Hirdetés
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- Milyen notebookot vegyek?
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Mikrokontrollerek Arduino környezetben (programozás, építés, tippek)
- Apple MacBook
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Milyen házat vegyek?
- TCL LCD és LED TV-k
-
PROHARDVER!
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
vkp
aktív tag
válasz
Virág et.
#16524
üzenetére
[Openelec Edition] még mindig 90 ejró.
-
azbest
félisten
válasz
Virág et.
#16187
üzenetére
Azon is csodálkozom, hogy alapból felismert bármit q tuner távjával.
A gombok ismétlésének tiltására Folyamatos nyomáskor régebben volt opció. Valószínűleg alapból nem ismeri az openelec a kiosztást. Valami konfigfájlban lehet ezt megadni, de ezer éve nem néztem, amióta a külső usb távirányítóm alapból támogatott lett.
Más. Lehet hogy sikerült feltámasztanom a rev2 b modellemet, ami az smsc chip érintésekor és random időnként is fagyott. Régebben próbáltam az ócska pákámmal átmenni a forrasztáson, de az nem hozott sikert. Viszont most komolyabb gázpáka hőfúvó fejével körben újraolvasztottam a lábak forrasztását és eddig stabil bökdösés közben is. Persze alaposan lefedtem a környező műanyagokat melegítés előtt

-
DeniL
tag
válasz
Virág et.
#15740
üzenetére
Használok itthon Pi2-t is. Bár tudom nem egészsézes hogy 3 db elosztó van egymásba fűzve, de annyira szeretem, mikor felkapcsolom a lámpát és hallom ahogy a vinyó újra felbúg....majd ránézek a transmissionra és mit látnak szemeim? "error, read-only filesystem".
Leakad az usb egy kis áramingásra.
Egyszerűbb lenne csak a Pi-t befogni, nem vetem el az ötletet, viszont az arduinoba azt szeretem, hogy rettentő gyorsan bootol, nincs hiba, rátöltöm a kódot és viszi és vinni fogja még napokkal később is.
Mivel ezt egy olyan rendszernek szánják/nom, hogy egyszer sikeresen összerakom és nem szeretnék minden nap mellette állni, hogy újraindítsam, majd épp fsck-val a sd-t lesi, mert nem megfelelően állt le és hasonlók....így is benne van a bug a rendszerbe....
Ha lenne elég kitartásom, teljesen kihagynám a Pi-t a picsába. Régóta foglalkozom vele, de ilyen célra kezdek rájönni, hogy céleszköz kellene.
Ennek ellenére a leírt felálláshoz tartanám magam, egyenlőre amíg meg nem győztök az ellenkezőjéről teljesen
Új hozzászólás Aktív témák
- Építő/felújító topik
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Fejhallgatós találkozó
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Postal: Bullet Paradise - A játék amit bejelentettek, majd el is kaszáltak
- MIUI / HyperOS topik
- Hardcore café
- Autós topik
- Nintendo Switch
- További aktív témák...
- AMD Ryzen 5 5600X/3070/512Gb SSD/16Gb RAM/550W Platinum
- Vizes Gamer PC: RYZEN 5700X / 32GB RAM / INTEL ARC A770 16GB / 1TB NVMe SSD
- Fujitsu PRIMERGY RX300 S3
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R7 2700X / 16GB DDR4 / GTX 1080Ti 11GB / 256SSD + 2TB HDD
- Olcsó számítógép PC - Játékra is! I7 4770 / 16GB DDR3 / GTX 1650 4GB / 256 SSD + 1TB HDD
- BESZÁMÍTÁS! 4TB Western Digital Red Pro SATA HDD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- Lenovo P500 - 1650-2690 v3 akár 12 mag/24 szál, 32GB DDR4 RAM, 490W 80+gold táp, számla, 6 hó gar
- Endgame Gear gamer egerek /XM2we, XM1R, XM1 RGB (fehér/fekete)/
- Apple iPhone 13 Pro Max / 128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / Akku:87%
- PlayStation 5 SLIM DIGITAL 1 TB + kontroller 2026.12.09-ig garanciális, számlával!
Állásajánlatok
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest



wassermann

