Hirdetés
- Vezetékes FEJhallgatók
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Milyen Android TV boxot vegyek?
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Hobby elektronika
- Nem spórolt a PCI Express sínekkel a Maxsun alaplapszörnye
- Dobozcserére kárhoztatja asztali csúcs-CPU-ját az Intel
- iPad topik
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Autós kamerák
Új hozzászólás Aktív témák
-
Szirty
őstag
válasz
Juneanne
#723
üzenetére
Hali!
Bocs, hogy nem a feladat megoldásán fáradozom, de felkeltette a figyelmem ez a feladat.
Van ugye a berendezés, ami a linkelt képen is látható:
Tehát a szivattyú kapcsoljon be ha a kút szintje eléri a kútban "A" szintet és ki, ha eléri a "C" szintet.
Ha tároló tartály szintje eléri a "B" szintet, kapcsolja be a leeresztő szelepet, ha eléri a "C" szintet, akkor kapcsolja ki a szelepet.
De ha a szivattyú aktív, akkor a leeresztő szelepet ne kapcsolja be.Az ellentmondás a következő:
Ha a szivattyú üzemel, mert a kút szintje elérte az "A" szintet, akkor a tartály leeresztő szelep semmiképpen nem fog bekapcsolni a szivattyú miatt.
Mi történik, ha a tartály hamarabb telik meg (teljesen), mint ahogy a kút szintje "C" szint alá csökken? :>A másik a hibajelzés (bár szerintem a fenti eset is megérdemelne egyet): Ha a szint nem csökken 10 mp alatt 10%-ot, villogjon a hibajelzés.
"A hibajelzés mindaddig fenn kell hogy maradjon, amíg azt az I1 nyugtázó gombbal nem nyugtázták".Felmerül a kérdés, hogy mi történjen akkor, ha a szint nem csökken 10%-ot, a hibát nyugtázzák, de a szint továbbra sem csökken (ami gyakorlati oldalról nézve igencsak valószínű a hiba jellegéből adódóan)?
Soha többé nem lesz újabb hibajelzés, amíg helyre nem áll a rend?Az oktató jellegű feladatok pontatlan meghatározásával egy nagyon nagy baj van:
Az, hogy a meghatározás pontatlansága több lehetséges megoldást kínál. Azonban elfogadni csak azt az egyet fogják, amelyiket már a feladat megoldásakor előre rögzített a kérdés megfogalmazója.
Így lehet hibátlan megoldásra karót kapni...
Új hozzászólás Aktív témák
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Parfüm topik
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Vezetékes FEJhallgatók
- nVidia tulajok OFF topikja
- LEGO klub
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Gumi és felni topik
- Gyúrósok ide!
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- További aktív témák...
- Samsung Galaxy A32 5G / 4/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó garancia
- iPhone 17 256 GB Levander - Bontatlan !! www.stylebolt.hu - Apple eszközök és tartozékok - Számlás
- ÁRCSÖKKENTÉS Intel Core i5 3470 confidential Ivy bridge Quad Core
- Dell Latitude Core i5 - i7 - 6-7-8-10-11-12-13. gen. üzleti kategóriás notebookok számlával
- Motorola Razr 50 256GB,Újszerű,Adatkabel,12 hónap garanciával
Állásajánlatok
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest



