Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz westlake #26 üzenetére

    Nincs olyan, hogy "WS Xeon". A Xeon az Xeon. ;)

    2008-ban még úgy volt ma nem úgy van, legalábbis az Intel szerint ugyanis több féle XEON van:

    Workstation

    E5-1600, E5-1200, E5-2600 (csak kettő pCpu-ig)
    http://www.intel.com/content/www/us/en/processors/xeon/xeon-e5-workstation-brief.html

    Datacenter:
    E5-2600, E5-4xxx

    Valamint az E5-4xxx, E7 8xxx CPU-kat elég nehéz beletenni WS-be, mivel kifejezetten nagy szerverekbe szeretik beletenni. (HP pr 580,980 stb.)

    Szóval az intel szerint legalábbis van olyan, hogy WS Xeon.

    Nincs már olyan, hogy szerver, meg desktop, meg workstation. Legalábbis felesleges különbségeket tenni. Asztali gépből is lehet szervert csinálni és szerver gébpől is lehet játékos gépet "hegeszteni".

    Szerintem, ha egy szervert, nem kapcsolsz ki egy évben csak egyszer, vagy annyiszor sem, akkor nem lesz baja, ameddig egy PC esetében ez sokszor hardver károsodással is járhat (hűtő, tápegység, hdd stb)
    Meg a szerverben olyan alkatrészek vannak, amik kategóriákkal komolyabb, és tartósabb alkatrészeket tartalmaznak mint a PC. Mert ugye azért majd szólj ha láttál olyan PC-t amibe belemegy 1 TB ram, meg olyan PC-amiben bele tudsz tenni gyárilag tervezettem 8 db 15 krpm-es hdd-t. Vagy éppen alaphelyzetben támogatja az 1 - 8 pCpu-t is, esetleg az 1 - 8 * 1 - 10 GB LAN-t.
    Hegeszteni lehet, csak minek, ez olyan majd lesz valami, csak ne várjuk ki a végét, mert nem lesz jó vége életérzés, a magyar valóságból, szerintem.
    Persze azzal is elő lehet jönni, hogy van valakinek olyan PC-je amit nem kapcsolt ki 3 évve, csak nekem meg van 5000 szerverem, amit nem kapcsoltam ki 1 éve, és mennek, ellenben 5000-PC-ből x100 már rég nem működni, ellentétben a szerverekkel, amiből kevesebb mint 10 esett ki az 5000-ből...

    #2: Az ASUS a harmadik a sorban, aki C232-es alaplapot jelentetett be. "Azonos képességeket nézve a Xeon olcsóbb mint egy csúcs i7..". Ennek ebben a formában semmi értelme. Például az 5960X-szel semelyik Xeon sem veheti fel a versenyt. Mint ahogy például az E5-2699-cel sem veheti fel a versenyt egyik i7 sem.

    Lehet, hogy rosszul tudom, de az emlegetett 5960x pont hogy egy megzabolázott XEON. Az intel nem is titkoltan azt csinálta azh elmúlt években, hogy az előző generációs XEON-ját kiadja csúcs i7-nek, majd jól eladja, mint i7 extreme, mert annyi szál van benne, mint amit az általános i7 felhasználó ritkábban lát, ugyan nem tudom, de gyanítom ez ma is így van még, tehát az emlegetett processzor egy báránybőrbe bújtatott farkas, az az egy olyan XEON, amire nem azt írták, hogy XEON, hanem i7, de a lényeg ettől még nem változik, ennek a processzornak több köze van a XEON-hoz, mint az i7-hez natívan, szerintem.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák