Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tetsuo

    aktív tag

    válasz narumon #32 üzenetére

    Márpedig a legjobb "run and gun" a kamkorderes eszköz (és annak használata). A fényképezőgép-alak egy kényszermegoldás, egy erős kompromisszum. Ha sines daru van kiépítve, ahhoz persze nem kamkorder kell.
    A linkelt (vagy említett) RED teljesen más liga, mint a cikk főszereplője. Az előbbihez rakk-szekrények garmadája illik és több emberes kezelőstáb; ez utóbbinak saját kijelzője, keresője, háttértára stb. van (már egyben a géppel). (Talán még valami bazári "többcsatornás" mikrofon is be van építve, XLR-t egyáltalán lehet csatlakoztatni?)
    A RED esetében (általában) a hang külön rendszeren van rögzítve, majd a stúdióban van képhez illesztve.

    Nem azt mondom, hogy ez rossz, hanem a fejlesztések, előrelépések jobbak lennének kamkorderes területen.

    Stauffenberg írta, hogy ezzel fotóznak is, tehát ezért jó a 2 in 1, vagyis egy kompromisszum. Én ezt megértem, de - szerintem - minimális erre a (valódi) igény. Azon felül meg van egy marketing is. Ezek a wannabe, hipster videóklip rendezőcskék, már összegyűjtött obiparkkal lehetnek becélozva.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák