Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VaniliásRönk

    nagyúr

    válasz Champipi #40 üzenetére

    Mindjárt jön valami okos és megmondja, hogy 1900-ban sokkal jobban lehet programozni. :DDD
    Tény, nem ártana olykor több hely, de a hangyaháború nem megoldás.

    #42 Jim Tonic: Sok víz fog még lefolyni a Dunán mire kikopik ez a nyamvadt G92. :D

    [ Szerkesztve ]

    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz Champipi #40 üzenetére

    - Olyan kicsik a betűk, hogy kifolyik a szemem és akkor sem tudom elolvasni a szöveget
    - Hiába veszem feljebb a Windows 7 felbontását, akkor sem lesznek a weblapokon lévő szövegek jobban olvashatóak

    A böngészőkben CTRL és + gombokkal megnő a betűk mérete...

    - általában nem csomagolnak egy AMD 4870-est a laptopokbe, így esélyem sincs natívban futtatni egy játékot
    Ez itt egy gamer noti, amiben konkrétan erőmű van, így a példád abszolút nem releváns.

    - igaz, hogy kifér egymás mellé két ablak, de akkor megintcsak olyan aprók a betűk, hogy kigúvadok.
    Még mindig ZOOM kérdése.

    Volt 22" monitorom is 1600×1080 felbontással, hát még azon is túl kicsi volt a betű.
    A felbontásnak továbbra sincs köze a betűmérethez, hála a vektorgrafikus megoldásoknak.

    Szóval a 16"-on az 1366×760 az pont ideális. Olvasni lehet jól a betűket, játékok is már elfutnak szépen, HD ready filmek is szépen futnak.
    A Full HD meg pont nem. De az elveid szerint akkor itt meg az emberek lennének kisebbek a filmekben, és nem ismernéd fel a Svarceneggert.

    A full HD felbontás szerintem csak spéci mérnüki munkára való, de ez az emberek 10% talán.
    No, erre nehéz okosat mondani. Se füle, se farka. Miért pont a mérnököknek kellene?

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • rudi

    nagyúr

    válasz Champipi #40 üzenetére

    Akkor szerintem itt az ideje szemorvoshoz fáradni. Ezt nem a noti, hanem a 22"-os 1600x1080 kicsinylése miatt mondom, és abszolút nem viccből!

    Ha kicsinek találod a weboldalak szövegét, akkor javaslom (Firefoxban) a "crtl +" kombó használatát (többi böngészőben nem tudom, mi a billentyűkód a nagyításra). Ami a játékos felbontást illeti, a mostani hardver egyrészt elég szépen, ronda recék nélkül skáláz fel-le. És a mostani GTX 260M-nél és a közelgő HD 4670-nél is azt tapasztaltam, hogy a felbontás növelése nem hoz olyan túl nagy lassulást.

    És még egy gondolat a nagy felbontás kapcsán. Sokkal nehezebb kevés pixelből sokat csinálni, mint a sok pixelen nagyobb szövegméretet beállítani.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • cqr

    aktív tag

    válasz Champipi #40 üzenetére

    - Olyan kicsik a betűk, hogy kifolyik a szemem és akkor sem tudom elolvasni a szöveget

    Állítsd át a dpi-t.

    - Hiába veszem feljebb a Windows 7 felbontását, akkor sem lesznek a weblapokon lévő szövegek jobban olvashatóak

    Mert azt az adott böngésző rendereli. Használd a zoom-ot. (a legtöbb böngészőben van default zoom, pl firefox-nosquint pluginja nagyon jól testreszabható, talán a legjobb win alatt, linux alatt mikor néztem a chrome kicsit jobb volt 2d-s sebességben hasonló zoom quality-nál.)

    - általában nem csomagolnak egy AMD 4870-est a laptopokbe, így esélyem sincs natívban futtatni egy játékot

    Windowed mód.

    Az egyes képek felnagyítási algoritmusának hatékonyságától eltekintve, (böngészőben nem teljesen élesek a képek nagyítás után, nosquint azért elég jó minőségben nagyít, de akár oldalanként változtatható a nagyítás..) a pl.: 1680, 1920 15,4"-on sokkal szebb, élesebb.

    1920-at 15,4"-on zoom és dpi beállítások nélkül böngészésre stb-re használni... hát valsz fárasztaná a szemet rendesen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák