Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GBX

    aktív tag

    Otthon kipróbáltam, hogy mennyivel gyorsabb az XP sp2 ha a swap-ot letiltom.
    Van 1 gb mem a gépben (xp2600,fsb166) és a rendszer egy picitt lett gyorsabb, csak annyival hogy nem swappol feleslegesen a hdd-re. Eddig ha engedélyezve volt a swap akkor FÜGGETLENÜL a szabad mem méretétől mindig minden swappolt, természetesen teljesesn feleslegesen.
    Használtam egyfajta ramdisk-et, ramból adtam 300 MB-ot swapnak.
    Nos, érdekes de ilyenkor nekem ha swappolni akart MINDIG 100%-osra leterhelte a procit. Tehát nem tudom mi a rosszabb: egy folyamat(ramdisc) megeszi az egész procit amikor az másnak is kellene, vagy hogy a hdd-re swappolok de akkor a proci-t csak azok eszik akiknek télleg kell.

    Swap nélkül nehéz az élet ,mert ha játszani akarsz akkor azok könyörögnek a swappért.
    Pl Vampire Bloodlines, úgy kihalt mint a pinty. Megnéztem és MEGETTE az egész 1 gb-os ramomat. Ezt a hatékonyságot. Persze swappal, ÖSSZESEN nem fogyasztott 600MB-nál többet (tehát használt mem+swap nem volt nagyobb 600-nál).
    Érdekes dolog a swap.
    Ha gyors swapfile-t akarsz akkor marad a régi trükk. Állítsd a swapfilet egy másik merevlemezreami nem egy kábelen van a rendszervinyóval (persze ez csak PATA esetén igaz:)

    HiTech 486 DX4 120Mhz AMD, 24MB 36bit RAM, 800 MB Conner HDD

Új hozzászólás Aktív témák