Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GeoPhoto

    tag

    válasz Zigur #40 üzenetére

    Szerintem itt sokan teljesen más szemszögből nézik ezeket a dolgokat, mint amit az üzlet diktál. Itt már régen nem arról van szó, hogy mi jó a felhasználónak, hiszen az elmúlt 5 évben készült gépek bármelyike elég az emberek 98%-ának...Itt inkább az a lényeg, hogy mit lehet a divattal eladni, illetve mi az az új fejlesztés amivel kicsit is növelni lehet a lefedettséget, plusz még nem árt ha olcsó is.

    Az ARM alapjában véve olcsó, és örökségnek hozta, hogy viszonylag kevés memóriával kellett boldogulni, tehát a fejlesztők is ilyenek (voltak eddig). A nagyfokú integráció miatt egy ARM-os gép akár 100-200 dollárral is simán olcsóbb, és ha eléri az 5 évvel ezelőtti PC szintet akkor el is lehet adni.

    Ha az érdemi munkavégzés szempontjából nézzük amihez teljesítmény is kell, akkor még egy darabig a PC nem behozható (videóvágás, fotó, 3D, CAD stb), de ez az a szegmens ami már ma is pár százalék körüli, nagy bővülés - szerintem - nem várható.

    A játékok más téma, de ott meg a kézikonzolok most is ARM alapúak...

  • GeoPhoto

    tag

    válasz atti_2010 #43 üzenetére

    Már megint profi szemszögből nézik az emberek az egészet :) Még ha az ARM most kijönne egy szuper processzorral, akkor is számolni kell azzal a pár százmillió működő x86-ossal, aminek a kifutási ideje már nem 1-2 év. Ha az emberek rájönnek, hogy egy kisebb gép is elég nekik a dolgaikhoz akkor majd azt veszik...ja, hogy ez meg is történt már, szinte alig vesznek asztali gépet, a notebookok (netbook, akármi) jobban fogy.

    Nekem már most van pár ARM tabletem, és látom bennük a fantáziát, főleg a kínai árakon :) Persze ha hozzáveszem hogy a HTPC-m alig került többe, mint egy normális tablet (és sokkal olcsóbb, mint egy Tegra cucc) akkor azért még meggondolnám, hogy mikor fogja megérni váltani PC-ről.

    Már most is lehet mediaPC jellegű androidos dobozt kapni, de nem vagyok meggyőzve, hogy lesz elég ideig és minőségben támogatás (codec, lejátszó, torrent stb) hozzá...

Új hozzászólás Aktív témák