Aktív témák
-
Khraath
csendes tag
Szerintem ne sajnáld, hogy kimaradt a Pascal. Ismerőseim között azoknak okozott a c a legtöbb gondot, akik Pascalt tanultak előtte. A c egyáltalán nem nehéz, csak ijesztő. Az a lényeg, hogy minden programot a saját szinteden kell megírni, és nem a ''guruk'' után majmolni. Nem kell a leggyorsabb, legjobb algoritmusokat használni, vagy pointerekkel hadakozni az elején, és nem lesz semmi gond. Később meg magától fog jönni az egész.
A legfontosabb az egészben, hogy amit nem értesz ne másold le. Szóval kerüld a copy/plaste programozást. -
mdk01
addikt
Bővebben: link
Nézzél már be légyszives.
THX
[Szerkesztve] -
vati
senior tag
sose fogsz érteni a számítógépekhez és a programozáshoz, ha már az elején leragadsz a Pascalnál amit alapvetően hátulgombolósaknak találtak ki.
Az oprendszereket és a drivereket C-ben írják, meg az összes komolyabb alkalmazást (na jó, C++), a C-t nem tudod megkerülni. Unix/Linux világban különösen nem.
Ha megvan az alap C-s műveltség, a script nyelvek is könnyebben fognak menni, meglátod. (mivel örökölnek nyelvi elemeket a C-ből)
ui. én látom, mennyire reménytelenül elveszett emberek akik leragadtak a scriptírásnál / VBnél / Pascalnál, és azt hiszik, tudnak programozni - amíg pofára nem esnek. -
Miracle
senior tag
Azt nem Delphi, hanem PASCAL nyelvjarasnak szoktak nevezni !!!!!
jo C konyv: Kernighan & Ritchie - A C programozasi nyelv
Ezt magyarul is lehet kapni sok sok boltban, mondhatni ez a C ,,alapkonyve'', a keszitok irtak. biztos megtalalhato neten is millio helyen PDF formatumban. -
BaLinux
tag
Az igaz hogy a C eltér a Delphitől, és össze is lehet keverni, de ez olyan mintha véletlenül angolul kezdenél beszélni német helyett ha egyszerre tanulod...
Mi az eltérés win/unix között? Sok minden. Lényegében úgy kell csinálni, mintha ezt te nem tudnád, és megpróbálni csak mindenhol jelenlévő dolgokat használni. Ez persze nem megy általában, ezért léteznek pl. crossplatform függvénykönyvárak. Eltérnek a headerek, a bináris fileok formátuma, lehet hogy még a géparchitektúra is.
Szerintem C tutorialt mérhetetlen mennyiségben lehet találni neten, lpt példám meg sajna nincs, és soha nem is csináltam még olyat sajnos. -
dabadab
titán
-
-
dabadab
titán
Ize, tudsz egyaltalan C-ben programozni? Mert ha nem (marpedig egy kicsit ugy nez ki a dolog), akkor inkabb a Kernighan & Ritchie fele C konyvet ajanlanam a forum helyett.
A konkret hiba:
tomb[10] = {1,2,3,4,5,6,7,8,9,10};
helyett az kell, hogy
unsigned char tomb[10] = {1,2,3,4,5,6,7,8,9,10};
Aktív témák
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Milyen légkondit a lakásba?
- CPU léghűtés kibeszélő
- CURVE - "All your cards in one." Minden bankkártyád egyben.
- Prohardver app (nem hivatalos)
- Milyen okostelefont vegyek?
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Csak semmi szimmetria: flegma dizájnnal készül a Nothing Phone (3)
- Horgász topik
- NVIDIA GeForce RTX 3080 / 3090 / Ti (GA102)
- További aktív témák...
- Eladó MSI B650 GAMING PLUS WIFI Alaplap
- Eladó PNY GeForce RTX 4070 Ti SUPER 16GB videokártya
- Bomba ár! Asus Slate EP121 Tablet - Intel Core i5 I 4GB I 64GB SSD I 12" Touch I Cam I W10 I Gari!
- Bomba ár! HP EliteBook 2570P - i5-3GEN I 4GB I 320GB I DVD I 12,5" HD I W10 I Garancia!
- Bomba ár! HP EliteBook 2560P - i5-2GEN I 4GB I 320GB I 12,5" HD I W10 I Garancia!
- LG 65C2 - 65" OLED evo - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox!
- DELL PowerEdge R730xd 12LFF+2SFF rack szerver - 2xE5-2680v3,64GB RAM,4x1GbE,H730 RAID v ZFS
- Telefon felvásárlás!! Apple iPhone SE (2016), Apple iPhone SE2 (2020), Apple iPhone SE3 (2022)
- SzoftverPremium.hu
- Új! Targus - USB-C Dual HDMI 4K HUB - 2 HDMI-vel. Saját töltő nélkül 2 monitorral (120Hz)
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest