Hirdetés
- ASUS ROG Ally
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Milyen TV-t vegyek?
- 3D nyomtatás
- Milyen videókártyát?
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- Vezetékes FÜLhallgatók
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
Új hozzászólás Aktív témák
-
devast
addikt
Azért, mert mint szinte minden a bitcoin körül, ez is spekulatív. Lehet, hogy decemberre annyira megnő a diff, hogy sose termeli ki még a saját árát sem. 1 blokk (25 coin jelenleg) termelődik 10 perc alatt. Ha 10 ember bányászik akkor is, ha 5milliárd, akkor is.
Másrészt. Spekulatív alapon vehetnél xezer dollárért MOST btc-t, ha arra számítasz, hogy decemberben többet fog érni. -
devast
addikt
Nekünk marad az a része, hogy fizethetünk vele xy helyen. csak ezért megéri?
Hát ez lenne a cél. Azt Te sem gondolod komolyan, hogy ingyen pénzosztás mindenkinek a célja ennek az egésznek.
Másrészt kicsit én is csalódott vagyok, hogy a kis embernek gyakorlatilag már nincs keresnivalója bányászás közelében. -
akarnokd
csendes tag
Ha ilyen gépet tud építeni a cég, akkor minek eladni? Megépítik az elsőt, majd 1 hónap múlva a nyereségből a másodikat, utána még kettőt, s exponenciálisan egyre többet...
-
ngabor2
nagyúr
mert most pl. nemzeti valutát hány helyen állítanak elő? országonként egy, az adott ország nemzeti bankja. olyat nem nagyon hallottam még, hogy a nemzeti bank kiszáll a saját pénze mögül. ha a nagyok (egy része) leáll, akkor a diff csökken, a maradóknak jobban megéri bányászni, aki kiszállt, az meg veszít.
az óriási számítási kapacitás a mögötte levő erő. oké, hogy látszólag l'art pour l'art, mivel specializált gépek, de akkor is egyfajta termelés. csak akkor kell számolni, ha van kereskedelem vele. viszont ha nincs számolás, nem lehet kereskedni se, a kettő összefügg. aki sokat fektetett bele, annak nem lesz érdeke kiszállni.
morgyi: mert egy-az-egyben meg akarod feleltetni a centralizált pénznek. nem lehet, és ez is volt a lényegi cél.
-
sagem
addikt
Az a baj ezzel az egésszel, hogy már régen nem arról szól, mint régen. Úgy indult ez az egész, hogy bárki beszállhatott, ha kedvet érzett hozzá és igen, így valóban az emberek alakították, formálták az egészet, ha úgy tetszik "közösségi pénzt" kovácsoltak. Aztán bejöttek a képbe a nagyhalak, hatalmas beruházásokkal bányászfarmokat építettek, építenek, mindenféle szuperbányászgép kerül a piacra, átlaghalandónak már semmi keresnivalója nincs a Bitcoin bányászatban, mert nem éri meg számukra. Az árfolyam innentől kezdve a nagyvadak kezében van, a haszon nagy része is náluk landol (akárcsak a valódi valuták esetében). Szerintem ezért vizionálják sokan a BC végét, ha a nagyok kiszállnak a buliból, akkor csak azért teszik, mert már nem éri meg nekik..s ha nekik nem éri meg, akkor az azt jelenti, hogy romokat, morzsákat hagytak hátra, ami átlaghalhalandónak sem lesz egy nagy üzlet.. Ha meg nem szállnak ki..nos akkor szintén nem fogsz te a kis otthoni gépeddel labdába rúgni mellettük, akkor sem ha összeálltok százan, ezren stb. Szóval a pénzkereseti részét most már a cégek uralják, ez pedig kihatással lehet az elfogadóhelyekre is. S ha a BitCoin bányászat már csak a profik számára elérhető, akkor felteszem a kérdést, minek? Nekünk marad az a része, hogy fizethetünk vele xy helyen. csak ezért megéri? Ráadásul ez a része vékony jégen táncol, azért még nem lepték el a bolygót a BC elfogadó helyek, BC-t beszerezni (venni) is nehézkes, és bizony ha nem te bányászod ki, rizikós is, ha nem kereskedni akarsz vele, csak felhasználni pl. vásárlásokra.
-
der medve
csendes tag
-
polika
senior tag
A mostani NSA megfigyelési botrány alapján én arra tippelnék hogy a BTC gyártáshoz használt "matematikai" krypto feladatokat bújtatottan de valószínű hogy pont nekik csinálják..., másik opció hogy a cég aki a bitcoint kitalálta ezt a brutális distributed számítási kapacitást eladja valakinek, ugyanis valószínű nem más történik mint titkosított tartalmak brute force törése (ha naivista lennék akkor ezt a számítási kapacitást mindenfélefizikai szimulációkra stb használnák, vagy pl SETI típusú dologra).
-
vinibali
őstag
hasonló lehet rizikó szempontjából, mint aaaz az autómatricás pénzkeresés. aki az elején beleugrik legalább pénznél marad vagy jól jár, aki meg sokat hezitál és a tervezett lelövés előtt lép, az bukik
szerk.: megvan, il ferro -
Findzs
addikt
"Bár központi irányítás nincs, és így például nem lehet mesterségesen, a fizikai fizetőeszközöknél megszokott jegybanki beavatkozásokkal szabályozni az inflációt vagy hatni az árfolyamra, a majdan elérhető Bitcoin mennyiség meghatározott, nevezetesen 21 millió, melyet 2140-ig szándékoznak a gazdaságba pumpálni. Jelenleg minden tíz percben állítódik elő egy adag Bitcoin, de hogy pontosan mennyi, az változó – pont ezért használtuk a felettébb pongyola „adag” kifejezést. Az előre lefektetett séma szerint 2013-ra a 21 milliónak a fele, 2017-re pedig a háromnegyede fog rendelkezésre állni. A rendszer automatikusan változtatja a fentebb említett, hitelesítéskor megoldandó matematikai problémák bonyolultságát annak függvényében, hogy milyen gyorsan oldják meg azokat, illetve hány bányász dolgozik, így szabályozva a forgalomban lévő virtuális pénz mennyiségét. A fizikailag is létező pénzekkel ellentétben a Bitcoin 8 tizedesjegyig osztható, így a limit nem okozhat különösebb gondot a jövőben, hiszen 2,1 × 1015 részre bontott Bitcoin állhat majd rendelkezésre."
forrás: [link]
-
C1trom
tag
Előbb utóbb ez a lufi is kidurran, csak idő kérdése. A bankok élősködve termelik a pénzt nulla munkával, miközben minden kliensük szép lassan egyre csóróbb lesz. Itt viszont szó szerint a semmiből keletkezik pénz, ami mögött semmi valós megtermelt érték, vagy elvégzett munka nincs (már pedig eredetileg ezeknek a helyettesítúő jelképeként találták ki a pénzt, nem azért hogy önmagáért létezzen és halmozzák az emberek). Így értéktelenebbé téve, inflálva az olyan pénzt ami mögött valós érték van.
Azt nem kétlem hogy aki meggazdagszik belőle annak a bitcoin valóság, de a valódi gazdaságra biztos hogy rossz hatással lesz az ilyen virtuális pénz hosszú távon. Addig kéne megállítani amíg még lehet.
-
freddirty
senior tag
Akkor "inflálja" el (lövi ki a számítási nehézséget az egekbe), ha megfelelően sok gépet tudnak készíteni és eladni. Pl. a mining.bitcoin.cz közösség jelenlegi kapacitása kb. 40 Thash/s
Ha csak néhány gépet készítenek per hó akkor OK, de százas nagyságrendnél már érezhető lesz a teljes rendszerre a hatás. De ott van pl. a butterflylabs.com, náluk van aki még nem kapta meg még a tavaly(!) rendelt bányászcuccát. Pedig azok sem két fillérbe kerülnek. -
azbest
félisten
Vicces. Bekapcsolják a 150 gépet, és (hasamra ütök) máris nem 1 hónap a megtérülési idő, hanem 6 vagy éppen veszteséges. A világ egyik legnagyobb bűvésztrükkje.
Szerk: (#30) ViZion, na igen, ez az.
-
ViZion
félisten
Nah, azt mondták, h ahogy kibányásszák, úgy nő a bányászás nehézsége... tehát ami most egy hét, az pár ilyen géppel később lehet, h 3-4 hét, és marha gyorsan oda jut, h nem érdemes bányászni vele... Ha nem így lenne, akkor nem árulnák, hanem használnák szépen. Vagy hol a hiba?
-
Feketelaszlo
senior tag
-
KAMELOT
titán
És hol van a proci specifikációja?
-
Xero
nagyúr
válasz
Dilikutya #21 üzenetére
A kliens fenntartja a rendszert. Ez az érték, amit honorálnak egy bizonyos számig, mivel ahogy szerepelt a bányászható bitcoinok száma véges.
Én arra leszek kíváncsi, hogy akkor mi lesz ha elfogy a keret, és a nagyhalak kiszállnak, majd a kereskedőknek kell fenntartania a rendszert. Mivel ugyebár az a gép ami csak kereskedik, szintén bányászik.
(#25) Lenry: A mai valuták mögött az állami garanciák adják az értéket. Jobb példa az arany, ami lényegében egy fémdarab, amit a hagyományok és a ritkasága ruházott fel értékkel. Szinte ugyan az, csak virtuálisan.
-
válasz
Dilikutya #21 üzenetére
én sem igazán értem, de ha tippelnem kéne, akkor azt mondanám, hogy pontosan azért lesz értéke, mert elfogadják fizetőeszközként, hasonlóan a mai pénzekhez, amiknek szintén az ad fedezetet, hogy el fogják fogadni a boltban, de valós "anyag" nincs mögötte, csak egy papírcetli, nem több és csak az állami pénznyomtatási monopóliumnak köszönhetően nem inflálódik el.
-
-
der medve
csendes tag
Ha valóban ennyire jó lenne, akkor építenének maguknak 2000-et és bányásznának ők vele, így ez jósnősen hangzik, aki tudja a lottó számokat de sosem játssza meg.
Gyanúsnak találom, hogy senki nem tudja, hogy valójában mit is számolnak ezek a gépek olyan bőszen (persze persze elméletek vannak, de senki nem tudja bizonyítani).
Nem lepődnék meg ha pár év múlva kiderülne, hogy minden lelkes bányász valamelyik ország titkosszolgálatának az adatfeldolgozását segítette.(például Nsa) -
radi8tor
MODERÁTOR
Drága a szállítás, így most nem ugrok bele.
Lenry: de, ez pontosan így van, mivel a bitcoinok száma véges.
-
nem tiszta itt nekem valami. ha egy hét alatt kitermeli az árát, akkor mindenki rohanni fog érte, és hirtelen nagy mennyiségű BitCoin "kerül forgalomba".
röviden: ez a cucc nem inflálja el a francba az egészet? -
Xero
nagyúr
Röviden pongyolán: A bányászok tartják életben a rendszert azzal, hogy a futó tranzakciókhoz szükséges titkosítást számolják.
Pontosan ebből a decentralizáltságból fakadóan elég nagy butaság olyanokat írni, hogy lelövik a rendszert. Egy DHT torrentet sem lehet egyszerűen lelőni. Ahhoz ki kell lőni az összes klienst is. Pont ez a lényege (és a hatóságok szemében némileg a veszélye) a bitcoinnak.
ui: A büdös életben nem bányásztam és egy darab bitcoinom sincsen mielőtt valaki nagyon bele akarna menni.
-
ngabor2
nagyúr
válasz
#32839680 #11 üzenetére
bármit eladhatsz, amit más megvesz. és annyiért adhatod el, amennyiért a másik megveszi.
hogy nem egy bizonyos érdekcsoport kezében van a teljes rendszer az nem bug, hanem feature. emiatt nem lehet lelőni. ha az usa betiltja, attól még lesz pont elég hely, ahol át lehet váltani.
-
atti_2010
nagyúr
Illetve mit csinál az, aki bányászik, hogy ezért ellenszolgáltatást kap...
Nagyjából kódokat számoltatsz ki amik maga az elektronikus pénzt képezik és azért kapsz te is egy kis %, de persze ha nincs speciális banyagéped sokkal több áramot fogyasztasz el mint amennyi pénzt kapsz, egy bányagép nagyon drága és mire élőrendelésben kapsz egyet már az sem lesz elég ugyanis a kód egyre hosszabb.
-
Azért egyszer valaki elmagyarázhatná a Logout hasábjain, halandó ember számára is érthető módon), hogy mi a fene ez a Bitcoin, mi ez a bányászat, mert hiába olvastam mindkét cikket, a lehető leghalványabb fogalmam sincs, hogy működik a téma. Illetve mit csinál az, aki bányászik, hogy ezért ellenszolgáltatást kap...
-
buherton
őstag
Ez persze normális, ugyanis egy ennyire specializált áramkör esetében nem sok lehetőség van spórolni.
Pont a célirányos hardverekben lehet a legjobban spórolni a tranzisztorral, mert nem több mindent támogatni, hanem csak az egyetlenegy célt.
-
Zoli0726
aktív tag
-
El nem tudom képzel, hogyan térül meg ez a chip, ill. hogy a fenébe oldották meg a hűtését.
szerk.: utóbbit azért el tudom képzelni, csak kíváncsi lennék a vasra.
-
banhammer
veterán
A poén csattanója az lesz ha azt mondják, hogy bocsi ennyi volt a Bitcoin.
Ne adj isten az USA eléri, hogy illegális legyen a használata, mert pénz mosni vele kitűnően lehet.
Az ember beleöl a speciális hardverbe egy talicska pénzt és a végén eladni se tudja, mert másra nem nagyon használható. -
ngabor2
nagyúr
1 hét alatt kitermelné, ha közben a diff nem változna. márpedig az folyamatosan, és nagy ütemben növekszik. ki tudja, decemberre hol fog tartani.
morgyi: te hülyeségnek tartod, aki használja, vagy régóta bányássza, és "valódi" pénzt keres(ett) vele, az nem. ha akkora hülyeség lenne, akkor nem szaporodnának az elfogadóhelyek, és nem kérnének/adnának jelenleg 130 dollárt egyetlen BTC-ért.
-
Davs
tag
Ha ennyire jo, akkor miert nem termelik maguknak a Bc-t?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
ph A TerraMiner IV saját processzorokra épül, és egy hét alatt kibányássza a vételárat.
- Újszerű Garanciás Macbook Air M1-es (8GB/256GB) 2026.09-ig Garis)
- ÚJ BONTATLAN Apple MacBook Air 15" M2 8GB RAM 256GB Magyar billentyű garancia 1 év Deak t
- Bontatlan ÚJ IPAD PRO M1 M2 M4 11 12,9 Wi-Fi és 5g cellular 128--512GB DEÁK TÉRNÉL Azonnal Átvehető.
- AKCIÓ BONTATLAN Új iPhone 16 PRO MAX 256GB Független 1év Apple GARANCIA Deák Térnél Azonnal Átvehető
- Pioneer SC LX 502 7.2 4K Atmos házimozi erősítő
- Törött, Hibás iPhone felvásárlás!!
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Csere-Beszámítás! Playstation 4 Gold Edition! Olvass!
- LG 27GR95QL - 27" OLED / Limitált LoL Edition / QHD 2K / 240Hz & 0.03ms / NVIDIA G-Sync / FreeSync
- Tablet felvásárlás! Samsung Galaxy Tab S10+, Samsung Galaxy Tab S10 Ultra, Samsung Galaxy Tab S10 FE
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest