Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • QwErTy42

    addikt

    válasz Depression #22 üzenetére

    +1

    De ugyanez elmondható pl. a benzin árára és még kismillió és egy dologra... :((

    ...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

  • Timer

    veterán

    válasz Depression #177 üzenetére

    Ja. Abból a három gyerekből kettő kimegy majd külföldre, mert itthon nem boldogul (nem tud, vagy nem akar, ez a végeredmény szempontjából lényegtelen) a maradék egyet meg a szülei tartják el, mert csak várja a csodát, de tenni nem tesz semmit. Demagóg? Nem jobban, mint a Te példád volt. És abba még bele sem mentem, hogy hány középosztálybeli család vállal három gyereket, és hány olyan család, akiknek anyagi lehetőségekhez mérten még 1 is sok lenne. Nyilván ez a fizetős felsőoktatás küszöbén állva előre meghatározza a várható kereset, illetve az azután befizetett sarc mértékét is. De beszéljenek helyettem a tények, csak nézz körül! Tele vagyunk neveletlen, a munkájára, életére egyaránt igénytelen, funkcionális analfabéta suttyóval, meg egymagától még bevásárolni is képtelen (nem ritkán 30-35 éves!) mama kiskedvencével, akik csak azért mennek néha dolgozni, mert már otthonról is kiáll a rúd.

    Azt meg ugye mondanom sem kell, hogy 1 ember is fizethet több adót és járulékot a munkája után, mint 3, szóval a darabszám irreleváns a minőség vizsgálata nélkül a nyugdíj vonatkozásában, ezért ne gyere nekem a kormány propagandával, légy szíves. Mélyebb szociológia eszmefuttatásba már inkább nem megyek bele, ha nem baj, nem hiányzik a bann.

    [ Szerkesztve ]

  • kolopele

    nagyúr

    válasz Depression #181 üzenetére

    Elég baj ez, mindenkinek csak annyi gyereket lenne szabad vállalni amennyit saját maga el tud tartani, szépen fel tud nevelni, ruházni, stb., és nem az államnak szülnék a sok sérült gyereket. Nekem kettő van, az élet úgy hozta hogy több nem lehetett, az iker szülésnek vannak sajnos veszélyei, nem is ment simán. Viszont úgy voltam vele, lett kettő, tragédia végül nem történt, jól van ez így. Amennyiben nem jött volna közbe probléma még biztos lett volna kettő, a két fiú mellé még két lány (vagy addig próbálkoztunk volna hogy legalább egy lány legyen, aztán lehet, kijött volna egy fiú focicsapat :DDD ). Mondjuk így sem jött könnyen össze a két fiú sem, most 11 évesek, én meg 52.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz Depression #181 üzenetére

    Nem látom az összefüggést, vagy épp az ellentmondást a kiragadott mondatom, és az általad leírtak között. Nem írtam olyat, hogy ez nem így van a világban másutt. Azt írtam, hogy erősen kontraproduktív már rövid távon is a mennyiséget a minőség elé helyezni, mert ezzel csökken az egyedre vetített tanult képességek köre, ezzel együtt pedig az értékteremtő képesség. A frissen munkába álló korosztály alapszintű írási és olvasási képességei is erősen korlátoltak a legtöbb esetben (kivétel természetesen mindig van, de itt most az arányok eltolódásáról a "rossz" irányba tendenciájára utalok), a kötelezettség vállalás, felelősség vállalás pedig olyan szinten idegen a legtöbb egyedtől, hogy az példátlan. Előtérbe kerülő ego, hedonizmus, yolózás, a funkcionális teljesítmény meg egy nagy nulla. Ilyenekből lesz egyre több, ezért írtam, hogy alapvetően hibás a családpolitika, szerintem. Az értékteremtő képességét nem vizsgálja sohasem, csak a születések számát, ami a megtermelt javak mennyiségét tekintve totál irreleváns adat önmagában, pláne mert nem mutatja meg azt sem, hogy a megnövekedett egyedszám a közszolgáltatások körét mennyiben terheli majd túl, miközben a termelékenység nem nő exponenciálisan, vagy akár csak lineárisan az egyedszámmal együtt. Összegezve: hiába vagyunk többen, ha a hatékonyság lóf@sz. Erre egy megoldás van, pont mint az iparban: a lehető legkisebb beruházással a lehető legnagyobb értékben termelni. Ehhez viszont nem a nyakra-főre, eszetlen módon bevállalt, majd a nevelésbe, tanítottásba fikarcnyi energiát sem invesztáló rétegek fellegekbe tolásán át vezet az út, különösen nem a dolgozni akaró és tudó réteg kárára (ide értve a már 50-es éveiket taposó korosztályt is, nem csak a gyermektelen fiatalokat).

    Basszus, jó messzire mentünk. Ha valakinek a lábára tapostam, elnézést kérek, nem személyeskedés volt a célom.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz Depression #184 üzenetére

    "Az adókedvezmény, amiről eredetileg szó volt, "

    Mutasd meg légy kedves, mikor írtam én CSAK az adókedvezményről. Kezdetektől komplex egészként hivatkoztam a problémára, nem csak a fizetések kapcsán jelentkező adókedvezménnyel, hanem CSOK-kal, természetbeni juttatásokkal együtt. A nyugdíjat nem én hoztam fel. Most kezdjek én is személyeskedni az értő olvasás kapcsán, ahogyan Te kezdted el az utóbbi kommentedben a személyemet támadni?

    "csak azért, hogy neked megfelelő irányba tereld, és tovább szidalmazhass."

    Mit is tereltem? Ha mindenképpen kötekedni akarsz, a hozzászólásaim lényegi részét támadd, ne kreálj velem kapcsolatban nem létező téziseket, amire hivatkozhatsz! Ugyan kit szidalmaztam? Véleményt, kritikát fejtettem ki, jellemzően az aktuális családpolitika, a gazdasági viszonyok, illetve a társadalmi erózió kapcsán. Szó nem volt szidalmazásról.

    "Az adókedvezmény, amiről eredetileg szó volt, az pont nem a szegény réteget támogatja"

    Nem az a baj, hogy őket mennyiben támogatja, vagy hogy támogatja-e egyáltalán. A baj az, hogy a népesség gyarapítás nem pont abban a minőségben (és ha jól belegondolok, mennyiségben sem) történik, amely garantálná 30-40 év múlva azokat az előnyöket, amelyekre a kormány jelenleg hivatkozik a támogatások bevezetésének indoklása kapcsán. Ha egyszerűbb így, inkább tűnik szavazat vásárlásnak és PR fogásnak, mint a probléma hathatós kezelésének.

    Ha ezekre érdemben tudsz válaszolni, válaszolj. Ha nem, engedjük el a témát, nem akarok egy személyeskedésbe átcsapó offolásba folyni, már így is sok volt.

    [ Szerkesztve ]

  • kolopele

    nagyúr

    válasz Depression #257 üzenetére

    Tőlem nem fogsz panaszkodást hallani, de nyilván ilyenek is vannak.

  • Timer

    veterán

    válasz Depression #257 üzenetére

    "Legjobb az volt, hogy a főnököm panaszkodott, és kiadta nekem, hogy közöljem a dolgozókkal, hogy a pulykapénz elmarad, miközben nekem kellett küldenem az építőmunkásokat a frissen vásárolt szigetére."

    Ohh, "örömmel" látom, hogy nem hiába gondoltam úgy, hogy ez a mentalitás teljesen általános a vezetőség körében.

    [ Szerkesztve ]

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Depression #257 üzenetére

    Ismertem olyan főnököt, aki panaszkodott, hogy megint jött a gyárba valami delegáció és el kell vinnie őket vacsorázni és már mindegyik éttermet ismeri és unja a városban. :DDD
    Nálam ilyen gond nincs nem járok étterembe.

  • Sinesol

    veterán

    válasz Depression #279 üzenetére

    Igazából elég jó oka van, hogy nincs bevezetve, sokkal kiszolgáltatottabbá teszi a gazdaságot, plusz kevésbé lesz vonzó befektetési célpontként is. Főleg pár gazdag nyugat eu-s államnak éri meg leginkább, a többiek meg örülhetnek hogy olcsó a vga, miközben tönkreteszik a gazdaságukat. A görög államcsőd és a többszöri csődközeli spanyol, portugál helyzet is mind az eurónak volt köszönhető. A németek persze örülnek, mivel az eu átlaga lenn tartja az eurót, ezért bármilyen erős is a gazdaságuk, mindig alacsonyak maradnak a költségek, nem kell a versenytől tartaniuk. Egyébként nem csak Magyarország tartózkodó, se a dánok, se az angolok, se a svédek nem igazán voltak oda a közös valutáért, pedig simán megtehették volna, hogy bevezetik már régen, de ugyanugy Svájc vagy Norvégia is benne lehetne az eurozónában, ha akarna. Franciaországban pedig nemrégiben felmerült, hogy kilépnek az eurozónából.

    [ Szerkesztve ]

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz Depression #279 üzenetére

    Persze, mert így szanaszét lehet inflálni a forintot, és velünk kifizettetni minden hiányt. Az egyszerű tapsikolóknak meg fel se tűnik, mert sose váltottak még eurot.

    (#280) Sinesol: 89 óta szeretnénk már ilyen "kiszolgáltatottak" lenni, de sajnos sose hagyják. Mi is szeretnénk olyan gazdag nyugati ország lenni mint Szlovákia, Szlovénia, sőt talán már Románia is ide sorolható. De nekünk csak a frankhiteles válságok kellenek, attól nem leszünk gyarmat... A görögök pont azért vannak csődben, amiért mi. De amíg nekik a 14. havi fizetés megvonása az "áldozat", nekünk már a 12. havit kell beáldozni. Az angolok semmiért nem voltak oda amiben közösködni kell, pedig még így is kihúzták magukat mindenből, kimazsolázták maguknak csak az előnyöket, a hátrányok meg lehet a közösé... Ezért is nem akarják engedni nekik hogy visszakozzanak a brexitből. Menjenek csak, egyék meg amit főztek. Svájc, Norvégia, Svédország nem csődközeli fecnit használ, hanem értékálló valutát, nekik nem sürgős ugyanolyanra váltani. Nekünk az lenne, mielőtt 1 kiló kenyeret nem kapunk egy lakás árából.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák