert nem tudtam két kijelzőt kötni a kisgépemre...
2+2 HDMI/DP lenne az ideális. Az meg, hogy egyesek lespórolják a negyedik kimenetet...pfff.
Pakolnak, csak mekkora felárért...
130K vs. 600K...abba már belefér, hogy a hátoldalra is biggyesztenek memóriát...itt a költséghatékonyság mellett szerintem az a cél, hogy ne kannibalizálja a nagyobb kártyák bevételét se, szóval csak leshetjük, hogy lesz nagyobb verzió...
Olyat csak az Intel csinál mostanság, de csak, mert muszáj neki.
Régebben a Gigabyte volt ismert arról, hogy 4db kimenetet ad a komolyabb LP kártyáihoz, most meg...
Azért nem csak a VRAM mennyisége miatt drágábbak azok a kártyák.
Jobbulást!
-
Neovenator
senior tag
Tudom, igazad is van, én már bele is ütköztem a problémába, mert kénytelen vagyok egy lábtörés miatt a nappaliban csövezni és vehettem egyből egy HDMI to DP kábelt, mert nem tudtam két kijelzőt kötni a kisgépemre...
2+2 HDMI/DP lenne az ideális. Az meg, hogy egyesek lespórolják a negyedik kimenetet...pfff.
Pakolnak, csak mekkora felárért...
130K vs. 600K...abba már belefér, hogy a hátoldalra is biggyesztenek memóriát...itt a költséghatékonyság mellett szerintem az a cél, hogy ne kannibalizálja a nagyobb kártyák bevételét se, szóval csak leshetjük, hogy lesz nagyobb verzió...
Olyat csak az Intel csinál mostanság, de csak, mert muszáj neki.
-
AxBattler
félisten
Tényleg jó lett volna 2db HDMI a Csiganyálra is, ennyiben igaza van az ÁNUSZ-nak, de ha csak 3 kimeneted van 4 helyett és abból 2 HDMI, akkor inkább maradjon a 3+1-es felállás...

A 16GB-os verzió meg persze, hogy jó lett volna (úgy legalább használhatóak lennének a kártyák, mert így kábé az összes új fícsör kuka bennük, mivel azok is VRAM-ot esznek, ami ugye nincs), de megbonyolította volna a nyákot, így persze, hogy nem vállalták be.
Abban reménykedhetünk esetleg, hogy majd kiadnak egy variánst a 3GB-os RAM chipekkel és lesz egy 12GB-os modell, de nagy valószínűséggel majd csak a következő generációban, ha egyáltalán...
Ja, általános felhasználásra biztos jobb a 3+1 csati, itt most csak HTPC-re gondoltam.
Pakolnak 20GB-ot LP kártyákra, ezzel szerintem nem kellene hogy gond legyen (nagyobb RAM chipek kellenek, ahogy írod).
-
Neovenator
senior tag
Blackwell Low Profile 4.0
RTX 5060 LP körkép, kár hogy 16GB VRAM-al nem elérhető.
Nem vagyok egy Asus fan, de az 2db HDMI csati pont passzentos egy HTPC-hez.Tényleg jó lett volna 2db HDMI a Csiganyálra is, ennyiben igaza van az ÁNUSZ-nak, de ha csak 3 kimeneted van 4 helyett és abból 2 HDMI, akkor inkább maradjon a 3+1-es felállás...

A 16GB-os verzió meg persze, hogy jó lett volna (úgy legalább használhatóak lennének a kártyák, mert így kábé az összes új fícsör kuka bennük, mivel azok is VRAM-ot esznek, ami ugye nincs), de megbonyolította volna a nyákot, így persze, hogy nem vállalták be.
Abban reménykedhetünk esetleg, hogy majd kiadnak egy variánst a 3GB-os RAM chipekkel és lesz egy 12GB-os modell, de nagy valószínűséggel majd csak a következő generációban, ha egyáltalán...
-
AxBattler
félisten
Blackwell Low Profile 4.0
RTX 5060 LP körkép, kár hogy 16GB VRAM-al nem elérhető.
Nem vagyok egy Asus fan, de az 2db HDMI csati pont passzentos egy HTPC-hez. -
AxBattler
félisten
Mondjuk a $350-os nyitóár mellett a PCI-E Gen5 x8 csatlakozófelület annyira nem barátságos, x16-osnak jobban örültem volna.
RTX A2000 12GB ebben jobb, viszont aprón is 120k HUF körül kínálják, szóval... meh.
-
thomasa
senior tag
Intel Arc Pro Battlemage B50 16GB - Videocardz.net
Gaming Performance Is Better Than We Thought!Hú, erre érdemes lesz odafigyelni!
70W? Elkezdett érdekelni

-
Neovenator
senior tag
Intel Arc Pro Battlemage B50 16GB - Videocardz.net
Gaming Performance Is Better Than We Thought!Hú, erre érdemes lesz odafigyelni!
Nagyon tetszik, nagyon szerettem volna ilyet, rühellem az 5060
LP 8GB VRAM-ját...de sajnos jóval fürgébb a B50-nél, az áruk pedig egyforma, kénytelen voltam az Ngreedia-t választani...
Azért majd megpróbálok egy B50-et becsempészni valamelyik gépembe... -
AxBattler
félisten
Intel Arc Pro Battlemage B50 16GB - Videocardz.net
Gaming Performance Is Better Than We Thought!Hú, erre érdemes lesz odafigyelni!
-
HookR
addikt
NVIDIA RTX PRO 4000 SFF és RTX PRO 2000 - videocardz.com
-
HookR
addikt
-
HookR
addikt
-
Neovenator
senior tag
Intel Arc Pro B50
PCIe 5.0 x8
16GB GDDR6
70W TDP
$299 MSRP
-
HookR
addikt
Zotac RTX 5060 LP képek - techpowerup.com / instagram.com
MAXSUN RTX 5060 LP 8G képek - techpowerup.com -
HookR
addikt
-
thomasa
senior tag
-
AxBattler
félisten
-
thomasa
senior tag
-
AxBattler
félisten
-
Mans20
addikt
-
AxBattler
félisten
Hmmm... aprón most kapható több vadiúj, 6GB-os A2000, egész korrekt áron.
-
Neovenator
senior tag
-
Neovenator
senior tag
Készülnek a Sparkle és Gunnir félmagas, B570/B580-as Intel Arc kártyái, három ventivel...
VÉGRE VALAMI.
-
Neovenator
senior tag
-
sasNAXO
aktív tag
Igen, valami ilyesmi, sajnos.
Nem baj, megérjük még, hogy a mostani 4090FE mérete is SFF-nek lesz beharangozva valamikor......és bakker tényleg, az nvidia rtx 3080 founders edition (285 mm x 112 mm x 40 mm) kisebb, mint ezek az sff ready (294 mm x 116 mm x 49,5 mm) kártyák.
-
Neovenator
senior tag
Vélhetően arra gondolhatott a költő, hogy manapság már nem nehéz olyan 10-15l-es SFF házikót találni, amibe bepasszírozhatók a 2,5-3 slot-os, 3 ventis dVGA szörnyetegek. A trendet meglovagolván, a kompatibilitást szem előtt tartva, picit kisebbre faragták a hosszt és a magasságot, majd elégedetten hátradőlve átadták a stafétabotot a varázsgomba ihlette marketinges részlegnek...
Igen, valami ilyesmi, sajnos.
Nem baj, megérjük még, hogy a mostani 4090FE mérete is SFF-nek lesz beharangozva valamikor... -
HookR
addikt
Vélhetően arra gondolhatott a költő, hogy manapság már nem nehéz olyan 10-15l-es SFF házikót találni, amibe bepasszírozhatók a 2,5-3 slot-os, 3 ventis dVGA szörnyetegek. A trendet meglovagolván, a kompatibilitást szem előtt tartva, picit kisebbre faragták a hosszt és a magasságot, majd elégedetten hátradőlve átadták a stafétabotot a varázsgomba ihlette marketinges részlegnek...
-
thomasa
senior tag
"...mivel köztudottan a SFF formátum elsődleges kártyamérete a LP."
Egy PC lehet SFF formátumú ATX, SFX(-L), FlexATX, vagy paneltáppal is, illetve teljes magas dVGA-val, valamint LP-vel egyaránt. Az SFF besorolás a ház méretére utal, nem az alkatrészekére.
De ez igazából mindegy is, mert a lényeg az, hogy a linkelt dVGA-k teljes magasak és így az LP dVGA topikban témaidegenek.Lásd cikk címe, ami megtévesztő: "Gainward GeForce RTX Super VGA-k jöttek SFF formátumú vasakba"
De mindegy is, kérem az admint törölni a linkemet. Köszi.
-
HookR
addikt
"...mivel köztudottan a SFF formátum elsődleges kártyamérete a LP."
Egy PC lehet SFF formátumú ATX, SFX(-L), FlexATX, vagy paneltáppal is, illetve teljes magas dVGA-val, valamint LP-vel egyaránt. Az SFF besorolás a ház méretére utal, nem az alkatrészekére.
De ez igazából mindegy is, mert a lényeg az, hogy a linkelt dVGA-k teljes magasak és így az LP dVGA topikban témaidegenek. -
thomasa
senior tag
-
HookR
addikt
-
thomasa
senior tag
A jó öreg háborús infláció? Vagy mi az oka?

Nem, csak a webáruházak lassan követték le az ármozgást. Most már megvan a masszív különbség.
-
Neovenator
senior tag
-
thomasa
senior tag
AMD-nek csak az RX 6400-as kártyái vannak, de azok egy kupac gőzölgő lótrágyát se érnek.
Intel Arc A380? Legalább nincs kiherélve a video engine és 96bit-es, szemben az AMD 64bit-jével és az x4-re visszanyírt PCIe interfésszel.
[link]
Szerintem egyébként nem fog nagyot csökkenni a 4060LP típusok ára, lévén, hogy egyeduralkodóan erős a maga kategóriájában és egy olyan cég kínálja, aki a piac 80%-át birtokolja...én nagy áresést nem várnék a helyedben, sajnos.
Háát, most egy A310-em van hozzá, ami vicces módon most kb. ugyanannyiba kerül, mint az A380.
-
Neovenator
senior tag
AMD-nek csak az RX 6400-as kártyái vannak, de azok egy kupac gőzölgő lótrágyát se érnek.
Intel Arc A380? Legalább nincs kiherélve a video engine és 96bit-es, szemben az AMD 64bit-jével és az x4-re visszanyírt PCIe interfésszel.
[link]
Szerintem egyébként nem fog nagyot csökkenni a 4060LP típusok ára, lévén, hogy egyeduralkodóan erős a maga kategóriájában és egy olyan cég kínálja, aki a piac 80%-át birtokolja...én nagy áresést nem várnék a helyedben, sajnos.
-
thomasa
senior tag
A most kaphatóak közül miért nem valamelyik 4060LP? Simán kihajcsa...

Ár/értékben túl drágák még, nagyot esnek jövőre ha addíg bejön az 5-ös széria.
AMD-tól sem zárkózom el. -
Neovenator
senior tag
-
thomasa
senior tag
Egy i7-12700 CPU mellé milyen LP kártya ajánlott, amit ár/értékben ki tudna hajtani? 3050-ben gondolkodom.
-
Neovenator
senior tag
-
HookR
addikt
-
sasNAXO
aktív tag
Ha van elvetemült, aki szeretne csinálni 1 slot-os RTX A2000 kártyát, még rendelhető (borsos áron): Nvidia RTX A2000 single slot cooler | n3rdware
-
HookR
addikt
Galax RTX 4060 (GK-RTX4060-E8GB/WHITE/LP) hivatalos oldal - [link] / Google Translate / PHír
- 69 x 40 x 182 mm
- Félpasszív
-
thomasa
senior tag
-
thomasa
senior tag
Tervezi valaki esetleg lecserélni az RX 6400 Low kártyáját? Egy szintén Low 1050-et szeretnék leváltani, de régóta nem látok az aprón használt Radeon példányt. Köszönöm.

-
AxBattler
félisten
GIGABYTE GeForce RTX 3050 6GB Low Profile OC (GV-N3050LP-OC-6GD) - gyári oldal
- L=181 W=69 H=36 mm
- DP1.4a*2, HDMI 2.1*2KFA2 GeForce RTX™ 3050 6GB LP White - gyári oldal
- dimensions (with Bracket): 185*121*39; dimensions (without Bracket): 169*69*34;
- DisplayPort 1.4a x 2, HDMI 2.1 x 2;
- RGB lighting switch;
- WINGS With Fan Stop.
MSI GeForce RTX 3050 6GB Low Profile - gyári oldal
- 174 x 69 x 42 mm
- DisplayPort x 1 (v1.4a), HDMI™ x 2 (Supports 4K@120Hz as specified in HDMI™ 2.1)
-
Mans20
addikt
Üdv!
Nézegettem a LP A380-asokat, és egész használhatónak tűnnek, ASRock hűtése ráadásul félpasszív. RX 6400 helyett biztosan ilyet vennék inkább, már csak az AV1 támogatás miatt is.... meg a PCIE 3.0 teljesítménycsökkenés miatt.
The Best $99 Low Profile GPU You Can Buy Right Now!
The Best New $99 Graphics Card For Your Next Budget Build
Spidey 1080p/med stabil 60fps, CP2077 1080p/low stabil 70fps... nem rossz!Sparkle Genie mondjuk jobbnak tűnik az ASRock-nál, 1db HDMI + 2db mini DP porttal, 169mm helyett 145mm hosszúsággal... viszont a hűtéséről nem írnak, és tesztet sem találok a dzsinnről.

Persze ez mind elméleti kérdés, amíg nem lesznek kaphatóak...

Nincs róla hír, hogy mikorra várhatóak a mi partjainkra?Én most két kártyán variálok, Asrock A380-nál a bugoktól tartok, másik egy Giga 1650 LP, itt meg 8xC fok és 4300RPM tart vissza. Igaz csak ideiglenesnek venném.
-
AxBattler
félisten
Igaz, a korábbi hsz-ben nem szerepeltek! Már csak értelmezhető készlet kellene, ami elég gáz, mivel elvileg 2022 júniusában került piacra...
Fit any magic lamp
... jó duma a genie-re!
-
HookR
addikt
Üdv!
Nézegettem a LP A380-asokat, és egész használhatónak tűnnek, ASRock hűtése ráadásul félpasszív. RX 6400 helyett biztosan ilyet vennék inkább, már csak az AV1 támogatás miatt is.... meg a PCIE 3.0 teljesítménycsökkenés miatt.
The Best $99 Low Profile GPU You Can Buy Right Now!
The Best New $99 Graphics Card For Your Next Budget Build
Spidey 1080p/med stabil 60fps, CP2077 1080p/low stabil 70fps... nem rossz!Sparkle Genie mondjuk jobbnak tűnik az ASRock-nál, 1db HDMI + 2db mini DP porttal, 169mm helyett 145mm hosszúsággal... viszont a hűtéséről nem írnak, és tesztet sem találok a dzsinnről.

Persze ez mind elméleti kérdés, amíg nem lesznek kaphatóak...

Nincs róla hír, hogy mikorra várhatóak a mi partjainkra? -
AxBattler
félisten
Üdv!
Nézegettem a LP A380-asokat, és egész használhatónak tűnnek, ASRock hűtése ráadásul félpasszív. RX 6400 helyett biztosan ilyet vennék inkább, már csak az AV1 támogatás miatt is.... meg a PCIE 3.0 teljesítménycsökkenés miatt.
The Best $99 Low Profile GPU You Can Buy Right Now!
The Best New $99 Graphics Card For Your Next Budget Build
Spidey 1080p/med stabil 60fps, CP2077 1080p/low stabil 70fps... nem rossz!Sparkle Genie mondjuk jobbnak tűnik az ASRock-nál, 1db HDMI + 2db mini DP porttal, 169mm helyett 145mm hosszúsággal... viszont a hűtéséről nem írnak, és tesztet sem találok a dzsinnről.

Persze ez mind elméleti kérdés, amíg nem lesznek kaphatóak...

Nincs róla hír, hogy mikorra várhatóak a mi partjainkra? -
HookR
addikt
-
Neovenator
senior tag
Legalább el lehet benne férni a ventikkel, noti HDD-kkel + előnye, hogy TFX táp is belefér, nem csak FlexATX, ami nagyon divatos lett a kínaiaknál.
Elite 120-am volt (130 jobb a szellőzés szempontjából), szerettem, de túl mély, nem fér a TV alá, falipolcra, stb.
Sugo SST-SG05B-Lite-on gondolkodom, az SG13-at csak a HDD elhelyezés miatt linkeltem.
Viszont most nézem, a GV-N4060OC-8GL csak akkor férne el egy SST-ML09B házba, ha kivennénk a front USB és audio csatlakozókat...Igen, de a szellőzők hiánya, a felesleges helyek és egyebek miatt bütykölni kell majd vele...sajnos csak kéne (még szerencse, hogy már megjött), mert az előbb láttam meg EZT és leszámítva a Flex-es tápot, sajnos már most tökéletesnek tűnik, tehát értelmét is veszti a bütykölés ezzel a nagyobbal, motiváció kinyírva, pipa...
[link]
Elite 120-am volt (130 jobb a szellőzés szempontjából), szerettem, de túl mély, nem fér a TV alá, falipolcra, stb.
Jogos, nem gondoltam bele
Sugo SST-SG05B-Lite-on gondolkodom, az SG13-at csak a HDD elhelyezés miatt linkeltem.
Viszont most nézem, a GV-N4060OC-8GL csak akkor férne el egy SST-ML09B házba, ha kivennénk a front USB és audio csatlakozókat..
Baszki, az pech...
A pöttöm gépekkel zsonglőrködés varázsa...itt belóg egy nyák 2 millit, ott hiányzik 1 milliméter valaminek, satöbbi...mazochista biznisz ez eléggé
-
AxBattler
félisten
Sajnos erről a Csifi verzióról találtam magyar bemutatót és ha kiszeded a drive cage-et, akkor túl nagy a ház, felesleges helyek vannak benne
Valszeg az lesz, hogy az eleve pazarló vízszintes kialakítás helyett nyomtatok bele függőleges tárolókat, így a hely is kitöltődik meg útban se lesz semmi. Ha sikerül nyélbe ütni, majd küldök képeket, hátha megjön a CADved az építéshez.
Ahogy nézem, talán még egy DTX deszka is beleférhet...
Ó, a jó öreg Sugo 13...
Nem rossz kuckó, de shoebox-ból szerintem a CM Elite 130 verhetetlenül jól sikerült, már ezer éve nyüstölöm mindenféle verzióját és sajnos nem találtam jobbat azóta se.Legalább el lehet benne férni a ventikkel, noti HDD-kkel + előnye, hogy TFX táp is belefér, nem csak FlexATX, ami nagyon divatos lett a kínaiaknál.
Elite 120-am volt (130 jobb a szellőzés szempontjából), szerettem, de túl mély, nem fér a TV alá, falipolcra, stb.
Sugo SST-SG05B-Lite-on gondolkodom, az SG13-at csak a HDD elhelyezés miatt linkeltem.
Viszont most nézem, a GV-N4060OC-8GL csak akkor férne el egy SST-ML09B házba, ha kivennénk a front USB és audio csatlakozókat... -
Neovenator
senior tag
OFF:
Én vívódok...
Sajna nekem egyelőre nem fér bele a keretbe az új 4060.Egyébként nem kell kivenned a keretet, csak a 3.5" HDD és az ODD tartójába vágnod egy részt... a 2.5" HDD-knek így is marad szerintem hely.
Vagy ha mégis kiveszed az egészet, akkor beleférhet az elejébe egy-két plusz 40/60mm-es venti, az alaplap elé/alá meg egy 2.5" háttértár, SG13 style:
CPU hűtőnek meg egy Alpenföhn Black Ridge-et néztem ki, Noctua NF-A9x14 ventivel, az kifelé tolná a meleg levegőt az oldallap rácsozatán át.
Sajnos erről a Csifi verzióról találtam magyar bemutatót és ha kiszeded a drive cage-et, akkor túl nagy a ház, felesleges helyek vannak benne
Valszeg az lesz, hogy az eleve pazarló vízszintes kialakítás helyett nyomtatok bele függőleges tárolókat, így a hely is kitöltődik meg útban se lesz semmi. Ha sikerül nyélbe ütni, majd küldök képeket, hátha megjön a CADved az építéshez.
Ahogy nézem, talán még egy DTX deszka is beleférhet...
Ó, a jó öreg Sugo 13...
Nem rossz kuckó, de shoebox-ból szerintem a CM Elite 130 verhetetlenül jól sikerült, már ezer éve nyüstölöm mindenféle verzióját és sajnos nem találtam jobbat azóta se. -
AxBattler
félisten
Gondoltam, hogy egy marék gyártó ráreppen ugyanarra a dizájnra, szokásos...csak mivel veszettül rühellem a Csifit, meg se néztem a kínálatukat. Tök jó, hogy rátaláltál, így legalább végre látom a ketrecet, amiről az Akyga nem volt szíves normális képekkel szolgálni. Hát, egyszerűbb a történet, mint gondoltam...valamennyit meg akartam tartani a cage-ből, mert elvileg merevíti az egész házat, de ahogy nézem, annyira mégsem, szóval egyszerűen csak kiszedem (simán le lehet akasztani, valahol láttam) oszt ennyi, max 3D nyomtatok hozzá valami saját merevítőt a meglévő pontokra, ha nagyon maximalista akarok lenni.
Köszi!
Te lemondtál róla végül vagy még tervben van?
OFF:
Én vívódok...
Sajna nekem egyelőre nem fér bele a keretbe az új 4060.Egyébként nem kell kivenned a keretet, csak a 3.5" HDD és az ODD tartójába vágnod egy részt... a 2.5" HDD-knek így is marad szerintem hely.
Vagy ha mégis kiveszed az egészet, akkor beleférhet az elejébe egy-két plusz 40/60mm-es venti, az alaplap elé/alá meg egy 2.5" háttértár, SG13 style:
CPU hűtőnek meg egy Alpenföhn Black Ridge-et néztem ki, Noctua NF-A9x14 ventivel, az kifelé tolná a meleg levegőt az oldallap rácsozatán át.
-
Neovenator
senior tag
Őt már én is kinéztem magamnak, Chieftec változatból kiindulva: BU-12B-300
Teszt alapján valóban vágnod kell a tartóból, de inkább a VGA miatt:
Gondoltam, hogy egy marék gyártó ráreppen ugyanarra a dizájnra, szokásos...csak mivel veszettül rühellem a Csifit, meg se néztem a kínálatukat. Tök jó, hogy rátaláltál, így legalább végre látom a ketrecet, amiről az Akyga nem volt szíves normális képekkel szolgálni. Hát, egyszerűbb a történet, mint gondoltam...valamennyit meg akartam tartani a cage-ből, mert elvileg merevíti az egész házat, de ahogy nézem, annyira mégsem, szóval egyszerűen csak kiszedem (simán le lehet akasztani, valahol láttam) oszt ennyi, max 3D nyomtatok hozzá valami saját merevítőt a meglévő pontokra, ha nagyon maximalista akarok lenni.
Köszi!
Te lemondtál róla végül vagy még tervben van?
-
AxBattler
félisten
Ő az...külön érdekesség lesz szerelni, semmilyen review-t nem találtam róla sehol, tehát a kutyát se érdekelte soha, radar alatti, randa, szürke eminenciás...viszont ennél kisebb footprintet nem találtam, amibe a tervezett kis szörnyeteget pakolhatnám.
[link]
Valószínűleg flexelni kell majd az ODD/HDD tartóból, mert egy Thermalright AXP-200-at akarok belepakolni a sima Ryzen 9 5900 fölé, továbbá a 4060 helyén ki kell perforálni az oldalfalat, hogy levegőhöz jusson a kártya. Ez már csak azért is bosszantó, mert láttam ugyanilyen házat valami csájníz OEM-től, ami dettó ugyanez a design csak más volt az előlap (ha ezt a formatervezési csodát annak lehet nevezni egyáltalán
) és ott megvolt a perforáció, semmibe se került volna, ráadásul nettó hülyeség, hogy kialakítod a két rekeszes kártyahelyet és nem csinálsz neki szellőzést...na mindegy.
TFX tápból a Silverstone gyárt olyat, aminek megvan a 2x4pin-es proci csatlakozója, tehát nincs akadálya az X570 mITX deszka meghajtásának, továbbá rendelkezik egy 6+2pin-es csatival is a 4060-hoz, mindezt 80+ Goldon, ami a melegedés miatt életbevágóan fontos. Az árát hagyjuk, instant agyvérzés...de ha speckót akarsz, akkor persze vastagon fog a ceruza.
A légáramlat kialakítása így tökéletes lesz, a VGA alulról felfelé tolja a meleget, a procihűtő meg oldalról befelé, felül pedig a táp ventije és a mellette lévő 8 centis húzza is egyből kifelé, így megfőni se fog a rendszer, hasonló kialakítással már próbálkoztam mATX méretkategóriában és kiválóan bejött, teszi a dolgát...apró házakban nagyon fontos a légáramlás, pedig ezer videó szól róla, hogy tökmindegy...jah, tökmindegy, egy nagy házban, viszont egy kicsiben egyáltalán nem és az a perverz helyzet áll elő, hogy ha jól van megoldva a szellőzés, akkor egy apró kasztnit hatékonyabban lehet hűteni, mint egy nagyot, amiben össze-vissza kering a luft...
Na, hát ezek miatt az "apróságok" miatt mondom, hogy szinte már csalás a fent linkelt házad, abba csak bele kell pakolni a rendszer oszt megy is...itt kicsit többet kell majd szenvedni, viszont olyan kompakt kis szörnyeteg lesz, amennyire ez csak lehetséges, remélem.
Őt már én is kinéztem magamnak, Chieftec változatból kiindulva: BU-12B-300
Teszt alapján valóban vágnod kell a tartóból, de inkább a VGA miatt:
-
Neovenator
senior tag
Ő az...külön érdekesség lesz szerelni, semmilyen review-t nem találtam róla sehol, tehát a kutyát se érdekelte soha, radar alatti, randa, szürke eminenciás...viszont ennél kisebb footprintet nem találtam, amibe a tervezett kis szörnyeteget pakolhatnám.
[link]
Valószínűleg flexelni kell majd az ODD/HDD tartóból, mert egy Thermalright AXP-200-at akarok belepakolni a sima Ryzen 9 5900 fölé, továbbá a 4060 helyén ki kell perforálni az oldalfalat, hogy levegőhöz jusson a kártya. Ez már csak azért is bosszantó, mert láttam ugyanilyen házat valami csájníz OEM-től, ami dettó ugyanez a design csak más volt az előlap (ha ezt a formatervezési csodát annak lehet nevezni egyáltalán
) és ott megvolt a perforáció, semmibe se került volna, ráadásul nettó hülyeség, hogy kialakítod a két rekeszes kártyahelyet és nem csinálsz neki szellőzést...na mindegy.
TFX tápból a Silverstone gyárt olyat, aminek megvan a 2x4pin-es proci csatlakozója, tehát nincs akadálya az X570 mITX deszka meghajtásának, továbbá rendelkezik egy 6+2pin-es csatival is a 4060-hoz, mindezt 80+ Goldon, ami a melegedés miatt életbevágóan fontos. Az árát hagyjuk, instant agyvérzés...de ha speckót akarsz, akkor persze vastagon fog a ceruza.
A légáramlat kialakítása így tökéletes lesz, a VGA alulról felfelé tolja a meleget, a procihűtő meg oldalról befelé, felül pedig a táp ventije és a mellette lévő 8 centis húzza is egyből kifelé, így megfőni se fog a rendszer, hasonló kialakítással már próbálkoztam mATX méretkategóriában és kiválóan bejött, teszi a dolgát...apró házakban nagyon fontos a légáramlás, pedig ezer videó szól róla, hogy tökmindegy...jah, tökmindegy, egy nagy házban, viszont egy kicsiben egyáltalán nem és az a perverz helyzet áll elő, hogy ha jól van megoldva a szellőzés, akkor egy apró kasztnit hatékonyabban lehet hűteni, mint egy nagyot, amiben össze-vissza kering a luft...
Na, hát ezek miatt az "apróságok" miatt mondom, hogy szinte már csalás a fent linkelt házad, abba csak bele kell pakolni a rendszer oszt megy is...itt kicsit többet kell majd szenvedni, viszont olyan kompakt kis szörnyeteg lesz, amennyire ez csak lehetséges, remélem.
-
AxBattler
félisten
Hasonlót szeretnék összerakni nemsokára, de 3-4 literben (a ház is megvan), 5900-as Ryzennel...
Ez a ház túl könnyen szerelhető, semmi szívás nincs vele...uncsi
Melyik ház lett a kiszemelt?
-
Neovenator
senior tag
ETA PRIME build a LP RTX4060-al, SKTC A10 házban!
One Of The Fastest Super Slim Small Form Factor Gaming PCs You Can Built Right Now!
Hasonlót szeretnék összerakni nemsokára, de 3-4 literben (a ház is megvan), 5900-as Ryzennel...
Ez a ház túl könnyen szerelhető, semmi szívás nincs vele...uncsi
-
AxBattler
félisten
ETA PRIME build a LP RTX4060-al, SKTC A10 házban!
One Of The Fastest Super Slim Small Form Factor Gaming PCs You Can Built Right Now!
-
Neovenator
senior tag
Disassembly, játékteszt és "természetes környezetbe" helyezés...

[link] -
Neovenator
senior tag
-
AxBattler
félisten
Speckó cucc...A2000-hez képest még így is jóval kedvezőbb, alternatíva sincs, tehát felesleges csodálkozni azon, hogy vastagon fog a ceruza...evvan.
Most ránéztem, külföldön sem jobb a helyzet, sőt.
-
Neovenator
senior tag
-
Neovenator
senior tag
-
AxBattler
félisten
-
HookR
addikt
Épp' linkelni akartam a tesztet... frankó lett!
Ami tetszik:
- a fekete borítás elrejti a tápcsatlakozót, a csati nem növeli a VGA hosszát.
- komoly hőcsöves hűtés 115W TDP-re.
- 2db HDMI 2.1 port.
- majdnem 2x erősebb az RTX A2000 12GB-nál.A hűtésről még nincs részletes teszt, de nem bánnám, ha ekkora bordára sikerülne megoldani a félpasszív pörgést.
Gigabyte RTX 4060 OC Low Profile 8G review (by DalraeMyo) - youtube
Olybá tűnik, hogy nem félpasszív. Nem véletlenül nem említik a gyári oldalon. -
AxBattler
félisten
Épp' linkelni akartam a tesztet... frankó lett!
Ami tetszik:
- a fekete borítás elrejti a tápcsatlakozót, a csati nem növeli a VGA hosszát.
- komoly hőcsöves hűtés 115W TDP-re.
- 2db HDMI 2.1 port.
- majdnem 2x erősebb az RTX A2000 12GB-nál.A hűtésről még nincs részletes teszt, de nem bánnám, ha ekkora bordára sikerülne megoldani a félpasszív pörgést.
-
HookR
addikt
-
Neovenator
senior tag
Valakinek már meg is jött a Frankenstein...
A2000-rel összehasonlítva:
-
thomasa
senior tag
-
HookR
addikt
Sparkle A380 Genie LP (pontos nevet még nem tudni) - videocardz.com

-
Neovenator
senior tag
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Hirdetés
- Garanciás fehér 4090
- EVGA GeForce RTX 3070 FTW3 Ultra Gaming 8GB - GARANCIA, SZÁMLA, UTÁNVÉT - Akár beszámítás is!
- Készpénzes / Utalásos Videokártya és Hardver felvásárlás! Személyesen vagy Postával!
- PowerColor RX 7900 XTX HellHound 24GB 384bit - GARANCIA, SZÁMLA, UTÁNVÉT - Akár beszámítás is!
- Palit GeForce RTX 3080 GamingPro 10GB 320bit - GARANCIA, SZÁMLA, UTÁNVÉT - Akár beszámítás is!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest

















