Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • peterk

    senior tag

    válasz lapa #187 üzenetére

    Pedig marha egyszerű. Van akinek a tartalomfogyasztás nem egyenlő a youtube-al, videomegosztóként kezeli, nem pedig videotéka-ként. Azaz nem ott akar filmet is meg minden sz*r nézni, hanem azt nézi ami ott értékes tartalom. Azaz, az emberek saját készítésű tartalmai, nem pedig a máshol sugárzott professzionális tartalmak ezerszer átkonvertált gyenge verziói. Emellett fogyaszt újságot, hírportálokat, más videomegosztókra is jár, fórumozik, facebookol, sokan még ott játszanak is. És pl. előfizet netes tartalomra, ha már tartalom fogyasztó. Például sport előfizetésekre (írtam párat, NFL gamepass, Eurosport player, stb.). Folytassam?

    Namost ez a stick ebből a youtube-ot tudja, meg az alap böngészést. Ez utóbbit már csak úgy, ha a "féltégla" a kezedben van, mert ugye ohne távirányító, csak a tablettel, telefonnan tudod irányítani. Namost, ha engem kérdezel, akkor én ha a nappaliban vagyok, akkor 20 percet se lennék hajlandó a kezemben fogni egy tabletet és úgy netezni, hogy lenézek rá, kattintok, felnézek, olvasok, lenézek, scrollozok, felnézek, olvasok, lenézek, lapozok, felnézek olvasok. Lehet, hogy hülye vagyok, de a szent helyhez kötetlenség nevében nekem nem élmény egy féltéglát a kezembe fogni, amikor a karosszékben ülök. Akkor kb. letojom a kötetlenséget, akkor a kényelem érdekel. Márpedig egy 2 dekás légegér, amivel egy teljes értékű böngészővel magán a TV-n tudok böngészni, az nekem kényelmesebb. Arról nem is beszélve, hogy nálam a netezésbe az is beletartozik, hogy mondjuk belépek a netbankomba, lenyomok egy "drive"-ot az nfl.com-on, stb. Ezt ezzel a csodakütyüvel elfelejthetem. Ahogy a játékot, és a normális filmnézést is.

    Ne érts félre, én szeretem a kényelmet, és hajlandó is vagyok megvenni valamit, ha az - akár egy adott szűk funkcionalitásra is - kényelmesebb, mint más. Nem véletlenül van android TV boxom, tabletem, telefonom, XBMC médiaboxom, stb. Ha az USA-ban laknék, akkor lehet, hogy egy ilyen kütyüt például simán megvennék $35-ért, CSAK azért, mert neflixet tud, és azt marha kényelmesen. Vagy ESPN player-t, vagy NFL passportot, stb. Elég lenne, ha CSAK egyiket tudja, de azt kompromisszum mentesen. De ebben csak kompromisszumokat látok ebben a formában. Ha úgy működne, hogy a tableten teszek-veszek, aztán ha érdekel, bemegyek a nappaliba, átdobom amit éppen csinálok a TV-s androidra, és utána OTT FOLYTATOM, az ötletnek tetszene is. Azaz, ha a google nem egy böngésző motort, hanem egy komplett kis androidos boxot hozott volna most ki. Olyant, mint a kínaiak már egy éve árulnak, de felöltöztetve egy csomó szolgáltatással. Pl., hogy át tudom dobni az android session-t a tv boxra. Na, az tetszene. :) De ez a kulcsba gyömöszölt böngészőmotor nekem minden, csak nem forradalmi...

    [ Szerkesztve ]

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

Új hozzászólás Aktív témák