Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Grabowski

    csendes tag

    válasz Szirty #69 üzenetére

    ''Ebből azt látom, hogy nem is igazán ismered a Siemens S7 PLC-ket (már ha arról beszélünk egyáltalán).''

    Igazad van, nem ismerem mélyebben. Amit mondtam, az nyilván feladattól függő. Egy egyszerű bit logikás programot nyilván nem több idő megírni Siemens-en sem. S7-300-ról beszélek egyébként. De mondjuk egy blokk mozgatós, egyszerre 1000 szót shiftelős, for ciklusos keresős sorosan több porton beszélgetőst nem kezdenék el Siemens-szel.
    Azt momentán nem értem, hogy miért nem létezik az adott word, ha nem hozom létre, miért kell nekem ezzel tökölnöm 2007-ben?

    ''STL-t nem használok.

    No hát ez az...
    De gondolom S7 PLC-t sem nagyon, ha ilyeneket írsz...''

    Azért nem használok STL-t, mert sokkal jobban átlátom a létrát. Ez szokás kérdése, sokan vannak, akiknek meg az STL a befutó. Siemens cuccokat meg csak akkor használok, ha a megrendelő kifejezetten ezt írja elő.

    A doksi hiány egy régebbi tapasztalat, mostanában nem néztem. Én most úgy látom, hogy a Siemens nem nagyon akarja megszerettetni magát a felhasználókkal. Nem értem például, hogy egy CPU beszerzése miért három hét.

    ''Ha nem akarsz deklarálgatni, használj merker word-öket. Azt nem kell deklarálni.''

    No, az lenne csak a szép, elpazarolni a sok merkert. Nem azzal van bajom, hogy deklarálgatni kell, hanem, hogy 2007-ben. Miért kell erre időt pazarolnom. Hozza létre magának, ahogy más szerkezetek teszik. Hahó! 2007 van! Az idő egyre drágább!

    ''5. Ki hallott olyat, hogy manuálisan el kell vennem a tápot egy kijelzőtől (újra kell indítanom), majd gombokat nyomogatnom ahhoz, hogy a frissített programot rá tudjam tölteni.

    Ugyan már!
    Ne nyiss vitát olyasmiről amit nem ismersz megfelelően.
    Ez is egy fél igazság. De inkább csak negyed.''

    Hát, pedig pont most volt ilyesmi. Hozzáteszem, nem minden kijelzőjük ilyen. De hogy a program frissítéséhez át kell állítanom a kommunikációs beállításokat (és újraindítani a kijelzőt), hát az nem kicsit cinkes.

    na.

Új hozzászólás Aktív témák