- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- TCL LCD és LED TV-k
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Apple MacBook
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Dell notebook topic
- Hisense LCD és LED TV-k
Új hozzászólás Aktív témák
-
bambano
titán
nézőpont kérdése, szerintem nem bonyolult.
sorvezetőt meg nem adhat, mert minden adatkezelés más, és ezért minden adatkezelést másképp kell megítélni. a kockázatok is mások, vidéki egy notebookot használó isp-t nehezebben törnek meg, mint egy bkk-t. Egyébként van munkacsoport, amelyik ad ajánlásokat.
"Leszámítva azt az apróságot, hogy az általad említett törvény nem terjedt ki a magánszférára": nem is állítottam, hogy egy törvény fedi le az összes területet. Erre utal az írásomban a PÉLDÁUL kifejezés.
"Pluszban kevered az adatvédelmet az információbiztonsággal.": nem, nem keverem.
Ha rossz helyre küldik a számlaegyenleged, akkor az a bizalmasság sérülése miatt információbiztonsági incidens is.
"- az elszámoltathatóság kimondása;- a hozzájáruláson kívül gyakorlatilag az összes többi jogalap,": elszámoltathatóság volt, jogalapok a különböző jogszabályokban benne voltak, pl. az internet szolgáltatás adatkezelésének jogalapja az eht-ban és egy nmhh rendeletben benne van, nem az infotörvényben.
"ez majd mindenkinek jusson eszébe, amikor legközelebb a netbankjában, utaláskor beírja a címzett nevét és bankszámlaszámát": amikor neked valaki azt mondja, hogy utalj át neki x forintot, és ezért megadja a bankszámlaszámát, akkor ő ezt vajon abban a hiszemben teszi, hogy nem fogod megadni a banknak a számlaszámát? vagy inkább abban a hiszemben teszi, hogy megadod, hogy elmenjen a pénz. körülírom másképp: egy felszólítást, hogy utalj, meg lehet-e úgy adni, hogy közben implicit nem adja meg az adatkezelési engedélyt is ehhez? szerintem nem. egyébként meg magáncélú adatkezelés, gdpr külön nyilatkozik róla.
adatvédelmi hatásvizsgálat és konzultáció eddig is volt, a naih csinálja.
Új hozzászólás Aktív témák
- Telekom mobilszolgáltatások
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- Milyen légkondit a lakásba?
- Okos Otthon / Smart Home
- Digitális Állampolgárság Program DÁP
- TCL LCD és LED TV-k
- alza vélemények - tapasztalatok
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Eredeti játékok OFF topik
- További aktív témák...
- Fujitsu Lifebook U757, 15,6" FHD , I3-7100U CPU, 16GB DDR4, 256GB SSD, W11, 4G/LTE, 27% áfás számla
- Dell Latitude 5500, 15,6" FHD , I5-8365U CPU, 8GB DDR4, 256GB SSD, W11, LTE, 27% áfás számla, 1 év g
- Dell Latitude 7280, 12,5" FHD Touch, I7-7600U CPU, 16GB DDR4, 256GB SSD, W11, 27% áfás számla, 1 év
- Lenovo Thinkpad L480, 14" FHD Touch , I5-8350U CPU, 8GB DDR4, 256GB SSD, W11, 27% áfás számla, 1 év
- Bontatlan! Apple MacBook Pro 16 M4 Max
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest