Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Shalala #44 üzenetére

    Digitális kapcsolatnál elvileg mindegy, a lényeg hogy full range RGB menjen ki a kábelen, onnantól minden ugyan az az egyes és nulla...

    Viszont mivel és hogyan használod?

    Én az sRGB módot szoktam kalibrálni mereven 2.2-es gammára és D65 WP-re, mert azt CMS nélküli programokhoz használom (pl PC játékok).

    A Standard módot pedig a natív értékhez legközelebbi 1.74-es gammára kalibrálom, és mivel elég jól viselkedik a panel, így csak paraméteres gamma fügvényt, valamint RGBW XYZ színkoordinátákat tartalmazó ICC profilt kontruálok hozzá, majd a software-ekre bízom, hogy a képtartalomnak megfelelő értékekre korrigálják a képet (sRGB képekhez az sRGB görbére, filmeknél gamma 2.35-re, illetve a megfelelő gamutra, stb -> Ez működik PhotoShop-al és MPC-HC-vel, de csak akkor pöpec igazán, ha DisplayPort kábelen át hajtod, és 10 bit/color jelet küldesz ki rajta).

    Illetve a fehéregyensúlyt én a szervízmenüben szoktam beállítani, és nem tudom mennyivel jársz jobban, ha az én értékeimet veszed át, mint ha csak szemre lövöd be.

    Szerdán este megyek majd haza, akkor feltöltöm neked valahova az ICM fileokat, és leírom az én szervízmenüs beállításaimat (és hogy tudod elérni ezt a menüt).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák