Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cqr

    aktív tag

    válasz VaniliásRönk #48 üzenetére

    Ha meg mindenhol megnöveled a betűméretet, hogy el is tudd olvasni a karaktereket a képernyőn, akkor minek a nagy felbontás?

    Mivel ezt a hsz-om után írtad valsz most feleslegesen válaszolok külön erre, de szebb, élesebb lesz minden. Játékok alatt is érezhető (bár lehet, hogy nem itt a legjobban), kicsit kisebb szükség van élszűrésre.

    Ekkora méretben semmi értelme FullHD felbontásnak

    A nagyobb képpontsűrűség sztem itt sem árt.

    A vektorgrafikát meg te minek hoztad elő, a Windows spec. tud 3 méretet és kifújt.

    Vistában állítható/finomhangolható volt (nem csak 3-at tudott), win7-ben nem tudom.

    [ Szerkesztve ]

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz VaniliásRönk #48 üzenetére

    Már hogy ne lenne? Ha egy Bluray filmet szeretnél megnézni ezen, amit a hardver simán elbír, kénytelen leszel elfogadni, hogy nem tudod a valódi szépségében nézni. És ne gyere azzal, hogy nincs különbség, mert van.
    Az én notim (MSI GT735) is kétfajta kijelzővel került forgalomba, a magyar, amit Rudiék is teszteltek, 1600x1080-as felbontással, az "európai", mint az enyém 1920x1200. Na most akkor találjuk ki, miért is lett ennek is ekkora a felbontása.

    A vektorgrafikát a betűméretek miatt hoztam fel példának.
    De ha az asztali ikonokról beszélünk, akkor a win7, ami ezen is van, már korlátlan lehetőséget biztosít.

    [ Szerkesztve ]

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz VaniliásRönk #52 üzenetére

    Pedig azt is lehet hallani, az az igazság. olyan eszközökön is használják, amik annyira professzionálisak, hogy nincs szükségünk marketing rizsára. Ugyanis valójában arról szól, hogy a csatlakozó nem oxidálódik el a levegőn, és a lehetőséghez képest maximalizálja az átvitelt. Amit én sem értek, pedig tény, hogy a digitális átvitelnél is észrevehető.
    Ha pedig normális a látásod, ami elvileg az 1920x1200-hoz képest is fényévekkel jobb, akkor látnod kell a különbséget.
    Eleve csak veszteséggel lehet egy 1920x1080-as filmet kisebb felbontáson nézni, azaz oda a natív megjelenítés.

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • cqr

    aktív tag

    válasz VaniliásRönk #57 üzenetére

    nem teszem, mert zavaróan apró minden már 1600x1200-ban is. (nem életlen, apró)

    És miért nem állítod a dpi-t, zoom-ot (nem olvastad el #47-et :DDD ). Bár crt-nél kevésbé számít.

    40+"-os HD TV-n látni a különbséget 1360x768 és 1920x1080 között, de a méret miatt, egy 15-16"-os kijelzőn normális látással nem fogod megmondani a különbséget egészséges kb. fél méteres távolságból.

    Úgy általában? Sztem simán látni különbséget : ))

    Felbontáscsökkentéstől nem lesz életlenebb a kép

    LCD-n igen, hiába használ bármilyen "aa"-t.

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz VaniliásRönk #57 üzenetére

    Kezdjük ezzel az audiofil majomsággal. Sok dolgon elmehet a hangminőség, DA kovertálás, erősítés, keresztváltó, hangszóró, a doboz anyaga, kialakítása, de az aranyozott csatlakozó (nem csak az arany korrózióálló) meg az aranyötvözet kábel... biztosan ki lehet mérni a különbséget a jelben, de a hangban, pláne emberi füllel kihallani?
    Valahol igazad van, de mégsincs. A highend cuccok és a repülőgépek cstalakozói nem ok nélkül vannak arannyal futtatva. És szerintem jobban értenek hozzá, mint Te vagy én.

    Van 21"-os CRT-m is, akár 1920x1440-et is beállíthatnék rajta, nem teszem, mert zavaróan apró minden már 1600x1200-ban is. (nem életlen, apró)
    Mondtam, hogy nincs köze a felbontásnak a mértekhez, de csak nem sikerül megérteni.

    0+"-os HD TV-n látni a különbséget 1360x768 és 1920x1080 között, de a méret miatt, egy 15-16"-os kijelzőn normális látással nem fogod megmondani a különbséget egészséges kb. fél méteres távolságból.
    Lehet, de az enyémet én pl. 60cm-ről nézem, és a kisebbik képernyőn láttam még a pixeleket.

    Felbontáscsökkentéstől nem lesz életlenebb a kép, ezt minden mai kártya kiváló minőségben fogja elvégezni neked, erre való az overlay.
    No, ne viccelj már. Akkor szerinted minek növelik a felbontást folyamatosan? Unalomból?

    [ Szerkesztve ]

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz VaniliásRönk #60 üzenetére

    Elég meggyőzhetetlen vagy. Felesleges vitáznunk, ha szerinted egy highend cucc csak a sznobságról szól.
    Nem mondom, hogy nincs igazad dolgokban, de azért kicsit vaskalapos és szűklátókörű vagy. :)

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • 8nemesis8

    veterán

    válasz VaniliásRönk #57 üzenetére

    A felbontásos dologgal és a mérettel arányosan teljesen egyetértek.
    Normális távolságból nézve tökéletesen elég ennek a gépnek ez a felbontás is, így jóval több ideig lesz versenyképes ezzel a kártyával.
    Nagyobb felbontáson sokkal hamarabb elvérezne a GPU. Szerintem ezért is nem véletlen lett olyan a kijelző amilyen.

  • rudi

    nagyúr

    válasz VaniliásRönk #57 üzenetére

    Ez mind szép és jó, csak az a baja notebookokkal, hogy a saját billentyűzetüket használva nem lehet őket arról a durván 80-100 centis távolságról nézni, mint a monitorokat, szóval egy 16"-os notebookon, amit legalább 20%-kal közelebbről nézel, a pixelek látószöge - lényegében a szemed által érzékelt mérete - akkora lesz, mint a 20"-os wide TFT-ken azonos felbontás mellett. Ergo akkora pixeleket látni ezen az Asus gépen, mint egy 20"-os TFT-m 1366x768-ban. Csak ugye a 20" körüli TFT-k 1440x900-asok 16:10-en és 1600x900-asok 16:9-en. És éppen ez lenne a korrekt felbontás sok esetben. Nem mondom, hogy mindig és kizárólag, de sok esetben. Például 768 soros magasságnál, egy átlagos webböngészőben a PH főoldalán nagyjából 5 hírig látszik a tartalom, míg 900 soron már látszik 8, vagyis egy teljes nap felhozatala. Photoshopban nagyjából 900 sor kell ahhoz, hogy korrektül elférjenek egymás alatt a különféle menük. Ahhoz is 900 sor kell, hogy az 1024x768 pixeles képeket 1:1 méretben lehessen szerkeszteni. Szintén legalább 900 sor (a több még jobb) kell egy weboldalszerkesztőhöz, ha egyszerre akarod látni egymás alatt a valódi nézetet és a kódot. Meg még lehet halom helyzetet sorolni, amikor jól jöhet a sok pixel.

    Természetesen, van másik oldal is, amikor 16"-on vastagon elég az 1366x768, vagy akár még a kevesebb. Sőt az előbbi feladatokat is el lehet végezni 768 soron. Saját tapasztalatból igazolhatom ezt (mert a desktop gépem mellett napi szinten használok 768 soros notebokot), és azt is, hogy 768 soron a Photoshop vagy Dreamveawer sokkal kényelmetlenebb mint 900 vagy 1200 soron.

    Abban talán meg tudunk egyezni, hogy bárkinél előjöhet - még ha eddig nem is történt meg - hogy hirtelen 768 sornál több sor lenne neki a kényelmes. Akinek mondjuk natívan 900 sor áll a rendelkezésére, az ilyen esetben szépen felkapcsol arra az időre (vagy visszavesz az eddigi nagyításból), a natívan 1366x768-as felhasználó viszont marad a kényelmetlenségnél.

    Amit írtál, hogy felbontáscsökkentéstől nem lesz életlenebb a kép, az abszolút igaz. Viszont éppen ugyanúgy, a nagyobb felbontás sem jelent kötelezően kisebb betűméretet mindenhol és minden esetben.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Új hozzászólás Aktív témák