Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cqr

    aktív tag

    válasz Champipi #40 üzenetére

    - Olyan kicsik a betűk, hogy kifolyik a szemem és akkor sem tudom elolvasni a szöveget

    Állítsd át a dpi-t.

    - Hiába veszem feljebb a Windows 7 felbontását, akkor sem lesznek a weblapokon lévő szövegek jobban olvashatóak

    Mert azt az adott böngésző rendereli. Használd a zoom-ot. (a legtöbb böngészőben van default zoom, pl firefox-nosquint pluginja nagyon jól testreszabható, talán a legjobb win alatt, linux alatt mikor néztem a chrome kicsit jobb volt 2d-s sebességben hasonló zoom quality-nál.)

    - általában nem csomagolnak egy AMD 4870-est a laptopokbe, így esélyem sincs natívban futtatni egy játékot

    Windowed mód.

    Az egyes képek felnagyítási algoritmusának hatékonyságától eltekintve, (böngészőben nem teljesen élesek a képek nagyítás után, nosquint azért elég jó minőségben nagyít, de akár oldalanként változtatható a nagyítás..) a pl.: 1680, 1920 15,4"-on sokkal szebb, élesebb.

    1920-at 15,4"-on zoom és dpi beállítások nélkül böngészésre stb-re használni... hát valsz fárasztaná a szemet rendesen.

    [ Szerkesztve ]

  • cqr

    aktív tag

    válasz VaniliásRönk #48 üzenetére

    Ha meg mindenhol megnöveled a betűméretet, hogy el is tudd olvasni a karaktereket a képernyőn, akkor minek a nagy felbontás?

    Mivel ezt a hsz-om után írtad valsz most feleslegesen válaszolok külön erre, de szebb, élesebb lesz minden. Játékok alatt is érezhető (bár lehet, hogy nem itt a legjobban), kicsit kisebb szükség van élszűrésre.

    Ekkora méretben semmi értelme FullHD felbontásnak

    A nagyobb képpontsűrűség sztem itt sem árt.

    A vektorgrafikát meg te minek hoztad elő, a Windows spec. tud 3 méretet és kifújt.

    Vistában állítható/finomhangolható volt (nem csak 3-at tudott), win7-ben nem tudom.

    [ Szerkesztve ]

  • cqr

    aktív tag

    válasz VaniliásRönk #57 üzenetére

    nem teszem, mert zavaróan apró minden már 1600x1200-ban is. (nem életlen, apró)

    És miért nem állítod a dpi-t, zoom-ot (nem olvastad el #47-et :DDD ). Bár crt-nél kevésbé számít.

    40+"-os HD TV-n látni a különbséget 1360x768 és 1920x1080 között, de a méret miatt, egy 15-16"-os kijelzőn normális látással nem fogod megmondani a különbséget egészséges kb. fél méteres távolságból.

    Úgy általában? Sztem simán látni különbséget : ))

    Felbontáscsökkentéstől nem lesz életlenebb a kép

    LCD-n igen, hiába használ bármilyen "aa"-t.

Új hozzászólás Aktív témák